Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

poe pro AirFiber AF-24

Problematika Ubiquiti hardware.
Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Re: poe pro AirFiber AF-24

Příspěvekod Matess » 5 years ago

Jede nam to pres mikrotik poe na spouste mistech... pouzivame obvykle meanwell zdroje 48V/10A na din liste a bezi to uz takhle asi 5 let.
tu spotrebu jak bude chvilka jeste premerim....
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Mikrotik je po 4 drátech.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Neni ani tak problem v zatazeni jednotlivych zil v FTP ale skor o prechody na koncovka a konektoroch zariadeni. Cez jeden pin ide 0,5A ked je to pripojene cez mikrotik poe. Original poe toto riesi, napajane po vsetkych paroch takze sa to rozlozi na viacero pinov.
2 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

ja teda nevim jak vy, ale podobne proudy mam normalne i do powerboxu / omnitiku kolikrat... stacilo tam mit 2x433ah ktera bastila kazda 350mA a nejakou drobnost k tomu...
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

tak nakoniec to nebolo prepolovanym....

ale mam tam tento menic z 24v na 48v
http://www.meanwell.co/napajacie-zdroje/dc-dc-menice/rsd-priemyselne/rsd-200/show/rsd-200b-48

a po pripojeny na poe ho vypne asi predpokladam ze ho vyhodi kvoli pretazeniu... (urobi to to iste aj ked v tom poe nic nie je a je naprazdno...)

musim ten menic uplne vypnut chvilku ho nechat a pak uz znova ide....
toto robilo stale ked som mal nastavenych 48v...

len tak som skusil na tom menici nastavit nech teda ide uplne na minime cca 40v tak az potom sa mi podarilo po pripojeny menica poe nastartovat....

skusal som potom vyhodit uplne cely vstup a uz sa to nahodilo...

vsetko to je napajane z AD155b....

je to cudne ale nastastie tych 40v tomu staci ked to ide po vsetkych parov, ale dufam ze s tym nebude niekedy problem a nestane sa ze to poe vyhodi ten menic a nespusti sa to....

nemate niekto taketo problemy aelbo pouzivate ine menice z 24v na 48v?
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Měnič bke to nedělá, ale stojí ranec. Meanwell to dělá, je to obecnej problém ochrany výstupu. Dělá nám to staré svorkovnice alcomy, nové už ne. Racom to nedělá. Předpokládal jsem, že to dělá nějakej kondík na vstupu svorkovnice. Když už to najede, tak problém nikdy nebyl. Problém je připojení dalšího takového zařízení znamená výpadek a nutné odpojení měniče a znovupřipojení. Siae to taky neudělalo a poslední alcoma z tohoto léta taky ne. Na klasickém 230/48V se to neděje.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

dagus píše:Měnič bke to nedělá, ale stojí ranec. Meanwell to dělá, je to obecnej problém ochrany výstupu. Dělá nám to staré svorkovnice alcomy, nové už ne. Racom to nedělá. Předpokládal jsem, že to dělá nějakej kondík na vstupu svorkovnice. Když už to najede, tak problém nikdy nebyl. Problém je připojení dalšího takového zařízení znamená výpadek a nutné odpojení měniče a znovupřipojení. Siae to taky neudělalo a poslední alcoma z tohoto léta taky ne. Na klasickém 230/48V se to neděje.


takze pokial som uz ten vykon nastavil tak ze to nabehlo aj po vytiahnuti zo zasuvky uz sa mi nemoze stat ze ked vyhodi privod elektriky a zdochnu aj baterku zeby pri nabehu ten menic znova vyhodilo a musel by som tam letiet?

