Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ruseni VodaFone LTE od NanoBridge M5

Problematika Ubiquiti hardware.
ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Re: ruseni VodaFone LTE od NanoBridge M5

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

XM hardware není jenom nanobridge.

A nech si od cesty to pomlouvání. Pokud zůstaneme v tomto oboru - routerboard není jiný. Spíš horší a jen dotahuje. Např. celokovové jednotky měl první UBNT. A oba výrobci je považují za exkluzivní ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Neoficiálně:
The issue is the 400MHz processors in the XM units aren't running at 400MHz, they're running at 390MHz, so the second oscillation interferese with VZW at 780MHz. Ask UBNT for 400MHz firmware build. That'll make Verizon happy.


Oficiálně:
Before this change XM radios CPU clock was set at 390MHz to avoid performance issues in 2.3GHz band when radios do operate in Compliance Test mode, but that caused interference with Verizon, which we had to eliminate and CPU speed was set back to 400MHz.

-Edmundas
Naposledy upravil(a) ludvik dne 28 Mar 2017 13:18, celkem upraveno 1 x.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 7 years ago

E. Kontrolní zjištění (zjištěný stav s uvedením nedostatků a označení právních předpisů, které byly
porušeny):

Wifi stanice NanoBridge M5, MAC DC:9F:DB:xxxxxx, SSID: xxxxxxxx, umístěná na objektu
xxxxxxxxx, provozovaná kontrolovanou osobou (dále jen „stanice“), byla zdrojem
signálu (vyzařování) na kmitočtu 1949,990 MHz způsobujícího rušení provozu elektronických
komunikačních zařízení.
Příčinou vyzařování způsobujícího rušení provozu elektronických komunikačních zařízení byla
závada předmětné stanice. Stanice s firmware verzí 5.6.5(taktovací kmitočet 650 MHz) vyzařovala 3-
tí harmonickou(1949,990 MHz).
Záznam vyzařování pořízený přijímačem PR100, v.č. 100031 je zobrazen v příloze tohoto protokolu.
Provozem výše uvedené stanice došlo k porušení §100 odst. 1 zákona č.127/2005 Sb.,
o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických
Kontrolní zjištění – pokračování:
IČO: 70106975
2/2
komunikacích), ve znění pozdějších předpisů.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 7 years ago

hapi píše:jako nestačim se divit. Řešením je podtaktovat cpu. Tohle můžou kousnout pouze lidi vzývající UBNT. Normální člověk nad tim kroutí hlavou. Nenapadlo tě nasadit na takovej bod něco lepšího než je shitský nanobridge? Něco co má lepší stínění? Ne, neříkej mi že NBM5 je dobrý, já sám vim že není a svítí dozadu jako kráva a to tou dírou skrz parabolu.

Navíc, odkdy NanoBridge M5 běží v defaultu na 650MHz? Pokud vim a čtu dokumentaci a koukám na shopy tak se uvádí 400MHz a jediný co se aspoň k 650MHz blíží je PowerBeam M5 400 který běží na 560MHz. Jestli to byl překlep (560MHz vs 650Mhz) tak ani na jednu z nich to NB M5 defaultně neběží. Může mi tohle někdo vysvětlit?


bez hejtovat jinam
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Nutno říci, že jsem ještě nenašel datasheet, který by potvrdil frekvenci CPU >400 MHz. U nanobridgů uvádí 400, u rocketů nic. Zařízení XM co jsem namátkou vybral na síti mají všechny procesor 24Kc a shodné BogoMIPS (frekvence neuvedena). Vyšší jsou jen XW jednotky - procesor 74Kc a o něco vyšší BogoMIPS.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

jistě že nenašel ale bude stále mlít svojí písničku. A že prej hejtuju.

ubnt nikdy nemělo taktovaný cpu na 650MHz!! rušící kmitočet je 5x 390MHz = 1950MHz

měl by sis ověřovat informace než vypustíš fake.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 7 years ago

hapi píše:jistě že nenašel ale bude stále mlít svojí písničku. A že prej hejtuju.

ubnt nikdy nemělo taktovaný cpu na 650MHz!! rušící kmitočet je 5x 390MHz = 1950MHz

měl by sis ověřovat informace než vypustíš fake.


