Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

PBM10 voda v jednotce

Problematika Ubiquiti hardware.
tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

PBM10 voda v jednotce

Příspěvekod tomasegert » 6 years ago

Ahoj,
včera mi začal haprovat jeden spoj (zvýšené pingy), jeden směr trvale 54Mb data rate.
Tak jsem to 4 x přeladil (což nepomohlo) a tak šup vyměnit jednotku. Už nebyla v záruce, tak jsem ji otevřel a bylo tam fakt hodně vody.
Jednotku jsem měl v křížové polarizaci. A tak si řikám, jestli není V / H lepší, protože po tom všechna voda hned steče.
Tak jsem se chtěl zeptat jestli už z toho někdo vodu nevypouštěl, případně nevrtáte 2 mm odtokovou dírku...
Případně v při jaké polarizaci tam voda natekla.
T.
Přílohy
PBM10.png
PBM10.png (42.67 KiB) Zobrazeno 3588 x
PBM10a.JPG
PBM10a.JPG (132.9 KiB) Zobrazeno 3593 x
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

To vidím poprvé. Ti tam muselo někudy zatýct, nebo si to měl nějak blbě namontovaný, nebo už z výroby muselo bejt blbě těsnění mezi spodním a vrchním dílem jednotky.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

kure05 píše:To vidím poprvé. Ti tam muselo někudy zatýct, nebo si to měl nějak blbě namontovaný, nebo už z výroby muselo bejt blbě těsnění mezi spodním a vrchním dílem jednotky.

Zdravím,
vodu jsem ještě neměl, mravence již 3x. Vrstvu cca 10 mm v micro komůrce. Signál mínus 20dB. Po likvidaci mravenců vše OK jako před tím.
Divím se, že tam neteče víc, to těsnění je dost pofiderní a po demontáži krytu je dost náročné jednotku zase zavřít s těsněním ve správné poloze.
mpcz, 30.aug.2017
0 x

sp4wn90
Příspěvky: 65
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sp4wn90 » 6 years ago

máme asi 20 paru a řešil jsem stejny problem asi u 3 jednotek vše namontovano jak ma byt těšnení dany taky přesně a byla v nich voda... reklamace neuznana ale po vysušení a vyčistění zas vše jede uvidime jak dlouho.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Někdy lze potůček vody "vystopovat" a zjistit, kudy to teče dovnitř. Zní to sice blbě, ale po záruce bych nahodil malou dírečku dole ve vhodném místě.
mpcz, 30.8.2017
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Nejlepší těsnění je díra ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

TLin
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod TLin » 6 years ago

Také jsme se potkali s tím, že do jednotek zatéká. Pravděpodobně tam zatéká okolo snímače. Řešíme tak, že přimontujeme snímač a okolo šroubů zamázneme silikonem.
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 6 years ago

Paráda... v UBNT mysleli dopředu aby tento nešvar co nejdřív z éteru vymizel :-) Tak jak k prvni verzi Nanostationu davali bíle stahovací pásky co po 4-5 letech praskaly :-D
1 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

TLin píše:Také jsme se potkali s tím, že do jednotek zatéká. Pravděpodobně tam zatéká okolo snímače. Řešíme tak, že přimontujeme snímač a okolo šroubů zamázneme silikonem.

Zdravím,
nevím, co je snímač, ale pokud je na mysli trubka vlnovodu, tak mazat šrouby je zbytečné. Těsní to (měl by) okroužek, který je od šroubů směrem dovnitř komůrky. To je dle mého slabé místo, jelikož ten zápich pro okroužek je velmi mělký a tolerance výroby téměř koresponduje s jeho hloubkou. Také okroužek je velmi fórový a při instalaci rád ze zápichu vypadne buď celý nebo částečně. To je dle mého jasná konstrukční chyba. Takže pokud silikon, tak celou dosedací plochu. Asi to každý ví, ale jen pro úplnost - používat zásadně silikon ve verzi neutrální, běžný po čase žere především měď, což by mělo neblahé důsledky na dipól na dně komůrky.
Pokud ale zateče tudy, jsem přesvědčen, že to musí být na dně komůrky jasně vidět. Jen dotaz: nateklo i když byl na anténě dekl?
Děkuji, mpcz, 04.sep.2017
0 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 6 years ago

Uplně stejně se mi chovala jedna jednotka, byla po záruce, tak sem ju jen nahradil jinou. Signál ok, malý bittrate, přeladění nepomáhalo. Musím ji kuchnout a mrknout na to.
0 x