Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nízký signál na jednom chainu

Problematika Ubiquiti hardware.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Nízký signál na jednom chainu

Příspěvekod DarkLogic » 6 years ago

Mám PtP spoj postavený na PowerBeam 300 AC ISO. Už od nasazení mám problém, že na straně Station PTP mám na jednom chainu velmi nízký signál oproti druhému chainu. Konkrétně to ukazuje -51 (-51 / -64 ) dBm. Přitom protistrana chytá správně -47 (-50 / -51) dBm. Takže na station mám RX rate 64QAM a TX rate 256 QAM.

Samozřejmě mě napadlo zarušení, ale změna kanálu nepomohla. Zkusil jsem tedy správně dosměrovat pomocí PC, ale také bez zlepšení. Všiml jsem si, že na jednotce, co je jako Station PtP, se v Dashboardu, kde se má zobrazovat pruh ukazující, jaké je zarušení na jednotlivých frekvencích, neukazuje nic a celý pruh je šedý. Stejně tak, když spustím na straně Station PtP AirView, tak se neukáže nic:
airview.jpg
airview.jpg (95.64 KiB) Zobrazeno 2573 x


Přitom AirView mám v záložce System povolené. V jednotce je nahrán FW v. 8.4.2. Už mě nenapadá, co s tím dále, kromě výměny za jiný kus. Setkal se s tím už někdo? Že by šlo o vadnou jednotku?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Rušení nemá vliv na sílu signálu, ale na kvalitu. Pokud jsou rozdíly v signálech na jednotlivých polarizacích, tak bude špatné rádio nebo anténa. Překážku v cestě nemáš?
0 x

nikim007
Příspěvky: 61
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod nikim007 » 6 years ago

jaky jsou datacode ty jednotky ?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 6 years ago

Petr Bačina: výhled je samozřejmě čistý bez překážek

nikim007: co myslíš tím datacode? Jako sériové číslo?


Ještě podotýkám, že je fakt divné, že to neukazuje nic v AirView, přitom okolí není čisté.
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 6 years ago

Tohle vypadá na vadný kus. Stejný problém jsem párkrát potkal u M5 zařizení - jeden chain výrazně slabší pro RX, TX power ale v pořádku, na airview úplně čistý vzduch (ikdyž nebyl). Výména za jiný kus vždy pomohla.
0 x

nikim007
Příspěvky: 61
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod nikim007 » 6 years ago

procti nize vlákno

viewtopic.php?f=50&t=21918&p=202626&hilit=1640#p202626

Affected Products:
PBE-5AC-300 (including ISO)
PBE-5AC-400 (including ISO)
LBE-5AC-23

Tim problemem je dle vyjadreni postizeno vse do 1635.

Do konce roku 2016 od zadneho CZ distributora jsme neziskali PBE AC novejsi nez 1620.
Az dodavky v roce 2017 jsou s 1640.
0 x