Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

PBE-5AC-400-ISO vs PBE-5AC-GEN2

Problematika Ubiquiti hardware.
richardbal
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

PBE-5AC-400-ISO vs PBE-5AC-GEN2

Příspěvekod richardbal » 6 years ago

Zdravím,
oplatí sa ísť do staršej generácie, ale tienej, alebo do novšej gen2, ktorá ešte v ISO verzii je nedostupná? Cenovo sú na tom rovnako. Má niekto skúsenosti s tymito dvomi rádiami?

Plánujem sa napojiiť na AP vo vzdialenosti 1km.

Richard.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

400 ISO nema verziu Gen2 - ISO je akoze tieneny zadok - rozumej plastovy bazmek a parabola s limcom + radom. Ozarovac je taky isty ako v normalnej 400AC
400 Gen1 je klasicka parabola a AC ozarovac, Gen2 je ozarovac ktory ma wifi radio na managment, parabola ma montazne prvky z ISO, tieneny plastovy zadok, vodovahu a velku rukoved na drzani pri montazi. Ked chces dosiahnut maximum kup si ISO a ozarovac tam strc s PBE400 Gen2 a mas ISO s manazmentom :D
1 x

richardbal
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod richardbal » 6 years ago

Ďakujem za objasnenie.

Ešte jedna otázka ohľadom PBE-5AC-GEN2: Je to vykonnejšie ako LiteBeam 5AC Gen2? Alebo je to výkonovo rovnaké a prakticky rozdiel je iba v montáži a anténe? V datasheete čítam že PowerBeam 5AC Gen2 má slabší TX power.

Zaujímal by ma reálny rozdiel v throughpute.
0 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 6 years ago

pozri si aky to ma chipset, resp. frekvenciu CPU. slabsi chipset WA ma 650MHz, silnejsi XC ma 720MHz a ten bude mat vyssiu priepustnost.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Rozdiel v priepustnosti bude minimalny, bude zalezat na HW AP - ci je to rocket prism alebo rocket ac lite, dalej zalezi od rusenia a poctu klientov na AP. PBE 400 ma vacsi zisk 25dbi, LBE ma zisk 23dbi. Rozdiel je zanedbatelny, montaz LBE je hrozna a aj gen2 je stale slabota. Takze kup si PBE400 Gen2. Inak nemal by vyber zariadenia zalezat na ISP ? Neviem ako u vas ale u nas kazdy ISP zabezpecuje HW na pripojenie klienta, nie sme ako 15 rokov dozadu kedy si kazdy kupoval antenu.
0 x

richardbal
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod richardbal » 6 years ago

Myslím, že LiteBeam aj PowerBeam majú WA chipset. Sektor je LiteBeam AC AP 120-stupňový, žiadny Rocket. Vidím to asi na ten powerbeam.
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 6 years ago

No skoda ze nespravili jeden ozarovac na vsetky anteny ci uz tipu litebeam alebo powerbeam a bol by pokoj antenu si pouzijes aku chces ci uz iso alebo bez alebo priemer 300 ci 400
0 x

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod JirkaK » 6 years ago

Pouzivani PBE400 5AC Gen2 mi nedava moc velky smysl. Ma to WA firmware, takze pravdepodobne zcela stejny chipset jako PBE400 5AC.
Jedinym rozdilem tak zustava 2G4 managemant, nepatrne lepsi drzak a pokoveny zadni dil (rearhousing).
Na druhou stranu za to chteji "jen" o 200Kc navic.

JK


Gemb píše:400 ISO nema verziu Gen2 - ISO je akoze tieneny zadok - rozumej plastovy bazmek a parabola s limcom + radom. Ozarovac je taky isty ako v normalnej 400AC
400 Gen1 je klasicka parabola a AC ozarovac, Gen2 je ozarovac ktory ma wifi radio na managment, parabola ma montazne prvky z ISO, tieneny plastovy zadok, vodovahu a velku rukoved na drzani pri montazi. Ked chces dosiahnut maximum kup si ISO a ozarovac tam strc s PBE400 Gen2 a mas ISO s manazmentom :D
0 x

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod JirkaK » 6 years ago

JirkaK píše:Pouzivani PBE400 5AC Gen2 mi nedava moc velky smysl. Ma to WA firmware, takze pravdepodobne zcela stejny chipset jako PBE400 5AC.
Jedinym rozdilem tak zustava 2G4 managemant, nepatrne lepsi drzak a pokoveny zadni dil (rearhousing).
Na druhou stranu za to chteji "jen" o 200Kc navic.

