Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

IsoStation

Problematika Ubiquiti hardware.
satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

IsoStation

Příspěvekod satmag » 7 years ago

No cakaju nas novinky :shock:

Iso Station M5
Iso Station AC
Iso Station Ac Prism

Obrázek

https://community.ubnt.com/t5/IsoStatio ... t-id=75892

-horn antena volitelna,v zakladu 45ka
-zabudovana 2,4Ghz pre manazment radia
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

https://store.ubnt.com/airmax-beta

tu mate novinky ktore pridu...
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 7 years ago

Prijde vic inovovovanych AC zarizeni, ale nevim co tim chce basnik rict. Treba: Ta predchozi rada byly takovy sra..y, ze jsme se po trech letech chytli za nos a udelalli je aspon na urovni predchozich M5.
Kdyby to bylo MU-MIMO a vychytavky na urovni konkurence a doby, ale tohle vidim jen na AC s opravenymi oficialne nepriznanymi prus..y.

Kdo si chce pocist:
https://community.ubnt.com/t5/airMAX-AC ... ue/page/11


Topic: Huge signal drop from PBE-M5-400 to PBE-5AC-400 [ Edited ]
Options
HI All -- An important update here:

Affected Products:
PBE-5AC-300 (including ISO)
PBE-5AC-400 (including ISO)
LBE-5AC-23

Problem Reported: Low received signal strength

Problem Resolution: Unfortunately, no SW answers after many efforts. But, a hardware improvement has been identified and qualified in Ubiquiti internal outdoor test deployments as well as verfieid by several beta testers. The results show received signal strengths closely in line with M5 series.

Does it affect me?: If you have sufficient receive signal strength to obtain higher modulation rates (-70dBm or better), replacement will not significantly improve link performance and is not recommend . For long distance links requiring better received signal strengths (-75dBm or worse), performance should be improved.

What's next? Production with improvements has re-started and inventory for these affected models should be filling channel soon again. In case there are reservations about purchasing through the sales channel, we will temporarily make these affected models available on our online store to ensure latest production can be purhcased. In addition, we will replace feeds free of charge to anyone who would like to trade-in. In this case, contact james@ubnt.com offline.


Ubiquiti and the WISP Industry
Also, on another note, I have seen some sentiment that Ubiquiti might be turning R&D focus away from the Service Provider market. This is definitely not the case. My highest priority right now (and much of the company's resources) is focused on AirMax improvements. In addition to our AirMax AC protocol and mixed-mode capability finally showing greater perfomrance and reliability, we have some exciting "Gen 2" AirMax AC hardware being introduced in the coming months (our best WISP hardware to date in my opinion), a huge wave of software updates from mobile to controller, an entire new technology platform for the ISP Industry, and best of all, a very big breakthrough in the AirFiber world that has been several years in the making.


Robert
0 x

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 7 years ago

Tim problemem je dle vyjadreni postizeno vse do 1635.

Do konce roku 2016 od zadneho CZ distributora jsme neziskali PBE AC novejsi nez 1620.
Az dodavky v roce 2017 jsou s 1640.
Opravdu jsou vsechny do 1635 timto problemem postizeny?

Projevuje se problem nejak i pri RX signalu v intervalu (-40 az -60)?
Nebo je proble az pri slabych signalech?

K.
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 7 years ago

Tak to ja jsem koupil, PBE 5AC 400 ISO novejsi nez 1635, dokonce i LBE 23AC novejsi nez 1635, jeste vloni.

Nejvice postizene jsou podle moji zkusenosti PBE 5AC 400 ISO, kde napr. u spoje na 3,5km jsem furt resil nepochopitelne spatny signal a horsi funkcnost. Po neustalem laborovani a vymenovani jsem tam dal R5AC + JRC24 s limcem. Pri stejnem vykonu byl signal lepsi o 7dB a takrka stabilni modulace 8x.

Vymena, zmetek za novy u PBE 5AC 300 ISO a signal lepsi o 4-5 dB.

LBE 23AC jsem jeste nemenil novy za zmetkovy, tak nevim. Ale to brzy doufam prijde.

