Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

sektor AirMax AC 21dBi

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Re: sektor AirMax AC 21dBi

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

No ja mám tie RFe sektory co tu propagovali 2 roky dozadu. Plasty ošediveli..pomaly sa toho bojim chytit ze sa to rozpadne. Hlinikove drziaky popraskali už pri dotahovani (ale to je nasa chyba, treba to dotahovat s citom). Nepaci sa mi spracovanie tych anten...UBNT anteny aj po 6 rokoch vyzeraju ako nove...kvalita toho plastu je uplne uplne inde....

Navyse tieto nove AC su fakt dobre co sa tyka odolnosti voci ruseniu....Moj nazor.
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 8 years ago

Tak tie nove CARIER CLASS su uz kvalitne,to zo zadu neberie nic to si uz len vysiela dopredu :)piste si tu co chcete co sa nas tyka tak na rovinu uz len tie a vysielanie z vysieho miesta tak jednoznacne HORN
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

mate niekto tuto novu UBNT 45 stupnovu realne nasadenu???

je to vazne uvaha mam sektor potrebujem tak 27 stupnov pokryt a potrebujem tam dat RB912 a uvazujem ci pouzit horn 30 a hlinikovy kryt na 912 alebo to spravit na tej UBNT AC 45 stupnovej???
-klienti su nizsie a je to asi 3 km....
0 x

fiestak
Příspěvky: 47
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod fiestak » 8 years ago

Ty připojuješ klienty na 3km? Jak velký máš rušení?
Pokud to budeš zkoušet, tak dej určitě vědět, jak to chodí. Pokud by to šlapalo, tak se přestanu drbat se stavbou AP v každé díře :lol:
Jinak po té UBNT 45 taky pokukuju, ale ta cena je ranec. Ten horn počítám bude fungovat dobře, máme s konstrukčně podobnýma anténama (nn12-duplex) velice dobré zkušenosti, co se týče odolnosti proti rušení, ale i tak se mi zdá 3km v dnešní době moc..

pedro4444 píše:mate niekto tuto novu UBNT 45 stupnovu realne nasadenu???

je to vazne uvaha mam sektor potrebujem tak 27 stupnov pokryt a potrebujem tam dat RB912 a uvazujem ci pouzit horn 30 a hlinikovy kryt na 912 alebo to spravit na tej UBNT AC 45 stupnovej???
-klienti su nizsie a je to asi 3 km....
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 8 years ago

30° horn jede v podstatě stejně jak ta velká ubnt 45°, už jsem to tady psal. Ubnt je možná trochu ostřejší. Zkoušeno řádově na stovky metrů. Ta velká 60° ubnt mě moc neoslovila, to samé 50° horn. Preferuju spíše užší úhly, chodí to podstatně líp.
Horn se stíněným krytem je na tom o něco líp zezadu, co se týče ostatních rádií na jednom stožáru. Pokud tedy použijete rocket AC Lite. Velký rocket AC se stíněním uvnitř jednotky jsem nezkoušel, protože mě dřív nenapadlo že by mohl být uvnitř stíněný :)
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

fiestak píše:Ty připojuješ klienty na 3km? Jak velký máš rušení?
Pokud to budeš zkoušet, tak dej určitě vědět, jak to chodí. Pokud by to šlapalo, tak se přestanu drbat se stavbou AP v každé díře :lol:
Jinak po té UBNT 45 taky pokukuju, ale ta cena je ranec. Ten horn počítám bude fungovat dobře, máme s konstrukčně podobnýma anténama (nn12-duplex) velice dobré zkušenosti, co se týče odolnosti proti rušení, ale i tak se mi zdá 3km v dnešní době moc..

pedro4444 píše:mate niekto tuto novu UBNT 45 stupnovu realne nasadenu???

je to vazne uvaha mam sektor potrebujem tak 27 stupnov pokryt a potrebujem tam dat RB912 a uvazujem ci pouzit horn 30 a hlinikovy kryt na 912 alebo to spravit na tej UBNT AC 45 stupnovej???
-klienti su nizsie a je to asi 3 km....


samozrejme toto je vynimocny pripad... Pripojeny na ten sektor budu maximalne 5 klienti pretoze to je namierene na uplny zapadakov a postavit sajt sa mi tam neoplati ale ide to z mesta takze rusenia je tam dost....

ked si zoberiete: horn plus ten hlinikovy kryt tak ta cena sa uz vyrovna tej UBNT sektorke a ak ma byt silnejsia na tu dialku ozaj potrebujem co najvacsi spicku s co najmensim uhlom...

ale zas ak to ma byt to iste je zbytocne tma prat velku antenu (ubnt sektorku) a bude tam stacit maly horn aspon mi to nezabere tolko miesta :)
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 8 years ago

pedro4444 píše:...na tu dialku ozaj potrebujem co najvacsi spicku s co najmensim uhlom...


Tak to už je spíše úkol pro směrovku a ne sektorku.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

no ma to prist v blizkej dobre a porovname horn vs. ubiquiti..kedze kazdy si vsetko nechava pre seba:)
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

DarkLogic píše:
pedro4444 píše:...na tu dialku ozaj potrebujem co najvacsi spicku s co najmensim uhlom...


Tak to už je spíše úkol pro směrovku a ne sektorku.


a ktorou smerovkou by si pokryl 30 stupnovy uhol a aby mal predozadny pomer ako tieto anteny.....
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 8 years ago

Tak je potřeba ujasnit si, co chceš...předtím jsi psal, že chceš co nejmenší úhel, teď zase že chceš úhel 30 stupňů...to je pak těžké.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

no potrebujem tam pokryt som to ratal 30 stupnov takze preto asi nic lepsie ako ta ubnt 45 alebo ten horn 30 nevymyslim...
0 x

Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Panda410 » 8 years ago

Na tu dálku určitě sektorku od ubnt, nevím jak je na tom 30° horn, ale nedávno jsem měnil 40° horn právě za tu 45° sektorku od ubnt, CCQ na AP stouplo o 10%, tx/rx rychlosti na max.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

takze porovnal som horn 40 a ubnt ac 45

Ako tu bolo spominane ubnt je na dialku na tom lepsie jej nevyhoda je velka hmotnost a rozmery ale inak je to bezkonkurencny sektor.

Ma spravene vynikajuce tienenie a skusal som napojit klienta vzdialene 50m odzadu na horn aj na ektor ubnt a ubnt bolo na otm vyrazne lepsie... priloha

predtym tam bola mala 90 stupnova sektorka a na nej ten klient odzadu mal v pohode -56.

Takze pokial clvoek nema problem z velkostou urcite ubnt pokial ano horn je vynikajuca nahrada.

Obrovska nevyhoda horn je uchyt.... neviem kto vymyslal ten uchty ale dotahovanie skrutiek imbusakom mi pride strasne neprakticke a tie imbusy na boku no totalna katastrofa..

neviem ale rfelements urobi vynikajucu antenu a uchyt 0 bodov, to iste ako to bolo aj pri starych sektorkach, kde clovek ked troska silnejsie dotiahol uchyt praskol....
Přílohy
porovnanie.png
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

Nu srovnávat, pidi anténku HORN oproti největšímu sektoru na trhu mi přijde úlet :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

porovnanie bolo aj oproti starej 90 ubnt :)
0 x