Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

multi PTP spoj 40 m ???

Problematika Ubiquiti hardware.
pekapeka
Příspěvky: 10
Registrován: 6 years ago

Re: multi PTP spoj 40 m ???

Příspěvekod pekapeka » 6 years ago

myslím, že je důležitý o tom psát a když se nějakej trouba zeptá (jako já), tak k tomu taky napsat, že to není uplně legální a nese to s tím i další starosti a ono to vybavení taky nestojí pár stovek. Jedna věc je se zeptat na foru jak to technicky udělat a řekl bych (teda mluvim za sebe), že cesta od dotazu k postavení AP je docela dlouhá. I když na druhou stranu takový ISP jako takový žádné nástroje k tomu, aby z trafficu poznal více klientů, nemá, jedině snad nutit lidi dávat LAN ze střechy do LAN routeru a ne do WAN. Od takového ISP bych ale já odešel, co mi má co čumět domů na zařízení, ale jsou tací


Ispič píše:pekapeka:
1) pokud Tě někdo napráší, kvůli černému příjmu, máš problém s finančákem. Nikomu se dneska nedá věřit, tvůj klient se prokecne v hospodě, a je vymalováno.
2) pokud se nebudeš líbit někomu z místních isp, a napráší tě, máš problém s ČTU (potažmo s finančákem). Nevím proč bys měl mít nějaké výhody oproti ostatním isp kteří svou činnost oznámí na čtu, vyplňují statistiky, odvádí daně atd.... V zahraničí by se s Tebou nikdo nebavil, tam se to bonzuje běžně. Taky jsou tam za to takové pokuty, že si to tam nikdo nedovolí udělat.
3) pokud někdo bude stahovat přes torrennt, nebo bude páchat nějakou trestnou činnost, máš problém s policiíí, (finančákem + ČTU). Důchodci jsou na nelegální provoz někdy paradoxně horší, než běžní uživatelé. Asi mají pocit, že musí všechno dohnat, nedávno jsme tu měli 70 letého "vykuka" co ho vyšetřovali policajti.
4) myslím že dojde k porušení smluvních podmínek z tvé strany vůči tvému isp. V zahraničí, tam bys za to dostal slušnou pokutu, a nikdo by se s Tebou nebavil.
5) napsal jsi na fórum pro isp, nikomu z nás tady, se nelíbí podobné jednání. Ale jsme v ČR, kde je spousta takových, co chtějí ideálně všechno zadarmo nebo za pakatel. V podstatě je to načerno rozprodávání našeho "zboží", a napsat to na fórum těch, kteří ho oficiálně prodávají, na to musí být opravdu koule :))
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

pekapeka píše:myslím, že je důležitý o tom psát a když se nějakej trouba zeptá (jako já), tak k tomu taky napsat, že to není uplně legální a nese to s tím i další starosti a ono to vybavení taky nestojí pár stovek. Jedna věc je se zeptat na foru jak to technicky udělat a řekl bych (teda mluvim za sebe), že cesta od dotazu k postavení AP je docela dlouhá. I když na druhou stranu takový ISP jako takový žádné nástroje k tomu, aby z trafficu poznal více klientů, nemá, jedině snad nutit lidi dávat LAN ze střechy do LAN routeru a ne do WAN. Od takového ISP bych ale já odešel, co mi má co čumět domů na zařízení, ale jsou tací


Ispič píše:pekapeka:
1) pokud Tě někdo napráší, kvůli černému příjmu, máš problém s finančákem. Nikomu se dneska nedá věřit, tvůj klient se prokecne v hospodě, a je vymalováno.
2) pokud se nebudeš líbit někomu z místních isp, a napráší tě, máš problém s ČTU (potažmo s finančákem). Nevím proč bys měl mít nějaké výhody oproti ostatním isp kteří svou činnost oznámí na čtu, vyplňují statistiky, odvádí daně atd.... V zahraničí by se s Tebou nikdo nebavil, tam se to bonzuje běžně. Taky jsou tam za to takové pokuty, že si to tam nikdo nedovolí udělat.
3) pokud někdo bude stahovat přes torrennt, nebo bude páchat nějakou trestnou činnost, máš problém s policiíí, (finančákem + ČTU). Důchodci jsou na nelegální provoz někdy paradoxně horší, než běžní uživatelé. Asi mají pocit, že musí všechno dohnat, nedávno jsme tu měli 70 letého "vykuka" co ho vyšetřovali policajti.
4) myslím že dojde k porušení smluvních podmínek z tvé strany vůči tvému isp. V zahraničí, tam bys za to dostal slušnou pokutu, a nikdo by se s Tebou nebavil.
5) napsal jsi na fórum pro isp, nikomu z nás tady, se nelíbí podobné jednání. Ale jsme v ČR, kde je spousta takových, co chtějí ideálně všechno zadarmo nebo za pakatel. V podstatě je to načerno rozprodávání našeho "zboží", a napsat to na fórum těch, kteří ho oficiálně prodávají, na to musí být opravdu koule :))

