Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problém s Ubiquiti Unifi AP AC LR

Problematika Ubiquiti hardware.
surell
Příspěvky: 11
Registrován: 7 years ago

Problém s Ubiquiti Unifi AP AC LR

Příspěvekod surell » 7 years ago

Dobrý den, mám problém se zařízením Ubiquiti Unifi AP AC LR. Pasivní POE injektor tohoto zařízení jsem umístil na půdu k elektřině do blízkosti switche, natáhl jsem z POE 15m kabel CAT6 outdoor až do zařízení, ale unifi se mi nechce adoptovat do sítě ani jej nelze aktualizovat. Když zadám přes cmd ping na zařízení, dochází k výpadkům nebo i velmi dlouhé odezvě. Pokud jsem zařízení zapojil jen na krátké LAN kabely u počítače fungovalo bezvadně. Zařízení se hned adoptovalo i aktualizoval firmware. Kabel jsem překontroloval, není nikde poškozen. Stejně tak koncovky jsou několikrát přecvakány, otestovány a vše je OK. Předtím jsem zkoušel ještě LAN kabel CAT5, ale se stejným výsledkem. Nemohu se nikde dočíst na jakou vzdálenost je možné zapojit zařízení od POE injektoru, aby v pořádku pracovalo, mám podezření, že má problém s přenosem elektřiny a dat zároveň. Byl bych rád, pokud by mi někdo znalý poradil, kde by mohl být problém.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Délkou kabelu to není na 100 %.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

surell
Příspěvky: 11
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod surell » 7 years ago

A čím by to tedy mohlo být. Nakonec vadné zařízení?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Vším ostatním, kromě délky kabelu. To jsi slyšet nechtěl, co? :-)

Začni výměnou napájecího zdroje. A pak postupně to ostatní.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

surell
Příspěvky: 11
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod surell » 7 years ago

No, na druhou stranu, zas tolik toho k výměně není. Chtěl jsem se ještě zeptat, zda-li by na zařízení nemohlo mít vliv, že je poe injektor zapojen na prodlužovací šňůře.
0 x

tomasik
Příspěvky: 103
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod tomasik » 7 years ago

Ne tim to není, kam mas zapojen LAN z toho POE ?
0 x

surell
Příspěvky: 11
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod surell » 7 years ago

LAN kabel je zapojený do switche, který mám za modemem. Ale zkoušel jsem to zapojit i přímo do modemu, abych vyloučil např. poškozený LAN port ve switchi, ale chovalo se to stejně.
0 x

surell
Příspěvky: 11
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod surell » 7 years ago

PS: Navíc je to propojeno krátkým originálním patch kabelem.
0 x

tomasik
Příspěvky: 103
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod tomasik » 7 years ago

A když to Unifi preneses zpět k tomu POE, vynechas ten "Dlouhy" kabel a zapojis to na krátký patch kabel tak to jde normálně ? Controlel to detekuje ? A pinga ti IP v te chvili jo ?
0 x

surell
Příspěvky: 11
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod surell » 7 years ago

Ano, přesně tak. V tu chvíli ho normálně adoptuju, zauktualizuju a jede.
0 x

surell
Příspěvky: 11
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod surell » 7 years ago

Proto jsem si také dlouho myslel, že problém musí být v kabelu nebo konektorech. Ale vyzkoušel jsem několik kabelů CAT5 a nakonec i CAT6 a výsledek je stále stejný. Navíc jsem kabely prošel i testerem, který ukázal, že je vše OK, ale pak po připojení se to chová stejně a je jedno, jaký kabel použiji.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 7 years ago

zkusil bych vymenit PoE jestli neni slabe, a jinak na reklamaci....(mame jich nasazenych asi 100 kusu, sem tam nejake zarizeno po case odeslo, ale takhle se nikdy nechovalo nekolik jich je na kabelu okolo 100m a bezi normos.
0 x

surell
Příspěvky: 11
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod surell » 7 years ago

To je taky to jediné, co mne ještě napadlo. Zítra dopoledne to vyzkouším se silnějším zdrojem a pokud to nepůjde, tak to zajdu vyměnit. Ještě to mám ve 14ti denní lhůtě.
0 x

tomasik
Příspěvky: 103
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod tomasik » 7 years ago

A když to mas na tom dlouhém kabelu, jaký stav led/signalizace tam je na tom Unifi ? Svítí trvale zeleně ?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

No mě ještě napadá...co takhle kolize IP adres v síti?
0 x