Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP-5AC-90-HD

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

AP-5AC-90-HD

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

co si myslet o tehle tripple antene ? jako stoji ranec, kolem 10kk...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

ked chcete silno usetrit miesto tak OK ale inak si nemyslim ze je to daky zazrak....akurat sa to bude rusit jak svina.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

o ruseni se mam prave obavy...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

nemám žádný obavy, kdyby se to rušilo, tak to nevyrábí.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

to ma pigtailicky napevno v antene ? koukam je to macek jak hovedo, 130cm vyska a 13kilo vaha... chcu tam za to dat misto ubnt radii mikrotitacka netmetal 5.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

Také jsem to řešil, ale nikdo to nemá s mk vyzkoušené.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Jedine co je v datashite popisane, ze odstup pri pouziti 20Mhz kanalu by mal byt 30MHz. Pre srandu ked to nahodis postni sem vysledky, rad by som videl na kolko dB sa vidia jednotlive radia na antene. Inak nemal by si jednoduchsie pouzit 3x Horn od RF elements 30 stupnovy? Cenovo by to vyslo troska drahsie nez tato troj sektora, ale odizolovanie by bolo uplne niekde inde,
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

ubnt antena 10kk, 3x Net Metal 5 - 10,5kk, 3x drzacek 150kc, 20 650

3x RF 30° - 9700, 3x adapter pro RB - 2200, 3x RB922 - 6900, 18 700
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

horna má uplně jiný vyzařovák a hlavně na krajích těch 30° má už propastně o -6dB menší zisk oproti udávanýmu zisku horny. To u klasickýho sektoru nehrozí protože tam je furt jenom -3dB od středu. Porovnej si vyzařováky ale nebude to moc platný když slováci maji nakreslenej vyzařovák od ruky :-)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Datashit k horn antene si vie snad kazdy prestudovat, pri -3dB je to len 20 stupnov, pri -6dB je to 30. Tak namiesto 30 stupnovych hornov si tam da 40 stupnove 8)

Inak ta Prism sektora je obrovska oproti beznym produktom https://www.youtube.com/watch?v=gPISTmfJbuY
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

Pokud za anténu platíš tak vymýšlíš takový kraviny. Jasně že bych tam dal sólo a co nejdál od sebe, ale nedá se.
Určitě pokud budeš s mk testovat tak dej výsledky.
0 x