Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti rozjíždí novou linku 8x8 mimo NxN AF-MPX8

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
radimasss
Příspěvky: 145
Registrován: 9 years ago

Ubiquiti rozjíždí novou linku 8x8 mimo NxN AF-MPX8

Příspěvekod radimasss » 7 years ago

ahoj tuhle sem našel že ubiquiti poslalo do oběhu tohle... protáhne přes 1Gbps.. co na to říkáte koupili by jste ?
AF-MPX8-3.jpg
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 7 years ago

To už není normální na co si to hrajou nejsme v poušti.... Jedna ubnt hračka/rušička za druhou.... Kanálů máme málo a neustále uvádějí nové hračky co dle ''tabulky'' protáhnou bůhví jakou neskutečnou kapacitu.... Mělo by to být omezeno na šířku pásma 20MHz a zde ať ukazují co jde nově postavit za spoje.... Chtělo by to pořádnou regulaci....
0 x

Uživatelský avatar
radimasss
Příspěvky: 145
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod radimasss » 7 years ago

to určitě ano a hlavně všechny jednotky sem se dočetl že sosají z jedné 2x2 mimo antény takže to není taky kdo ví co hlavně me sere že nejde využít celé spectrum těch ubiquiti rušiček :/
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Neviem na co to ako ma byt stavane. Ked sa tam da viacero jednotiek tak je to rusicka. Ak by som to myslel ako zalohu, tj funguje len jedno radio a druhe je nachystane keby volaco tak tiez by to moc velky efekt nemalo. Drbne tam blesk a odidu vsetky radia :lol: A pokial ma clovek nejaku dolezitu linku a potrebuje velku priepustnost stejne tam nema 5Ghz ale prosto hocico non 5Ghz.
0 x

Uživatelský avatar
radimasss
Příspěvky: 145
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod radimasss » 7 years ago

NO není to jediná věc kterou nás chce ubiquiti překvapit uvidíme kam ta doba dojde. Já si myslím že stejnak za 10 let všude pojede optika místo adsl/vdsl :D
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Tak na to si počkám. O2 to tam podle mě nepoloží až do domů a bytů. Takhle podle mě investor nesmýšlí, podle mě co nejrychleji zvýšit cenu firmy (předsunuté dslamy) a nejlépe za dotace, ačkoliv upload nikde a pak to honem zase někomu prodat a pořádně se na tom napakovat.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

dagus píše:Tak na to si počkám. O2 to tam podle mě nepoloží až do domů a bytů. Takhle podle mě investor nesmýšlí, podle mě co nejrychleji zvýšit cenu firmy (předsunuté dslamy) a nejlépe za dotace, ačkoliv upload nikde a pak to honem zase někomu prodat a pořádně se na tom napakovat.

Zdravím,
taky si myslím. Není nikdo, kdo by optiku dotáhl "všude" až do baráků, proč taky, když rozvody z účastnických rozvaděčů už má někdo dávno vybudované. Ale za dotace (= zdarma a ještě něco zbyde) se dá postavit mnoho předsunutých DSLAMů, což pro běžné klienty je to stejné. Kdo ty dotace (= naše daňe) shrábne a kdo na to doplatí, je víc jak jisté.
Jen nevím, co myslíš tím "upload nikde". Doufám, že ne dobu, kdy ADSL jela v uploadu stěží 1 Mbit.
mpcz, 16.08.2016
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Nevěřím že z toho předsunutého dslamu budou pouštět synchroní linky, kdo by kupoval ty předraženy linky pro firmy, a upřímě když měla moje mamka doma vdsl 40/2 tak se furt divila proč je to tak drahé když je to tak pomalé (odesílaní a nahrávání fotek). Takže raději mají rádio 40/40 a spokojenost, jejími slovy už se to pořád neseká :) Ono ruku na srdce, mě 8mbit upladu na pohodlnou práci nestačí, natož teď těch jejich 3-4Mbity tam kde to jede super.

Taky by mě zajímalo jestli se soudruzi v EU zamysleli u dotace nad tím co je 100Mbit net, jestli jen tam nebo i zpět. Typicky by to byl pěknej podvod na EU kdyby to bylo 100/10. To je ta podpora vysokoupladujícího netu na optikách. A pak K. to zabije superVDSL a firma se bude zase vytahovat v reklamách jak jsou nejlepší.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

No to teda nevím, ale DSL 80/8 je třeba na Slovensku již v běžném provozu, a to je rychlost, která by mohla naprosté většině lidí i firem stačit. A pokud někdo dostane ty tučné finanční dotace, tak se to rozběhne tak, až to někomu bude nemilé, to si piš.
A ani cena není dnes přemrštěná, pokud někdo takovou rychlost opravdu potřebuje, tak je velmi přijatelná. Tím nemyslím lidi, kteří zacpávají NET zbytnými kravinami, což je dle mého odhadu bohužel většina.
Mimochodem, kolik platíte za bezdrát 40/40 a jaká je to technologie? To je poměrně neobvyklá věc.
mpcz, 16.08.2016
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 7 years ago

mpcz píše:No to teda nevím, ale DSL 80/8 je třeba na Slovensku již v běžném provozu, a to je rychlost, která by mohla naprosté většině lidí i firem stačit. A pokud někdo dostane ty tučné finanční dotace, tak se to rozběhne tak, až to někomu bude nemilé, to si piš.
A ani cena není dnes přemrštěná, pokud někdo takovou rychlost opravdu potřebuje, tak je velmi přijatelná. Tím nemyslím lidi, kteří zacpávají NET zbytnými kravinami, což je dle mého odhadu bohužel většina.
Mimochodem, kolik platíte za bezdrát 40/40 a jaká je to technologie? To je poměrně neobvyklá věc.
mpcz, 16.08.2016


k tem 40/40 to neni nic extra na bezdrat, staci bytovka s dostatecnym potencialem klientu (vice bytovek, propojene optikou, a jako privodni propoj kvalitni bezdratovy spoj) a je to ve vysledku taky bezdrat.

ono se to nezda,ale spousta lidi dnes potrebuje i vysoky upload, staci delsi vylet spousta fotek, videi a do cloudu to pak leti slusnou dobu.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Neříkám, že ne, ptal jsem se na cenu, ne tu teoretickou, ale reálnou.
Děkuji, mpcz, 17.08.2016
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

U nas sice telekom ponuka 80/8 avsak, vramci VDSL pokrytia to ide par % odberatelom. V mnohych dedinach v mojom okoli nieje ziadne DSL to je ta sranda :lol:
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

U nás cena 750kč, při platbě na rok dopředu a nový klient akční sleva dle ceníku 525kč, 20/20 vzchazí na 385 když platěj na rok. Většina si bere 20tku. Ve městě je někdy 40tka problém, ale člověk se musí snažit když ji někdo chce.
Když jsou rozvody a lepší pojítko na střeše tak tarify za stejné peníze a rychlosti 50 a 100mbit a na optice 100 a 250mbit down i up stejnej.
0 x