Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AF 24 divne chovanie wireless

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

AF 24 divne chovanie wireless

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Prosim skusenejsich o pomoc. Nudzovo mame nasadeny jeden spoj na AF24, vzdialenost 5,8km. Spoj sa chova nepredvidane. Nahodne klesa/stupa signal, nahodne sa odpoji na 4minuty a pod. Nastaveny je na modulaciu 2x QPSK MIMO. Mali sme ho v rezime full duplex, teraz je v half duplex ale ziadna zmena. 10h v kuse isiel uplne normalne, zrazu sa zacal odpajat alebo klesat signal na jednej strane.
Dosmerovane je urcite dobre, testovane niekolko krat, signal podla kalkulacky, fresnelka cista. Zmena vykonu nespravila ziadnu zmenu, ci je to utlmene alebo ohulene na max problem je stale. Jedna strana je panelak, afko je na kraji budky. Druha strana je plechova hala, tu je AFko asi 1,6m od strechy nakolko bol problem s odrazmi. Sice tam ten spoj dlho nebude ale aspon na tych par dni potrebujem aby normalne chodil. Preco mam AFko na 6km sa nepytajte, ten kto musel nudzovo vyriesit novy sajt nakolko stary sa necakane zrusil pochopi...
AFka su nove, jedna strana sa vymenila za iny kus ale bez zmeny.

af24.png
af24.png (188.43 KiB) Zobrazeno 3152 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Tak nakoniec sme sprevadzkovali inu trasu zatial na 5GHz a airview ukazal rusenie od Alcomy MP600 ktora ide skoro rovnakym smerom a zere 80Mhz kanal. AFko ju vidi na -60dBm. Hold tupe anteny AFka chytia vsetko :D
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 6 years ago

NJN a jsou tyci co to pouzivaji na paterni spoje :D
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

S_a_M píše:NJN a jsou tyci co to pouzivaji na paterni spoje :D

sorry ale porad o mnoho lepsi nez cokoliv v 5ce.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Teraz myslis koho ? Konkurencii s alcomou 24ghz na 7km alebo mna s af24 na 6km? Pisal som, ze je to len nudzovka. Pokial by si robil dva dni skoro v kuse aby si sprevadzkoval x ludi pretoze, povodne ap sa vyplo z nie beznych dovodov tak by som ta chcel vidiet co vycarujes. 5ghz z mesta kde je obsadene uplne vsetko asi nedam....afko na qpsk mimo padlo ako idealny kandidat ale hold rusenie
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

ty si nasadil 24GHz bez proskenování okolí spektrákem? :-D

skoro stejný směr ti antény moc nezachrání a na to že alcomu slyšíš na -60dBm tak to bude směr téměř totožný.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Proste sa to robilo za pochodu a stejne nic ine na sklade nebolo. Bud 5Ghz alebo AF24. Az ked to zacalo robit problemy tak sa to riesilo :D Ked robis 2 dni v kuse tak niektore veci ti vypadnu :D
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 5 years ago

Prosim o radu. AF se mi signalove jedna strana rozhodila. Pochybuji, ze by se pohla antena. Podle Airview zadne ruseni neni.
Viz obr.
af24.png
af24.png (27.06 KiB) Zobrazeno 1942 x

af24 slave.png
af24 slave.png (21.71 KiB) Zobrazeno 1942 x

Diky za rady
0 x