Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

multi PTP spoj 40 m ???

Problematika Ubiquiti hardware.
pekapeka
Příspěvky: 10
Registrován: 6 years ago

Re: multi PTP spoj 40 m ???

Příspěvekod pekapeka » 6 years ago

už to sice není aktuální, jelikož jsme se tady schodli na tom, že to není ani legální, ani fér vůči ISP. Ale kabel nepřipadal v úvahu kvůli tomu, že je to přes cestu.

Kart píše:
pekapeka píše:ahoj, mohl by mi prosim nekdo poradit čím nejlépe udělat spoj Multi Point to Point ? mám 2 sousedy, kterým chci nasdílet svůj internet .. Rodinné domy, vzdálenost 40m. Jeden soused už má Nanostation M5. Z mého RD je to rozsah 70 stupňů. Myslel jsem, že bych na svůj RD dal Nanostation AC (nebo raději Lightbeam AC?), stávající sousedova Nanostation M5 by se ke mně připojila a druhý soused by si koupil také Nanostation AC. DOma bych měl Unifi Switch + USG + controller, vytvořil bych jim VLAN a každému svoje SSID (snad to jde). Je to správně, bude to fungovat ? Lightbeam AC mi připadá moc, na to, že je to pár desítek metrů a 70 stupňů ... děkuji za radu.

40m? a proc ne kabel?
0 x