Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

PTP link 2km

Problematika Ubiquiti hardware.
Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

PTP link 2km

Příspěvekod Panda410 » 7 years ago

Zdravím,
Hodlám upgradovat jeden spoj na 5GHz,

Nynější konfigurace:
AP: Powerbeam 400 ISO
CL: Nanobridge M5 400

Strana na AP je celkem slušně zarušená, u klienta to až tak hrozné není. V tuto chvíli spojem protáhnu něco kolem 50Mbit reálného provozu. Rád bych přešel na AC. Má někdo nějaké srovnávací testy spoje dělaného z Powerbeamu 400 AC ISO a Jirous 24Ex MIMO + Rocket AC-Lite? Vím že Jirous bude mít nejspíše lepší vyzařovák, na druhou stranu, tím že AC-lite není ničím stíněná bude brát rušení všude kolem. U Powerbeamu se mi líbí že je vše zavřené v parabole... Do Rocket Prismu se mi zatím investovat nechce.

Díky za rady a návrhy.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 7 years ago

Uvedené kombo nevím, ale spoj PowerBeam 5AC 400 ISO proti PowerBeam 5AC 300 ISO chodí na podobnou vzdálenost bez problémů. Na AP mám navíc starý RB s panelkou mířící podobným směrem, naskenuje kolem 150 sítí rovnoměrně od 5100 do 5900 MHz. Frekvence i výkon legálně, 20 MHz, chodí tím okolo 90 / 30 Mbps bez zádrhelu, maximálku jsem neměřil.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.