Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

airFiber 11FX

Problematika Ubiquiti hardware.
blizzy
Příspěvky: 65
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

airFiber 11FX

Příspěvekod blizzy » 6 years ago

Chtěl jsem se zeptat zda už to někdo nasadil a jaké má popřípadě zkušenosti ?
Máme v planu to nasadit na spoj, který už je kapacitně málo - jedná se o spoj na 10km - končí nám licence - tak by jsme požádali o rozšíření na jiné zařízení
Zajímalo by mě na jakou vzdálenost to šlape s jakými anténami
Budu vděčen za každý poznatek
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

A nechceš Ray2 11GHz? Zítra to jdem sundávat . . .
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Konkurencia u nas to ma na 18km s 60cm UBNT antenami :grin: Povodne sme to tiez chceli nasadit ale po prejdeni datasheetu a parametrov som sa stiahol. Citlivost uplne na hovno oproti inym radiam, zaberem dve polarizacie a efektivita tiez nic moc. Aspon to co hovori datasheet tak pri SISO tj. jedna polarizacia. 56Mhz kanale a 1024qam je prenosovka 343Mbit pri citlivosti -52dBm.
Pri porovnani s Ray2, ray ma prenosovku 358Mbit a staci mu 256qam (viac aj tak nevie) a pri citlivosti -64dBm. To je dost velky rozdiel...bud maju ten datasheet na UBNT zly alebo je to take odpadove radio, resp vytunena wifina na 11G s pigtailami. Po porovnani tychto parametrov to jednoznacne nechcem...cena to nezachrani.
0 x

blizzy
Příspěvky: 65
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blizzy » 6 years ago

kure05 píše:A nechceš Ray2 11GHz? Zítra to jdem sundávat . . .

NN - zatím sonduji nebo pockam na RAY3 - libi se mi prave ta prenosova kapacita u ubnt
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

Bohužel Ray3 je v nedohlednu a nikdo o termínu vydání nic neví. My jsme šli kvůli vzdálenosti a kapacitě do 18GHz Siae.
0 x