Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nanostation M5 most tuhne LAN na AP

Problematika Ubiquiti hardware.
houba
Příspěvky: 3
Registrován: 8 years ago

Nanostation M5 most tuhne LAN na AP

Příspěvekod houba » 8 years ago

Dobrý den všem,

prosím o radu, v čem může být problém.Jsem v této problematice začátečník a tak mne prosím hned nekamenujte :wink:

Mám vytvořený bezdrátový most ze dvou nanost.M5.Vzdálenost je pouze cca 150m, bez překážek.
Na straně klienta je switch, do kterého je připojena dvě zařízení (datový tok zatím malý, cca 3MB/s)
AP je zapojen do sítě (routeru), který přiděluje adresy atd. Problém je na straně AP - po relativně krátké době (někdy 15min, někdy 6 hod) dojde k vytuhnutí (?) LAN spojení.
Tj,Wifi dál funguje - když se připojím do switche na straně klienta a nastavím si pevnou ip (neboť přestane fungovat DHCP z routeru), tak se dostanu do obou nanostation.Nefunguje "jen" LAN výstup z AP.Pomůže pouze vypnout a zapnout napájení AP.Zařízení jsou nové, napájení original PoE, aktualizováno na nejnovější fw, resetováno do defaultu a znovunastavení.
Bohužel nemám do zařízení momentálně přístup, takže screeny nemůžu nahodit ale nastavení je takovéto:

Původně pouze změna na AP + klient, nastavení SSID (viditelné) + zabezpečení.Frekvence nechána na auto + výkon na max.Airmax zapnuto.Po prostudování různých fór zatím snížen výkon na 6dB a frekvence nastavena ručně.Pokud most zrovna jede, tak pak je vše perfektní (kvalita a kapacita na 99%).Podobně nastavený most mám i jinde a tam funguje vše bez jediného výpadku.
Děkuji moc za případnou radu a rád doplním další podrobnosti (pokud bude potřeba).

houba
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Teoreticky tě může odpojit kontrola smyček na straně AP. Prakticky to bude spíš vada jednoho ze zařízení.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

tomasik
Příspěvky: 103
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod tomasik » 8 years ago

jestli je to serie XW.. tak je to vada, ted jsme resili to same u LocoM5 (XW) a vymena zarizeni u dodavatele, jinak jsme to tady uz resili s nekym v jinem vlakne
0 x

tomasik
Příspěvky: 103
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod tomasik » 8 years ago

a pokud nemas nahradni zarizeni na vymenu aby sis to potvrdil, tak si uloz konfigurace a pokud to jde fyzicky je prehod a uvidíš ze to bude pak delat zase na tom vadnem (nyní na starne klienta)
0 x

houba
Příspěvky: 3
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod houba » 8 years ago

Ano, je to XW, nový kus už mám a tak vyzkouším výměnu HW.Dám vědět, zda to pomohlo.Díky za reakce.
0 x

houba
Příspěvky: 3
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod houba » 8 years ago

Tak po výměně nano m5 + importu konfigurace je už pár dní klid takže chyba v HW... :? Je to pro mne trochu zklamání/překvapení - domníval jsem se, že se jedná o odladěný HW.Díky všem za pomoc.
0 x

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 8 years ago

jojo tady jsem to řešil taky viewtopic.php?f=46&t=19807
Pomohla reklamace
0 x

Beny44
Příspěvky: 75
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Beny44 » 6 years ago

Mám stejný problém, při vytížení spoje zamrzá LAN. Reklamuji, ale chci se zeptat zda se dá dohledat revize nekde na krabičce a ne jen v OS pro případný nákup jiného zařízení. Díky za info.
0 x