Ses naivka.To vys ze kdyz bude isp chtit tak to pozna, ze to sdílíš mimo barak,ale delej jak myslis.
0 x

pekapeka
Příspěvky: 10
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod pekapeka » 6 years ago

aspoň si přečti co píšu, psal jsem, že nic sdílet nikomu nebudu a kašlu na to, nestojí mi to za to, já ISP fandím a nemám zapotřebí ho nějak obcházet.
ale neznamená to, že o tomto nic nevím, vím určitě, že ISP nic nepozná, jedině větší provoz něž je obvyklé, ale tím to končí. Jestli dokážeš projít skrze firewall a podívat se na druhou stranu, tak jseš guru a klobouk dolů



KoZLiCeK píše:
pekapeka píše:myslím, že je důležitý o tom psát a když se nějakej trouba zeptá (jako já), tak k tomu taky napsat, že to není uplně legální a nese to s tím i další starosti a ono to vybavení taky nestojí pár stovek. Jedna věc je se zeptat na foru jak to technicky udělat a řekl bych (teda mluvim za sebe), že cesta od dotazu k postavení AP je docela dlouhá. I když na druhou stranu takový ISP jako takový žádné nástroje k tomu, aby z trafficu poznal více klientů, nemá, jedině snad nutit lidi dávat LAN ze střechy do LAN routeru a ne do WAN. Od takového ISP bych ale já odešel, co mi má co čumět domů na zařízení, ale jsou tací


Ispič píše:pekapeka:
1) pokud Tě někdo napráší, kvůli černému příjmu, máš problém s finančákem. Nikomu se dneska nedá věřit, tvůj klient se prokecne v hospodě, a je vymalováno.
2) pokud se nebudeš líbit někomu z místních isp, a napráší tě, máš problém s ČTU (potažmo s finančákem). Nevím proč bys měl mít nějaké výhody oproti ostatním isp kteří svou činnost oznámí na čtu, vyplňují statistiky, odvádí daně atd.... V zahraničí by se s Tebou nikdo nebavil, tam se to bonzuje běžně. Taky jsou tam za to takové pokuty, že si to tam nikdo nedovolí udělat.
3) pokud někdo bude stahovat přes torrennt, nebo bude páchat nějakou trestnou činnost, máš problém s policiíí, (finančákem + ČTU). Důchodci jsou na nelegální provoz někdy paradoxně horší, než běžní uživatelé. Asi mají pocit, že musí všechno dohnat, nedávno jsme tu měli 70 letého "vykuka" co ho vyšetřovali policajti.
4) myslím že dojde k porušení smluvních podmínek z tvé strany vůči tvému isp. V zahraničí, tam bys za to dostal slušnou pokutu, a nikdo by se s Tebou nebavil.
5) napsal jsi na fórum pro isp, nikomu z nás tady, se nelíbí podobné jednání. Ale jsme v ČR, kde je spousta takových, co chtějí ideálně všechno zadarmo nebo za pakatel. V podstatě je to načerno rozprodávání našeho "zboží", a napsat to na fórum těch, kteří ho oficiálně prodávají, na to musí být opravdu koule :))

Ses naivka.To vys ze kdyz bude isp chtit tak to pozna, ze to sdílíš mimo barak,ale delej jak myslis.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

pekapeka píše:aspoň si přečti co píšu, psal jsem, že nic sdílet nikomu nebudu a kašlu na to, nestojí mi to za to, já ISP fandím a nemám zapotřebí ho nějak obcházet.
ale neznamená to, že o tomto nic nevím, vím určitě, že ISP nic nepozná, jedině větší provoz něž je obvyklé, ale tím to končí. Jestli dokážeš projít skrze firewall a podívat se na druhou stranu, tak jseš guru a klobouk dolů



KoZLiCeK píše:
pekapeka píše:myslím, že je důležitý o tom psát a když se nějakej trouba zeptá (jako já), tak k tomu taky napsat, že to není uplně legální a nese to s tím i další starosti a ono to vybavení taky nestojí pár stovek. Jedna věc je se zeptat na foru jak to technicky udělat a řekl bych (teda mluvim za sebe), že cesta od dotazu k postavení AP je docela dlouhá. I když na druhou stranu takový ISP jako takový žádné nástroje k tomu, aby z trafficu poznal více klientů, nemá, jedině snad nutit lidi dávat LAN ze střechy do LAN routeru a ne do WAN. Od takového ISP bych ale já odešel, co mi má co čumět domů na zařízení, ale jsou tací



Ses naivka.To vys ze kdyz bude isp chtit tak to pozna, ze to sdílíš mimo barak,ale delej jak myslis.

