Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Aircube

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Re: Aircube

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Cele pokrytie je len o vysmazenom vykone...neviem na co sa tu hrame. Unifi LR ide daleko za limitom, preto dobre pokryje...ziadny zazrak v tom neni.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 6 years ago

midnight_man píše:naco to je dobre?? Beztak si 3/4 ludi vezme TP link :D ...ake to ma pokrytie? testoval niekto paralelne s TP linkom?


podle videa pokrytí dobré. procházel velkým barákem, pak šel dost daleko od domu a pořád pohoda.
vezmu něco na testy, náročnější klienty by to možná uspokojilo, na rozdíl od teplýho linku a to i vyšších řad, který mají svoje mouchy
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 6 years ago

Gemb píše:Cele pokrytie je len o vysmazenom vykone...neviem na co sa tu hrame. Unifi LR ide daleko za limitom, preto dobre pokryje...ziadny zazrak v tom neni.

:) nie je to aj o antene - nie je jej sile ale konstrukcii...testoval som unifi, tplinky, mikrotiky presne na ten isty vykon fixne...unifi daleko presahovalo vsetky wificka. Nevyhodu ma 1 port, potrebny unifi control. Pri aircube su 4 porty, jeden poe a moznost nastavit cez mobil (umobile).
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Zalezi co a kde porovnavas. Integrovana antena s malym ziskom ma tiez svoje caro. Ziskovejsia antena ma tiez svoje caro...vzdy zalezi od objektu a materialov. Ked mas jednu uroven (jedno podlazie) lepsia je ziskovejsia antena ako pri TPlinkoch. Pokial sa jedna o poschodia lepsi je mensi zisk, nakolko signal ide do vsetkych stran a aj dole. Porovnavat je tazko...mnohokrat mi hap lite pokryl poschodovy barak lepsie ako TPlink. Naopak pri jednom podlazi si Hap ani neprdol...Tplink vyhral. Unifi chce malo klientov kvoli cene a nejake long range je len marketing...ked je vykon v defaulte na 27dBm jasne, ze to pokryje viac ako Hap ci TPlink. Posledna vec ktora sa nespomina nikdy je TX power zariadeni ktory je vzdy ovela nizssi nez ma AP. Darmo budem mat unifi ked telefon ma TX 12dBm a UNIFI 27dBm....na telefone 2 palicky a ledva to ide....
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

no ta antenka co je dnu vyzera biedne :(


btw minule som zo srandy k sebe postavil starý TP link B/G norma 340tka.. a nový 840N...

za pár stenami 340tka citelne lepsi signal :D :D
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 6 years ago

midnight_man píše:no ta antenka co je dnu vyzera biedne :(


btw minule som zo srandy k sebe postavil starý TP link B/G norma 340tka.. a nový 840N...

za pár stenami 340tka citelne lepsi signal :D :D


ano biedne vyzeraju aj antenky vo vesmirnych moduloch:)
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 6 years ago

Gemb píše:Zalezi co a kde porovnavas. Integrovana antena s malym ziskom ma tiez svoje caro. Ziskovejsia antena ma tiez svoje caro...vzdy zalezi od objektu a materialov. Ked mas jednu uroven (jedno podlazie) lepsia je ziskovejsia antena ako pri TPlinkoch. Pokial sa jedna o poschodia lepsi je mensi zisk, nakolko signal ide do vsetkych stran a aj dole. Porovnavat je tazko...mnohokrat mi hap lite pokryl poschodovy barak lepsie ako TPlink. Naopak pri jednom podlazi si Hap ani neprdol...Tplink vyhral. Unifi chce malo klientov kvoli cene a nejake long range je len marketing...ked je vykon v defaulte na 27dBm jasne, ze to pokryje viac ako Hap ci TPlink. Posledna vec ktora sa nespomina nikdy je TX power zariadeni ktory je vzdy ovela nizssi nez ma AP. Darmo budem mat unifi ked telefon ma TX 12dBm a UNIFI 27dBm....na telefone 2 palicky a ledva to ide....


kde mam unifi o tych klientoch neviem...vsetko ostatne je problematicke...preto cakam na aircube...keby to unifi nestoji tolko tak ho davam vsade a mam pokoj...teorie a nezmysly ma nezaujimaju..toto je moja overena prax...
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

v tomto mas pravdu..problem nastava ked oznámiš cenu routra....reklamácie a pod :(
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

rado3105 píše:
Gemb píše:Zalezi co a kde porovnavas. Integrovana antena s malym ziskom ma tiez svoje caro. Ziskovejsia antena ma tiez svoje caro...vzdy zalezi od objektu a materialov. Ked mas jednu uroven (jedno podlazie) lepsia je ziskovejsia antena ako pri TPlinkoch. Pokial sa jedna o poschodia lepsi je mensi zisk, nakolko signal ide do vsetkych stran a aj dole. Porovnavat je tazko...mnohokrat mi hap lite pokryl poschodovy barak lepsie ako TPlink. Naopak pri jednom podlazi si Hap ani neprdol...Tplink vyhral. Unifi chce malo klientov kvoli cene a nejake long range je len marketing...ked je vykon v defaulte na 27dBm jasne, ze to pokryje viac ako Hap ci TPlink. Posledna vec ktora sa nespomina nikdy je TX power zariadeni ktory je vzdy ovela nizssi nez ma AP. Darmo budem mat unifi ked telefon ma TX 12dBm a UNIFI 27dBm....na telefone 2 palicky a ledva to ide....


kde mam unifi o tych klientoch neviem...vsetko ostatne je problematicke...preto cakam na aircube...keby to unifi nestoji tolko tak ho davam vsade a mam pokoj...teorie a nezmysly ma nezaujimaju..toto je moja overena prax...