Nebo jsem neco zasadniho prehledl?

JK


Gemb píše:400 ISO nema verziu Gen2 - ISO je akoze tieneny zadok - rozumej plastovy bazmek a parabola s limcom + radom. Ozarovac je taky isty ako v normalnej 400AC
400 Gen1 je klasicka parabola a AC ozarovac, Gen2 je ozarovac ktory ma wifi radio na managment, parabola ma montazne prvky z ISO, tieneny plastovy zadok, vodovahu a velku rukoved na drzani pri montazi. Ked chces dosiahnut maximum kup si ISO a ozarovac tam strc s PBE400 Gen2 a mas ISO s manazmentom :D
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 6 years ago

Pridam sa , je lepsie namiesto rocket M5 vymenit iba za rocket ac ked tam je parabola od p.Stouraca alebo to vymenit cele za powerbeam iso ac m400?

Obrázek
Naposledy upravil(a) coolerman1 dne 25 Oct 2017 10:31, celkem upraveno 1 x.
0 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 6 years ago

coolerman1 píše:Pridam sa , je lepsie namiesto rocket M5 vymenit iba za rocket ac ked tam je parabola od jirousa alebo to vymenit cele za powerbeam iso ac m400?
skus napisat, aka parabola tam presne je. ak je tam parabola s limcom, a das rocket do kovovej skatule, alebo tam das rocket prism, tak staci vymenit rocket. ak tam je parabola bez limca, tak vymen rovno cele za powerbeam iso ac.
to je otazka ako je lepsie vymenit na aute motor alebo cele auto... ;)
0 x

richardbal
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod richardbal » 6 years ago

Tak zaobstaral som si PBE-5AC-GEN2 a spokojnosť :)
AP je Litebeam AC AP, v oblasti na tej frekvecnii ešte kúri jedno AP, ktoré skenujem na -85dB, noise floor je cca -88dB a výsledok na vzdialenosť 1.2km s priamim výhladom, ale s narušenou fresnel zónou je 100Mbps TCP stabilne. Dalo by to aj viac, lenže mám len fastethernet sieťovku v počítači :D
Přílohy
Snímka obrazovky z 2017-10-29 13-49-51.png
Snímka obrazovky z 2017-10-29 13-49-51.png (129.37 KiB) Zobrazeno 4498 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

-85dBm od cudzieho AP to povazujes za kurenie ? Bud rad, podla screenu tam je pekne cisto. Ked je cisto chodi to krasne.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 6 years ago

Gemb píše:400 ISO nema verziu Gen2 - ISO je akoze tieneny zadok - rozumej plastovy bazmek a parabola s limcom + radom. Ozarovac je taky isty ako v normalnej 400AC
400 Gen1 je klasicka parabola a AC ozarovac, Gen2 je ozarovac ktory ma wifi radio na managment, parabola ma montazne prvky z ISO, tieneny plastovy zadok, vodovahu a velku rukoved na drzani pri montazi. Ked chces dosiahnut maximum kup si ISO a ozarovac tam strc s PBE400 Gen2 a mas ISO s manazmentom :D


myslis ze nebude problem aj pri kupe PBAC gen2 a ten ziaric mozes podla mna pouzit iba do power ISO 400....

na maly iso je to nepouzitelne..
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

PBE 400 a PBE 300 maju ten isty ziaric jak z vonka tak zvnutra. Dlzka je rovnaka len sa system hlasi inak. Bezne davam ziaric PBE 400 do PBE 300 ci naopak. Rovnako je na tom ISO. Jediny rozdiel ma PBE 500 a 620, tam je ziaric dlhsi, pomerne vyrazne.
0 x