Sory,sem se asi spatne vyjadril.... Byl bys naivka kdybysi sdilel.Jinak nemusim byt guru abych poznal ze muj klient sdili.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

rozumna volba se na to vykaslat...nikdo nema toto rad....jen bych dodal k problematice: bezna vec na sidlisti ,ze decka znaji hesla k sousedovic wifi a naopak...takze pak jsou bezne pripojeni na wifi souseda a ne svoji...pachaji pripadny potencialni problem na cizi pripojce, a to nemuseji byt ani decka.Lidem je "trestna" cinost z toho patrna velkou neznamou....
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 6 years ago

jako vyslovene bych neodrazoval i tak to asi nezabere. Uskali byla recena, at to cekne nebo necha bejt :yum: a mavat podminkama ISP ktere tim porusi, panove to se musime hodne nudit :stuck_out_tongue_winking_eye: to je ale uplne to posledni co by trapilo.
2 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

myslim ze vsichni jsme najak zacinali. A nebal bych se rici ze vetsina zacala i s preprodavanim jinych linek, nez koupila vlastni.

- kvuli tomu ze nekdo rekne mam net od pepy, nikdo nebude litat na financak neco hlasit
- to ze ve vseobecnych podminkach je zakaz preprodavat nikoho nezajima a velkej operator to ani nebude resit pokud mu tam dene neprotecou GB dat.
- na CTU to taky nebude nikdo hlasit

jedinej pruser je ta policie CR kdyz neco udelaji ty tvy pseudozakaznici.


takovejhchle preprodavacu tady u nas jsou 10tky Vim o nich, ale abych je nekde naprasoval nebo udaval nema cenu. Kazdej nejak musi zacit a kdyz lidi u nych budou nespokojeny tak si najdou nekoho jineho spolehlivejsiho.


Jedine co ho s tim ceka jsou starosti, ale vicemene to bude fungovat.


Jak jsem psal na zacatku vsichni jsme nejak zacinaly. A vetsina nezacala hned se 100kama uzivatelu.


Navic treba se neco nauci a bude z neho dobry technik :o)
1 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Nejlépe to shrunul pan Peterka. Zhruba před rokem. Dovolím si citaci:

Tak prvně, pokud někomu poskytujete část datových služeb, které sami nakupujete, vyvíjíte komunikační činnost a v terminologii zákona byste měl být operátor a měli byste tuto činnost nahlásit (§13, zákon č. 127/2005 sb.), protože nejste koncovým uživatelem služby §2 písm c. Zákon nic neříká o tom, zda-li vyvíjení komunikační činnosti je projevem spojeným s úplatou, či nikoliv, pouze ukládá koncovému uživaeli hradit za poskytovanou službu cenu, kterou operátor určí. Tedy i bezúplatné poskytování komunikačních služeb je projevem komunikační činnosti.
Cenovou politiku sice upravuje §64, ale nikde není napsané, že cena nemůže být 0kč

Druze vám vyvstávají některé zákonné povinnosti,
například dle §115
dále respektování Hlavy IV a pod.

Za třetí, Vůbec nepochybuji o tom, že pokud máte slouvu o dodávce veřejně dostupných služeb elektronických komunikací, tak je součástí všeobecných podmínek i klausule za případně způsobené škody a povinnost nešířit tyto služby mimo objednatele s vyjímkou bytové jednotky a jejich obyvatel.

Za případné škody samozřejmě ručí smluvní strany a bude to právě totožnost koncového zákazníka, která bude na základě soudního příkazu, případě výzvy k součinnosti sdělena orgánům činným v případě, že dojde k porušení nějakého zákonem chráněného zájmu. V závažnějších případech to seznáte třeba tím, že k Vám zavítá zásahová jednotka se soudním příkazem, obvykle kolem 5 hodiny ranní.
0 x

pekapeka
Příspěvky: 10
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod pekapeka » 6 years ago

tak dost pohádek o § a teď jednu z praxe. Přijde policie do firmy a říká "kdo stahoval tohle a tohle tehdy a tehdy?". Firma to ví podle logu, ale řekne "někdo od nás, ale vzhledem k ochraně osobních údajů vám to neřekneme" konec pohádky ..
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