Vytocilo me hlavne to jak to tutlali, ani distributori nevedeli, ze prodavaji zmetky absolutne neodpovidajici datasheetu. Sakra UBNT to muselo vedet od zacatku. To tam snad nemaji zadnou vystupni kontrolu, ani namatkouvou?
Rozhodl jsem se vymenit VSECHNY kusy. Byl to beh na dlouhou trat to vyjednat, jelikoz v UBNT prava ruka nevi co dela leva. Resim to od listopadu, ale snad uz se to blizi ke konci.


Kaja píše:Tim problemem je dle vyjadreni postizeno vse do 1635.

Do konce roku 2016 od zadneho CZ distributora jsme neziskali PBE AC novejsi nez 1620.
Az dodavky v roce 2017 jsou s 1640.
Opravdu jsou vsechny do 1635 timto problemem postizeny?

Projevuje se problem nejak i pri RX signalu v intervalu (-40 az -60)?
Nebo je proble az pri slabych signalech?

K.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

A to bylo furt jak jsou v Mikrotiku tragédie když měli vadnou serii 711tek. Evidentně i v UBNT umí udělat chybu. Pro někoho překvapivě.
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 7 years ago

takže mi chcete říct, že mám nárok všechny AC zařízení co máme nasazené v síti vyměnit a reklamovat u dodavatele ?
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 7 years ago

Úplně všechny ne, jen ty vyjmenované modely, třeba PBE-5AC-500 a PBE-5AC-620 se to IMHO netýká.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 7 years ago

no ještě mi řekněte prosimvás někdo kde poznám to číslo ? 1635 nebo vyšší ? jde to nějak na dálku ?

máme nasazeno 11 litebeamů a 20 PBE AC
:-( to bude zase voser to měnit..
co s tím co máme na skladě ? nechat vyměnit rovnou preventivně ?
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 7 years ago

My máme nasazeno PowerBeam M5 400, na 2,8km a již od instalace to má mizerný signál -72dBm.

Už to tady padlo, jak poznám, že se jedná o tu špatnou verzi HW.

Díky
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 7 years ago

rouchi píše:no ještě mi řekněte prosimvás někdo kde poznám to číslo ? 1635 nebo vyšší ? jde to nějak na dálku ?


taky jsem to hledal. Je to v konfiguraku. Stahni si jej z jednotky a pak otevri v textaku. Je to ten paty radek, aspon myslim, kdyztak me opravte #board.cpurevision=0x00001130
Mam nejaky spoje powerbeam AC-ISO revize 1122 a 1130 a nic mi to nedela.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

1130 je vyšší, než 1635?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 7 years ago

ludvik píše:1130 je vyšší, než 1635?
Je nizsi . Jen mam ty spoje na 200,300,600,900 a 1000m a tam to nic nedela. Rx a Tx je shodne a vzdy pod 60dB a mam verze PB-AC-ISO 400. Na tom nejkratsim je Tx a Rx 40dB pri -4dB vykonu a na tom 900m je Tx a Rx 54dB pri 0dB vykonu.
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 7 years ago

neverhappy píše:
rouchi píše:no ještě mi řekněte prosimvás někdo kde poznám to číslo ? 1635 nebo vyšší ? jde to nějak na dálku ?


taky jsem to hledal. Je to v konfiguraku. Stahni si jej z jednotky a pak otevri v textaku. Je to ten paty radek, aspon myslim, kdyztak me opravte #board.cpurevision=0x00001130
Mam nejaky spoje powerbeam AC-ISO revize 1122 a 1130 a nic mi to nedela.


Nevím jestli hledám blbě, konfiguták jsem z jednotky stáhl, ale #board.cpurevision tam nemám
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Tím jsem chtěl říci, že dobré jsou jen ty s vyšší sérií ... Kromě toho to znamená ROK-TYDEN. Takže 1130 je trochu podivné číslo. A dost pochybuji, že problémy na RX části budou identifikovatelné verzí procesoru, Rocket AC Prism má 1130.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.