Nastane problem len keby som pridal dalsie 48v poe na ten menic?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 5 years ago

tak to je bieda keď 200W menič zhodí len ochrana v POE injectore....
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Nám to poe od eliatelu nehodí dolů nikdy s Racomem, nebo SIAE, tak nevím co to je za poe. Ano když umřou baterky, tak kdo ví. Ono nevím jak se to chová tobě, ale mě při zapojování Alcomy vždy přeskočila jiskra jakej to mělo rázovej odběr (asi kondík s nízkým vnitřním odporem). Takže jsem pochopení měl, u poe pochybuju, že to udělá jiskru. Jinak pokud ti umřou baterky, heh nevím jak stavíte vy, ale pokud by se mě nějaký sajt blížil ke konci s baterkama, tak už tam dávno stojí centrála. Pokud to nedejbože umře, tak tam stejně musíme s centrálou a s prodlužkou k racku a to se stane max když je vadná baterka. Pak ten jistič shodit a nahodit až taková práce není. Je to o ceně, meanwell je fakt za hubičku, spíš by mě zajímalo jestli to udělá i 500W verze. Jinak jsme přešli na bke 150 a 300w DC/DC verze. Teď koketuju zase s 48/24 DC/DC 1U meanwelem 500w po předělání na 48V rozvod. Asi si tam dám redundatní modul a k tomu ty zdroje dva. Škoda jen že to nedělaj do nějakého šáska.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

dagus píše:Nám to poe od eliatelu nehodí dolů nikdy s Racomem, nebo SIAE, tak nevím co to je za poe. Ano když umřou baterky, tak kdo ví. Ono nevím jak se to chová tobě, ale mě při zapojování Alcomy vždy přeskočila jiskra jakej to mělo rázovej odběr (asi kondík s nízkým vnitřním odporem). Takže jsem pochopení měl, u poe pochybuju, že to udělá jiskru. Jinak pokud ti umřou baterky, heh nevím jak stavíte vy, ale pokud by se mě nějaký sajt blížil ke konci s baterkama, tak už tam dávno stojí centrála. Pokud to nedejbože umře, tak tam stejně musíme s centrálou a s prodlužkou k racku a to se stane max když je vadná baterka. Pak ten jistič shodit a nahodit až taková práce není. Je to o ceně, meanwell je fakt za hubičku, spíš by mě zajímalo jestli to udělá i 500W verze. Jinak jsme přešli na bke 150 a 300w DC/DC verze. Teď koketuju zase s 48/24 DC/DC 1U meanwelem 500w po předělání na 48V rozvod. Asi si tam dám redundatní modul a k tomu ty zdroje dva. Škoda jen že to nedělaj do nějakého šáska.

no to si ma moc nepotesil uz som si dal nacenit menic od bke a tak za tyzden teda zavolam kde mame bod nech vyhodia vypinac zachrany pomocou ktoreho to vieme cele vypnut a za par minut znova nahodia ci sa to cele spusti to som zvedavy :D
budem tedap rirpaveny na vsetko :D
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

No milé je to třeba v tom že siae nabíhá i třeba 4minuty :-) radost sama.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

dagus píše:No milé je to třeba v tom že siae nabíhá i třeba 4minuty :-) radost sama.

To je ale ficura siae a nie napajania ci menicov. Ked mas zalohu je ti to jedno, teoreticky bootujes len raz.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Chápu proč to tak dlouho trvá, ale neznamená to že se mi to líbí. Občas reboot vznikne chybou a tam je každá minuta drahá.
0 x

lascok
Příspěvky: 5
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod lascok » 5 years ago

toto funguje ok

Kód: Vybrat vše

https://www.tesshop.sk/imco-power-poe-h-1gb-poe-modul-1gb-pasivny-din-1-5a-prepatova-ochrana-5ka_d3003.html
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

takze da sa aj od jdc kupit menic ktory nebychadzuje kd sa pripoji na poe.....

http://www.meanwell.co/napajacie-zdroje ... oduct-1629

tento ej na to uplne stavany ma viac percent a aj sam dokaze nabehnut ked vybehne prepatie....

takze ideal z 24 na 48 :) a este aj na din listu niet o com
0 x