No a v Německu ta praxe končí tím, že firma dostane flastr 800 éček a ten přeúčtuje zaměstnanci. Je otázka času až to bude i zavedeno u nás.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

pekapeka píše:tak dost pohádek o § a teď jednu z praxe. Přijde policie do firmy a říká "kdo stahoval tohle a tohle tehdy a tehdy?". Firma to ví podle logu, ale řekne "někdo od nás, ale vzhledem k ochraně osobních údajů vám to neřekneme" konec pohádky ..


s tim bych si nebyl tak jistej :) pokud mas prikaz od policie, tak nemas zadnou ochranu udaju preci....to by pak nikdy nic nemohli konat v jakem koliv oboru....za me je nejednoduzsi odkazat to na verejne wifi :)....a vlastne kdyz tak premyslim jak to maj vlastne obecne zarizeni kde je free wifi ? penziony,restaurace,hotely,benzinky atd ?musi taky logovat ? sem tam byl pozadavek na zjisteni uzivatele, ale casto to bylo prave na hotelech...a kdyz jsme jim sdelili, ze to bylo tam tam a tim padem se neda dale nikoho konkretniho urcit dali pokoj.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

jahpisin píše:
pekapeka píše:tak dost pohádek o § a teď jednu z praxe. Přijde policie do firmy a říká "kdo stahoval tohle a tohle tehdy a tehdy?". Firma to ví podle logu, ale řekne "někdo od nás, ale vzhledem k ochraně osobních údajů vám to neřekneme" konec pohádky ..


s tim bych si nebyl tak jistej :) pokud mas prikaz od policie, tak nemas zadnou ochranu udaju preci....to by pak nikdy nic nemohli konat v jakem koliv oboru....za me je nejednoduzsi odkazat to na verejne wifi :)....a vlastne kdyz tak premyslim jak to maj vlastne obecne zarizeni kde je free wifi ? penziony,restaurace,hotely,benzinky atd ?musi taky logovat ? sem tam byl pozadavek na zjisteni uzivatele, ale casto to bylo prave na hotelech...a kdyz jsme jim sdelili, ze to bylo tam tam a tim padem se neda dale nikoho konkretniho urcit dali pokoj.

Tak odpovida hotel...
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 6 years ago

pekapeka píše:máte pravdu, je to o průser, stejně jako když někdo ve firmě stáhne něco nelegálního, tak jdou za firmou. V praxi se to ale provozuje docela běžně, netvrdím, že je to OK.


co vim, tak stahovam muzes co chces, problem je jen ve sdileni / poskytnuti .
I kdyz tvrdim stale, ze ani torrentove sdileni filmu/muziky neni nelegalni.

Ale to jsme uz v jine pohadce.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

pekapeka
Příspěvky: 10
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod pekapeka » 6 years ago

a na úřadu odpovídá kdo ?? :)



KoZLiCeK píše:
jahpisin píše:
pekapeka píše:tak dost pohádek o § a teď jednu z praxe. Přijde policie do firmy a říká "kdo stahoval tohle a tohle tehdy a tehdy?". Firma to ví podle logu, ale řekne "někdo od nás, ale vzhledem k ochraně osobních údajů vám to neřekneme" konec pohádky ..


s tim bych si nebyl tak jistej :) pokud mas prikaz od policie, tak nemas zadnou ochranu udaju preci....to by pak nikdy nic nemohli konat v jakem koliv oboru....za me je nejednoduzsi odkazat to na verejne wifi :)....a vlastne kdyz tak premyslim jak to maj vlastne obecne zarizeni kde je free wifi ? penziony,restaurace,hotely,benzinky atd ?musi taky logovat ? sem tam byl pozadavek na zjisteni uzivatele, ale casto to bylo prave na hotelech...a kdyz jsme jim sdelili, ze to bylo tam tam a tim padem se neda dale nikoho konkretniho urcit dali pokoj.

Tak odpovida hotel...
0 x

Kart
Příspěvky: 246
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Kart » 6 years ago

pekapeka píše:ahoj, mohl by mi prosim nekdo poradit čím nejlépe udělat spoj Multi Point to Point ? mám 2 sousedy, kterým chci nasdílet svůj internet .. Rodinné domy, vzdálenost 40m. Jeden soused už má Nanostation M5. Z mého RD je to rozsah 70 stupňů. Myslel jsem, že bych na svůj RD dal Nanostation AC (nebo raději Lightbeam AC?), stávající sousedova Nanostation M5 by se ke mně připojila a druhý soused by si koupil také Nanostation AC. DOma bych měl Unifi Switch + USG + controller, vytvořil bych jim VLAN a každému svoje SSID (snad to jde). Je to správně, bude to fungovat ? Lightbeam AC mi připadá moc, na to, že je to pár desítek metrů a 70 stupňů ... děkuji za radu.

40m? a proc ne kabel?
0 x