Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

od jakeho napeti jedou UBNTcka ok ?

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

od jakeho napeti jedou UBNTcka ok ?

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

od jakeho napeti jedou UBNTcka ok ? stacim jim i 15V ? Vsude pisou jen 24V, ale verim ze tam nejaky rozsah je...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Co mam odskusane radu M5, tak od 15V idu v pohode (tj original UBNT poe 15V 0,8A) Max. napatie ktore mame v prevadzke je cca 28V (tj. zalohovanych 24V). Zatial vsetko v pohode, avsak urcite by som doporucoval 24V. Mikrotik mam odskusany, ze stabilne behal od 7,5V (7,5V trafo od starsej wifi, cca 15m FTP) na konci bola SXTcka. Starsie MK rady ktore boli do 28V vydrzali max 29V a potom sa vzdy rebootli, max sme do nich pustali 31V a aj po rebootoch vsetko prezili.
Urcite hra rolu kvalita a dlzka kabla. 12V by som asi neriesil kvoli vacsiemu prudu a aj zatazeniu pinov v poe paneloch apod. Inak si este spominam na jeden backup spoj na Nanobridge M5, ktory bezi zo zalohovanych 12V a tiez bezal v pohode.
0 x

nechtej
Příspěvky: 129
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod nechtej » 7 years ago

původní PoE pro ubnt bylo 12V (tragický bílý zdroje, pak lepší černý), pak přišli s "kostkou" 15V a nakonec 24V.
takže 15V by mělo jet
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

prave nevim jake napeti bude k mani, mam maly bod nad jednou obci na dlouhem kabelu v zemi, cekam kolik se prodere na druhy konec a kolik bude po filtraci. Pokud aspon 75V, slava, supnu tam DC-DC MeanWell ( jede v rozsahu 72-144V) co ma na vystupu 24V, pokud pod 72V ( jede v rozsahu 36-72V) , mam aktualne jen DC-DC s 15V pevnym vystupem... tož uvidime. Taky pamatuju prvni UBNT co jeli na 12V, jenze to uz je taky let...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 7 years ago

ubnt jedou od 11-28V.Odsousene.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 7 years ago

My používáme na bodech meanwell 12v a není problém. Včetně novych m5 řešení. Pokud bych stavěl nově síť už bych šel do 24v kvůli záloze. Na 2 baterky (24v) to vydrží jet déle.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

ano delam ( predelavam) taky vse na 24/48V, ale todle bylo unikum... nastesti se dal pouzit zdroj davajic na vystupu 24V, takze sjuper, ale info ze jede i na min se hodi, ThX

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

TheITman
Příspěvky: 98
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod TheITman » 7 years ago

Nanobrodge m5, bullet m5, nanostation m5 apod. Jedou stabilně od 8,6V při nižším napětí se rebootuje a dochází k problémům a výpadkům.
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 7 years ago

12,6V na POE 30m uplne vpoho.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 7 years ago

Na zamereni UBNT pouzivam napajeni z USB notebooku, tedy 5V (kabel cca 2m) a funguje to. Vetsinou:)
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 7 years ago

Jenya píše:Na zamereni UBNT pouzivam napajeni z USB notebooku, tedy 5V (kabel cca 2m) a funguje to. Vetsinou:)

I litebeamy AC, a AC ISO? 5V? Kdysi jsem zkoušel PBM5 a tuším od 9V už mě nechtěli naběhnout. Musím to znova zkusit s těmato novějšíma.
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 7 years ago

U Rocketu5AC jsme meli problemy s napetim nizsim nez 18-19V, v tu chvili to padalo (zaseky, rebooty). Nevim, jak jsou na tom PBEAC a LBEAC, tam jsem nizsi napeti nez 22-24V nezkousel, ale predpokladam, ze to bude obdobne.

Starsi UBNT M5 jedou i na 12V, jak tu psali ostatni.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 7 years ago

R5AC Prism i lite používám na 12V a jede to.
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 7 years ago

Leeonek píše:
Jenya píše:Na zamereni UBNT pouzivam napajeni z USB notebooku, tedy 5V (kabel cca 2m) a funguje to. Vetsinou:)

I litebeamy AC, a AC ISO? 5V? Kdysi jsem zkoušel PBM5 a tuším od 9V už mě nechtěli naběhnout. Musím to znova zkusit s těmato novějšíma.


AC řadu jsem na USB (5V) jeste nezkousel. Ale asi neni problem to testnout.
0 x