Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vadný Nanostation Loco M5.

Problematika Ubiquiti hardware.
starosta
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Vadný Nanostation Loco M5.

Příspěvekod starosta » 6 years ago

Dobrý den všem,
viděl jsem zde posty řešící i hardware těchto zařízení, tak se s dovolením zeptám.
Mám Nanostation Loco M5, který zlobí, ztrácí se z LAN, na ping nereaguje. UTP jsme měnil, na čas to přestalo, teď to dělá zase. S jiným PoE adaptérem to samé. Choval se tak, že jsem pustil opakovaný PING a nebyl dostupný. Odpojil jsem PoE zdroj ze zásuvky a na 2 pingy odpověděl, jak mu asi klesalo napájecí napětí. Toto jsem zopakoval klidně 3x.

Dnes jsem jej zapnul v práci (byl vypnutý od včerejška) z jiným zdrojem a krátkým kabelem a samozřejmě funguje. Ale co mě zarazilo, jak se vše uvnitř strašně hřeje. Po půlhodině nelze udržet prst na chladiči procesoru, ale velmi se hřeje i DRAM, spínaný zdroj Z1212AI, tlumivka L9, diody za tlumivkou, stínící plechy VF části atd. V podstatě je vše strašně horké.
Mám přesně tento: http://linuxehacking.ovh/wp-content/upl ... 1/ubnt.jpg
Podobný: http://sha.ddih.org/img/nsm5/noshield.jpg

Nemáte někdo odměřená napětí na výstupu spínaného zdroje? Za L9 mám cca 4,6V, za dvěma diodami v sérii nad ní bylo cca 3,5V. Proud na 24V je cca 210-230mA, tj. příkon 5-5,5W. To se mi zdá dost.
Toto napětí se mi zdá vysoké nebo je v pořádku a takto se to hřát má?

Díky.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 6 years ago

jestli blbne, tak ji vyhod a nahrad novou. U starich verzi to bylo normalni.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 6 years ago

Vyhoď to a kup si jiné, to nemá cenu řešit.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Jestli je to XM, tak to rovnou pošli do elektroodpadu. Jestli je to XW, tak zvaž, jestli se vyplatí za pár stokorun koupit druhý NanoStation a tenhle poslat do křemíkového nebe, nebo jestli má cenu si s tím hrát. Pokud to druhé, můžu ti to změřit, jestli se k tomu někdy v příštích 10 dnech dostanu.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 6 years ago

Spotřeba 5 W je normální. To, že se na chladiči procesoru po deseti minutách běhu nedá udržet prst, bohužel taky. Plně funkční bazarové Loco M5 se prodává za 200 - 300 Kč, takže pokud si vážíš svého času, nemá to cenu řešit.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 6 years ago

Myghael píše:Jestli je to XM, tak to rovnou pošli do elektroodpadu. Jestli je to XW, tak zvaž, jestli se vyplatí za pár stokorun koupit druhý NanoStation a tenhle poslat do křemíkového nebe, nebo jestli má cenu si s tím hrát. Pokud to druhé, můžu ti to změřit, jestli se k tomu někdy v příštích 10 dnech dostanu.


i XM (vetsina) verzi fungujou bez problemu doted a to i ty ze spatnych serii, ale jakmile ne, vyhodit/nahradit .
2 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Právě proto si plně funkčních XM vážím, protože přesně jak píšeš, XM dokud jede, tak jede. Ale když se začne s**t, tak je amen, pokusy o opravu jsou úspěšné málokdy a nevyplatí se většinou nikdy. Alespoň u mě.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

starosta
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod starosta » 6 years ago

Díky všem za rady, je to verze XM. Mám to tedy hned vyhodit?
0 x

starosta
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod starosta » 6 years ago

cerva píše:Plně funkční bazarové Loco M5 se prodává za 200 - 300 Kč, takže pokud si vážíš svého času, nemá to cenu řešit.

Máš nějaký tip? Zatím jsem viděl tak 800 Kč. Mám to na propojení 2 rodinných domů.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 6 years ago

Ještě je možnost to nechat opravit u Dcompu. Zatím jsem spokojenej.
0 x

starosta
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod starosta » 6 years ago

Opravit bych to snad dokázal, ale vedět v čem je problém. Myslel jsem v napájení, ale tady mi potvrdili, že se tak prostě hřeje. Vyměnil jsem 2 keramické kondíky na výstupu spínaného zdroje, hřeje se méně, ale možná je to jen pocit.
I procesor bych vyměnil, kdybych věděl, že to pomůže. AR7240 se běžně prodává.
0 x