O 4 radky vys je sjetina protokolu CTU. Muzes jim jit rict, ze jsou blbci. Mam overeno, ze po naliti noveho fw je ruseni na 1200 MHz. Zkus min blafat a vic neco delat, existuje i jinej svet nez ispforum.cz
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

A co to je za firmware? A verze CPU? A foto?
Naposledy upravil(a) ludvik dne 28 Mar 2017 13:57, celkem upraveno 1 x.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 7 years ago

ludvik píše:A co to je za firmware? A verze CPU?


Co je to presne za cpu nevim, je to stara xm nanobridge, link na fw, ktery je vydany kvuli tomuhle problemu je vys. Za me to moc nema smysl resit, stejne ty zarizeni jen dozivaji a kolokaci s vodafonem mame jen jednu. Dal jsem to sem vylozene jako varovani ostatnim, myslim, ze ctu na sajtu nechceme nikdo.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Kód: Vybrat vše

cat /proc/cpuinfo
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 7 years ago

ludvik píše:

Kód: Vybrat vše

cat /proc/cpuinfo


system type : Atheros AR7240 (Python)
processor : 0
cpu model : MIPS 24Kc V7.4
BogoMIPS : 265.21
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 16
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0004, 0x0ff8, 0x0ff8, 0x0ff8]
ASEs implemented : mips16
shadow register sets : 1
core : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 7 years ago

Jinak, nevim, jestli uz jsem to psal, ale CTUcko vyslovene rikalo ze je to problem nanobridge. Podle meho, kdyz si tak laicky ublbim jak ten tistak vypada, tak to dela umisteni nestineneho cpu v parabole. NS je maji stinene. Ale to je jen dohad.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 7 years ago

raven-il píše:O 4 radky vys je sjetina protokolu CTU. Muzes jim jit rict, ze jsou blbci. Mam overeno, ze po naliti noveho fw je ruseni na 1200 MHz. Zkus min blafat a vic neco delat, existuje i jinej svet nez ispforum.cz


nevim podle ceho urcovalo CTU zakladni frekvenci CPU, mozna byla videt jako nejsilneji na spektralnim scanu, mozna jen hledali nejakou frekvenci, ktera po vynasobeni nizsim celym cislem hodi to spravne ruseni. Neni to holt 3ti harmonicka ale 5ta...
Zkratka papir od CTU si muze o pricinach problemu spekulovat jak chce a nemusi mit pravdu. Pro CTU je dulezitejsi ze ta krabka rusi ne kvuli cemu to dela.


BTW jak daleko to od anten operatora bylo? Predpokladam, ze max par metru.Na APcka patri radia v kovovych boxech.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Zajímavý. Tohle má dokonce shodné první tři bajty MAC s tím tvým.

Kód: Vybrat vše

system type             : Atheros AR7240 (Python)
processor               : 0
cpu model               : MIPS 24Kc V7.4
BogoMIPS                : 259.07
wait instruction        : yes
microsecond timers      : yes
tlb_entries             : 16
extra interrupt vector  : yes
hardware watchpoint     : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0000, 0x07f0, 0x0bf8, 0x0ed0]
ASEs implemented        : mips16
shadow register sets    : 1
core                    : 0
VCED exceptions         : not available
VCEI exceptions         : not available



raven-il píše:
ludvik píše:

Kód: Vybrat vše

cat /proc/cpuinfo


system type : Atheros AR7240 (Python)
processor : 0
cpu model : MIPS 24Kc V7.4
BogoMIPS : 265.21
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 16
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0004, 0x0ff8, 0x0ff8, 0x0ff8]
ASEs implemented : mips16
shadow register sets : 1
core : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

blizzy
Příspěvky: 65
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blizzy » 7 years ago

Pokud jsem to tedy pochopil tak to dela jenom NanoBridge M5 - nebo vsechny zarizeni Nano
0 x