Nikto nehovori, ze UNIFI je zle. Je to najlepsia wifi v pomere kvality a stability avsak cena....tiez mame luxusnejsich klientov kde je unifi a nevieme o tom ale to su tak 3% ludi. Hladame riesenie ktore bude fungovat aj za menej penazi. Unifi toto nesplna a dotovat unifi nikto nebude....Tplink 841N je za mna bezproblemova vec zatial. Hap lite sem tam robi problem. Najlepsie chodil stary ovislink 5460AP - pokrytie aj stabilita avsak je to len B/G :( Inak funguje u niektorych ludi dodnes tj +10 rokov a tolko nevydrzi ani unifi.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 6 years ago

Gemb píše:
rado3105 píše:
Gemb píše:Zalezi co a kde porovnavas. Integrovana antena s malym ziskom ma tiez svoje caro. Ziskovejsia antena ma tiez svoje caro...vzdy zalezi od objektu a materialov. Ked mas jednu uroven (jedno podlazie) lepsia je ziskovejsia antena ako pri TPlinkoch. Pokial sa jedna o poschodia lepsi je mensi zisk, nakolko signal ide do vsetkych stran a aj dole. Porovnavat je tazko...mnohokrat mi hap lite pokryl poschodovy barak lepsie ako TPlink. Naopak pri jednom podlazi si Hap ani neprdol...Tplink vyhral. Unifi chce malo klientov kvoli cene a nejake long range je len marketing...ked je vykon v defaulte na 27dBm jasne, ze to pokryje viac ako Hap ci TPlink. Posledna vec ktora sa nespomina nikdy je TX power zariadeni ktory je vzdy ovela nizssi nez ma AP. Darmo budem mat unifi ked telefon ma TX 12dBm a UNIFI 27dBm....na telefone 2 palicky a ledva to ide....


kde mam unifi o tych klientoch neviem...vsetko ostatne je problematicke...preto cakam na aircube...keby to unifi nestoji tolko tak ho davam vsade a mam pokoj...teorie a nezmysly ma nezaujimaju..toto je moja overena prax...


Nikto nehovori, ze UNIFI je zle. Je to najlepsia wifi v pomere kvality a stability avsak cena....tiez mame luxusnejsich klientov kde je unifi a nevieme o tom ale to su tak 3% ludi. Hladame riesenie ktore bude fungovat aj za menej penazi. Unifi toto nesplna a dotovat unifi nikto nebude....Tplink 841N je za mna bezproblemova vec zatial. Hap lite sem tam robi problem. Najlepsie chodil stary ovislink 5460AP - pokrytie aj stabilita avsak je to len B/G :( Inak funguje u niektorych ludi dodnes tj +10 rokov a tolko nevydrzi ani unifi.


prave 841 aj haplite nam robia problemy....presne toto ma riesit aircube, unifi za menej...
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Ačkoliv UBNT nemám moc v lásce, tak tomuhle typu antén věřím víc, než nějaké srandě na plošňáku. Škoda že aj mikrotik nemá trochu lepší anténky, ale černej mikrotik maj pěknej, takže je mi to fuk. Kdo chce větší dosah, tak má na víc wifin. Kdo je socka a nebo nechce, nechť se smíří s reálným dosahem.Tohle ani LR ho nezachrání. SXT 2 umí taky 31dBm a je to k prdu. Přecijen když něco není možné, tak je třeba to jen dobře vysvětlit, ukázat a je po problému.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 6 years ago

tak novou verzí fw to už jde nastavovat přes web, nastavení jednoduché, umí to mode bridge a router, máme jich asi 50ks mezi lidma, lidem se líbí design, když jsem zkoušel dosah je to truchu lepší než TP-L 841 a trochu slabší než Toto 300NR, TP-L jsme přestali používat
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 6 years ago

Kolik jsou vam lidi ochotni dat za AirCube? Preci jen, stoji to vice TP-L
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 6 years ago

750 to prodáváme, TP-L 841 jsme dávali za 550 a Totolink 300NR za 450, dáváme na výběr Aircube a Totolink a je to tak půl na půl co lidi berou, občas někdo vezme Unifi
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Jaké na tom provozujete rychlosti? ISP verze má jen 2,4ku, což mi příjde nic moc. Škoda že AC verze stojí o tolik víc.
0 x