Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zapomenuté heslo

Problematika Ubiquiti hardware.
Tulamor
Příspěvky: 56
Registrován: 8 years ago

Zapomenuté heslo

Příspěvekod Tulamor » 7 years ago

Zapomněl jsem heslo do svého ubnt, je možné heslo nějak získat ze záložního cfg souboru? Ten mám stažený na pc. Ani za boha nemůžu přijít na to co jsem tam měl za heslo :-(
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

resetuj to do defaultu.
zkopíruj to zašifrované heslo do svého souboru. A ten tam nahraj ...

A nebo si to nastav znovu. Zase tolik toho tam není.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Tulamor
Příspěvky: 56
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Tulamor » 7 years ago

ludvik píše:resetuj to do defaultu.
zkopíruj to zašifrované heslo do svého souboru. A ten tam nahraj ...

A nebo si to nastav znovu. Zase tolik toho tam není.


Dík za pomoc co mi nepomohla :roll:
Otázka zněla jestli jde vytáhnout heslo ze zálohy. Kdybych si pamatoval jak to mám nastavené tak jsem to dávno vyresetoval.
Nechápu větu "zkopíruj to zašifrované heslo do svého souboru. A ten tam nahraj ..."
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Tak to je pak těžké ... chtěl jsi návod, jak to heslo rozšifrovat, tedy jsem předpokládal, že víš kde je.

Napadlo tě se do toho souboru podívat? Je to text ... a řádek s heslem má v sobě obsažen anglický překlad, "password".

Máš soubor s konfigurací? Tedy nejenom, že ho můžeš celý sakumprásk nahrát do "prázdné" jednotky, ale zároveň si ho přečíst ... a nastavit si to pak podle toho ručně.

Tedy máš-li textový (opakuji: textový) soubor s konfigurací, můžeš si ho před použitím upravit. Tedy když jednotku zresetuješ do defaultu (tedy vymažeš nastavení do výchozího stavu), tak znáš heslo. Uložíš si tedy tuto konfiguraci do souboru (na záložce System čudlík Backup). Jiného souboru.

Oba dva soubory otevřeš třeba v Poznámkovém bloku. Najdeš řádek obsahujícící slovo password v tom novějším souboru. Označíš řádek a zkopíruješ (home, shift+end, ctrl+c), ve starém souboru uděláš to samé, jen poslední klávesa je ctrl+v. Soubor uložíš ctrl+s.

Doporučuji pracovat na kopii souboru ...

Do jednotky se stále dostaneš, je ve výchozím stavu. Na záložce System máš možnost obnovy (restore) konfigurace. Nahraješ tam tedy ten svůj starý soubor - ve kterém máš ovšem nové heslo, které jsi snad během těch několika minut nezapomněl.
----

Že ti radím něco jiného, než jsi si představoval znamená, že to buď nejde, nebo to neznám, nebo je toto rychlejší řešení.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Tulamor
Příspěvky: 56
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Tulamor » 7 years ago

Díky ono to z toho tvého příspěvku alespoň pro mě takhle nevyplynulo. V jednotce je zákazaný vzdálený reset, tak počkám až bude lepší počasí abych tam mohl vylézt.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 7 years ago

chlapi nejak som Vas nepochopil...

mas ubnt na sieti a zabudol si do neho heslo..

ale niekedy davno si si z neho robil zalohu a teraz chces z tej zalohy to heslo vycitat?


druha vec ked tma pojdes osobne a cele to resetujes vsetko sa ti vymaze a tebe ide presne o to ze nevies co si tam mal vsetko nastavene a ked tam nahras config spat nechces tam dat opat to heslo ktore nevies alebo som to zle pochopil?
0 x

Tulamor
Příspěvky: 56
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Tulamor » 7 years ago

pedro4444 píše:chlapi nejak som Vas nepochopil...

mas ubnt na sieti a zabudol si do neho heslo..

ale niekedy davno si si z neho robil zalohu a teraz chces z tej zalohy to heslo vycitat?


druha vec ked tma pojdes osobne a cele to resetujes vsetko sa ti vymaze a tebe ide presne o to ze nevies co si tam mal vsetko nastavene a ked tam nahras config spat nechces tam dat opat to heslo ktore nevies alebo som to zle pochopil?


Problém je ten, že záloha je stará a vyčetl bych z ní prakticky nula nula prd. Pro mě je důležité z ní vyčíst to heslo, to je asi jediné co se neměnilo. Takže reset nebo nahrání configu mě moc nepomuže.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

pojem záloha konfigurace znamená, že je to aktuální ... pokud není, je to archív. Proto ti nikdo nerozuměl.

Jinak máš tedy nejspíš smůlu. Je to zašifrované, klíč nejspíš zatím neunikl. Takže máš jednu možnost, bruteforce: John the Ripper. Nezkoušel jsem, program znám jen teoreticky ... A ty doufej, že to bude dešifrované dřív jak za stovky let.

Prostě si opiš údaje z AP (stačí přeci SSID a klíč), IP adresu bys měl vědět. A nastav to znovu. Bude to rychlejší, i kdybys jel na druhý konec republiky. Nějaké extrémní konfigurace z mikrotiku - to bych chápal, že se to nechce psát znovu, ale znovunastavení UBNT? Jednodušších prací bych moc nenašel ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.