Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Náhrada za Nanostation M5 LOCO

Problematika Ubiquiti hardware.
Beny44
Příspěvky: 75
Registrován: 8 years ago

Náhrada za Nanostation M5 LOCO

Příspěvekod Beny44 » 6 years ago

Jak jsem již psal v jinám vlákně, mrzne mě LAN na výše zmíněném zařízení. Chci to nahradit něčím jiným, dle ISP musím použít jakoukoliv M5.
Sám mám doma NanoBridge M5, ale bohužel se již nevyrábí. Může mě někdo popostrčit,m jaké zařízení pořídit. Spoj je na 250 m, díky.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

Nanobridge je ideální nahradit powerbeamem
0 x

Beny44
Příspěvky: 75
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Beny44 » 6 years ago

Nanobridge nahradit nepotřebuji, ten jede již několik let bez problémů. Mám problém s LOCem. Sice jsme jej poslal na reklamaci, ale co tady čtu, tak vidím, že to dělá hodně lidem. Sice mě můj ISP říkal, že takových montíží s tímto zařízením mají mnoho a že to je snad první případ co někde zamrzá LANka. Pokod je powerbeem kvalitní náhrada za Nanobridge, tak snad by byla i za LOCO. Uvidím, jak se vyřídí reklamace a pak něco pořídím. Vidím že i zde v bazaru se dá pá kousků koupit.
Naposledy upravil(a) Beny44 dne 27 Feb 2018 10:37, celkem upraveno 1 x.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 6 years ago

nanobeam m5 16 je jako loco
0 x

garry
Příspěvky: 9
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod garry » 6 years ago

Beny44 píše:Powerbeem nahradit nepotřebuji, ten jede již několik let bez problémů. Mám problém s LOCem. Sice jsme jej poslal na reklamaci, ale co tady čtu, tak vidím, že to dělá hodně lidem. Sice mě můj ISP říkal, že takových montíží s tímto zařízením mají mnoho a že to je snad první případ co někde zamrzá LANka. Pokod je powerbeem kvalitní náhrada za Nanobridge, tak snad by byla i za LOCO. Uvidím, jak se vyřídí reklamace a pak něco pořídím. Vidím že i zde v bazaru se dá pá kousků koupit.


Tak proč si tam stěžuješ, že se už nevyrábí. I já pochopil, že loco jsi chtěl nahradit jim.

Otázkou je, proč zamrzá. 90% problémů je spojeno s napájením. Další problém může být verze FW. Způsob jeho správy (typický problém posazení na veřejnou IP a do něj se pak snaží přihlašovat celý svět, což nezvládne).

V logu při zamrznutí LAN hlásí co?
0 x

Beny44
Příspěvky: 75
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Beny44 » 6 years ago

Já si nestěžoval, jen konstatoval, že zařízení které mě funguje již pár let se již nevyrábí a to co je bez problémů k mání je nekvalitní, apoň tedy podle ohlasů. Bohužel jsem ho kupoval i dle jeho velikosti, nepotřebuji upozorňovat na to, že mám na střeše umístěný nějaký spoj (instalace je v zaměstnání).
Veřejnou na něm nemám, jede na tom akorát Tidal a web. Nic víc. Bezdrátová strana při zamrznutí LAN jede normálně, tedy nevím proč by bylo špatné napájení. Bohužel jsem již odnesl na reklamaci, na log se již nedostanu. Objednal jsem na "půjčení" z Alzy jiný kus než bude vyřízená reklamace.
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 6 years ago

No podle ohlasu se neda rict že by bylo nekvalitní. Máme jich par tisíc v siti, ano třeba za rok odejde 5 ks ,ale v tom počtu a že to je v provozu 24 hod cele roky . ( nemyslim ale tim jen M5 Loco vysloveně)
Za tu cenu neřešíme že jich odejde 5.
0 x

Beny44
Příspěvky: 75
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Beny44 » 6 years ago

lyra píše:No podle ohlasu se neda rict že by bylo nekvalitní. Máme jich par tisíc v siti, ano třeba za rok odejde 5 ks ,ale v tom počtu a že to je v provozu 24 hod cele roky .
Za tu cenu neřešíme že jich odejde 5.


Tohle mě řekl i můj poskytovatel, ale zde jsem narazil na dva příspěvky, že LOCO problém se zamrzáním LAN má.
OK asi vadný kus. Nebudu tedy řešit náhradu, počkám na reklamaci.
Díky za reakce.
0 x