Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

poe pro AirFiber AF-24

Problematika Ubiquiti hardware.
ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Re: poe pro AirFiber AF-24

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

POE+, nebo-li 802.3at JE po 4 párech!
honzam píše:Pokud umí po 4párech tak se omlouvám. Ale psal jsi o POE+ což je 802.3at. Což není 4párové napájení
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Ale jen tak pro zajímavost ... jsou-li dodrženy správně páry a polarita (a voltáž) na nich, lze samozřejmě AT/AF zařízení připojit i k pasivnímu injektoru ...
1 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
ByZaK
Příspěvky: 178
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod ByZaK » 6 years ago

Ahoj, řeším tu problém s napájením AF24ky. Originální zdroj má piny 1,2,4,5 na plus 48V a 3,6,7,8 na mínus. Pokud tu koukám na výše uvedené příspěvky, tak jsou zde odkazy na POE které jsou sice vyzkoušené, ale při rozkliku mají popis že plus je na pinech 1,2,3,6 a mínus na 4,5,7,8. Co je tedy správně?

A druhá věc - je možné AF24ku napájet jen na pinech 4,5 a 7,8? Kabel je dlouhý 55m.

Díky za info, Zdeněk.
0 x
Zdeněk Kudrnáč - KudrnacNET - http://www.kudrnac.net

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

Po dvou párech bych to na tuhle vzdálenost asi neriskoval. Ta anténa žere krásnejch 50W, proto používaj všechny 4 páry v kabelu.
0 x

Uživatelský avatar
ByZaK
Příspěvky: 178
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod ByZaK » 6 years ago

No zatím to vypadá, že vezmu původní zdroj, dám pryč power část po filtrační kondík a bude to. použiju to prostě jako prach obyčejný poe splitter. ;-)
0 x
Zdeněk Kudrnáč - KudrnacNET - http://www.kudrnac.net

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

ByZaK píše:Ahoj, řeším tu problém s napájením AF24ky. Originální zdroj má piny 1,2,4,5 na plus 48V a 3,6,7,8 na mínus. Pokud tu koukám na výše uvedené příspěvky, tak jsou zde odkazy na POE které jsou sice vyzkoušené, ale při rozkliku mají popis že plus je na pinech 1,2,3,6 a mínus na 4,5,7,8. Co je tedy správně?

A druhá věc - je možné AF24ku napájet jen na pinech 4,5 a 7,8? Kabel je dlouhý 55m.

Díky za info, Zdeněk.


Spravne je to tak ako to ma original zdroj cize 1,2,4,5 + a 3,6,7,8 -. Bolo to tu X krat ale predsa https://www.wifi-shop.cz/gigabit-hp-poe ... 38805.html
K druhej veci, preco sa pytas taketo veci ? Ked to zere 55W tak asi z toho dovodu zvolili napajanie po vsetkych pinoch, aby sa im neodtavila koncova a neboli velke ubytky napatia na kabli. Pri dvoch paroch cat5e a 55m vzdialenosti bude ubytok viac ako 6V. Ked pouzijes vsetky pary tak bude ubytok len 3V
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

ByZaK píše:No zatím to vypadá, že vezmu původní zdroj, dám pryč power část po filtrační kondík a bude to. použiju to prostě jako prach obyčejný poe splitter. ;-)


Taky jsem to takhle jednou udělal. Vyhodil jsem primár i sekundár zdroje a vytáhl z toho dvoulinku, která byla připojená na filtrační elyt na sekundáru.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

Příspěvky: 655
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele: Kontaktovat uživatele pedro4444
Příspěvekod pedro4444 » 1 second ago

ma niekto skusenosti s tymto poe?

SP-ETHPOE1G-ISP

Kód: Vybrat vše

http://www.eliatel.cz/Dokumenty/PDF/Prepetove_ochrany/SP-ETHPOE1G-ISP-3-16.pdf

kukal som navod ze sa daju nejako prepinat mody....

ale v navode uz viac o tom nie je... mate s tym skusenosti?



diki
Naposledy upravil(a) pedro4444 dne 17 Aug 2018 07:24, celkem upraveno 1 x.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Napajíme s tím siae, racom. Prepina se to jumperama uvnitr. Mode a/b/a+b.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

super diki tak isto tam najdem aj jumper na prepinanie polov?

pretoze som to pripojil na test na adapter a ledka nezasvietila, dal som presne + na + a - na -, ale tiez v navode pisu ze sa daju aj poly vymenit tak ma napada este aj to, ale pride mi to cudne ze hned ako to prislo nove by boli zmenene poly....
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Pripojuju to vždy tím 2pin konektorem, ten jack se mi nějak nezdál. Jinak změna polu tam není. To bude asi jen přepólováním jestli to vyrobce povoluje, ledka sviti zelene nebo červeně podle modu a,b a nebo dobromady v modu a+b.
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

AF provozujeme i s pasivnim PoE od mikrotiku a není v tom problém pokud je použit kvalitní kabel. Maximální délku kabelu ale máme menší a to jen kolem 15m. Nicméně jednou se kolega spletl a napojil to na 28V adaptér a taky to jelo. Co se týká spotřeby, tak 50W to při provozu v limitu opravdu nebere. S výkonem v limitu jsem změřil spotřebu 0,6A při 48V. Tak buď těch 50W je za celý spoj, nebo s plným výkonem spotřeba jde hodně nahoru - to jsem už netestoval.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 5 years ago

Matess píše:AF provozujeme i s pasivnim PoE od mikrotiku a není v tom problém pokud je použit kvalitní kabel. Maximální délku kabelu ale máme menší a to jen kolem 15m. Nicméně jednou se kolega spletl a napojil to na 28V adaptér a taky to jelo. Co se týká spotřeby, tak 50W to při provozu v limitu opravdu nebere. S výkonem v limitu jsem změřil spotřebu 0,6A při 48V. Tak buď těch 50W je za celý spoj, nebo s plným výkonem spotřeba jde hodně nahoru - to jsem už netestoval.


To jsi se nachytal tebou uvedenou spotrebu to ma behem nabehu pred startem mw casti. I ja jsem se nachytal, ale bohuzel realna je ta spotreba 50W+ R
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

Julian píše:
Matess píše:AF provozujeme i s pasivnim PoE od mikrotiku a není v tom problém pokud je použit kvalitní kabel. Maximální délku kabelu ale máme menší a to jen kolem 15m. Nicméně jednou se kolega spletl a napojil to na 28V adaptér a taky to jelo. Co se týká spotřeby, tak 50W to při provozu v limitu opravdu nebere. S výkonem v limitu jsem změřil spotřebu 0,6A při 48V. Tak buď těch 50W je za celý spoj, nebo s plným výkonem spotřeba jde hodně nahoru - to jsem už netestoval.


To jsi se nachytal tebou uvedenou spotrebu to ma behem nabehu pred startem mw casti. I ja jsem se nachytal, ale bohuzel realna je ta spotreba 50W+ R

presne.zere kolem 1A. (af24).proto nejde krmit primo s edge switche.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

AF 24 zere cca 47W pokial je spojeny s protistranou. Pokial nieje spojeny zere menej. Napajat to cez mikrotik gbit poe ani nemusim komentovat....
0 x