Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Rocket M5 AC PtP

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Rocket M5 AC PtP

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

Tak ake su vseobecne skusenosti? Oplati sa to kupovat? Niekto vravi ze to nejde bohvieako lepsie oproti obycajnemu rocketu.

dajte tip ako to napajat na stoziari kde je 12/24V bez 230V 1G poe adaptera tak aby siel ethernet na gigo.
(skusali ste niekto? https://www.i4wifi.cz/PoE/Pasivni/Gigab ... html?cur=1

dik
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Ten poe panel je k nicomu, nedoporucujem....Prudova ochrana nefunguje, po pretazeni portu, resp skrate sa nemusi zobudit cely poe panel. To uz radsej mikrotik pasivne gbit poe :lol:
Ak to ma byt Gbit poe k viac ako jednej veci, tak jedine funkcne riesenie o ktorom viem je toto http://www.vseprowifi.cz/zdroje-poe-w-star-gigabit-4-portovy-napajeci-modul-30v-s-ochranou-proti-prepeti-pojistkou-a-signalizaci-p-1134.html
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

aaa super diky, presne na ten som zabudol..zere to ubnt?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Jedna sa o bezne pasivne napajanie, cize 4,5+ /7,8- Malo by to behat v pohode, mikrotik pouziva tiez pasivne poe a funguje. Na M5 radach to mam odskusane a funguje v pohode.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

My máme tu nižší verzi se 3 PoE a LAN bez Gbitu a jede nám přes to RB433 a PBM5 zatím bez problémů.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

http://lokalnyisp.net/viewtopic.php?f=3 ... fefbf55cf9
neoplati sa to aktualne kupovat na spoje...mozno tak na ap...ked tam rozbehaju gps sync aj spolu s af5x tak vtedy ano...
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

mam na stole 4 ks tak dumam ze ci sa mi to oplati vobec niekam davat alebo kupit dake MK? alebo prism?

Neviem ci ako AP nieco pomoze, kedze PtP ma mat lepsie filtre az na 40/80Mhz kanal a ja pouzivam 20mhz na ap.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

proste je to takmer ako lite, mozno o 5% lepsie vdaka tieneniu....ak to mas daj na spoj...ak by si mal kupovat kasli na to...
Prism nie je na tom o nic lepsie, max. o 10% na spoji oproti litu...navyse ak sa ti niekto hodi na kanal na ktorom je prism si vo vacsej riti ako keby si tam mal lite...
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

To akoze ten rocket prism nestoji za,nic?
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

http://community.ubnt.com/t5/airMAX-AC- ... 9624#M9787

nie na spoj nema vyznam podla mna, teda aspon zatial nie...islo to tak isto ako rocket lite...ak to das na zaruseny kanal nemas sancu tam nieco pretlacit...ak to das na kanal kde je rusenie z kanalov o 20mhz viac a menej(tak tu by to mohlo mat vyznam kvoli filtrovaniu)...a ak to das na cisty kanal tak to ide uplne rovnako ako lite....

Planujem to nasadit na ap ako ptmp...uvidim a bude to mat hlavne vyznam ked sa rozbeha to gps sync....si nastavis 5 apeciek na jednu frekvenciu:)
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Rozobrate to nikde nebolo ? Mna by zaujimalo preco je ten Rocket AC Lite taky maly oproti ostatnym Rocketom. Akoze ten PRISM zabere viacej miesta ci ako?. Ten Rocket AC Lite je asi priama nahrada za RocketM5. Rocket AC Prism berem ako najvyssiu variantu pre PtMP. Naco su vsak dalsie dve verzie Rocketu a to R5AC-PTP, R5AC-PTMP. Vyzeraju presne tak isto, len asi firmwerove upravy.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

Ptmp ma optimalizovane filtre pre uzke kanalovanie tj 10/20/ Mhz a PtP na 40/80mhz.

Inak co pocuvam reakcie...cele Ptp vs najnovsi prism, je skoro to iste.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

Gemb píše:Rozobrate to nikde nebolo ? Mna by zaujimalo preco je ten Rocket AC Lite taky maly oproti ostatnym Rocketom. Akoze ten PRISM zabere viacej miesta ci ako?. Ten Rocket AC Lite je asi priama nahrada za RocketM5. Rocket AC Prism berem ako najvyssiu variantu pre PtMP. Naco su vsak dalsie dve verzie Rocketu a to R5AC-PTP, R5AC-PTMP. Vyzeraju presne tak isto, len asi firmwerove upravy.


nie rocket ptp a ptmp boli pred prismom....mali prvu verziu prism filtra (len pre rx)...teraz je ich pokracovanim r5ac prism. Avsak, skusal som to a nie je to nic extra oproti rocket ac lite. Vyhoda je, ze je to dokonale krytovane.
A novy rocket ac prism ma hlavne zameranie gps, ktore by malo fungovat v blizkej dobe. Avsak ci sa da tomu verit je otazne. Ako si spominal lite je pokracovanie rocket M5...prism vidim ako pokracovanie rocket titanium....a kym nema gps, nema zmysel nan upgradovat.....
0 x