Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

sektor AirMax AC 21dBi

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
marcincak_RFE
Příspěvky: 69
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: sektor AirMax AC 21dBi

Příspěvekod marcincak_RFE » 8 years ago

pedro4444 píše: Obrovska nevyhoda horn je uchyt.... neviem kto vymyslal ten uchty ale dotahovanie skrutiek imbusakom mi pride strasne neprakticke a tie imbusy na boku no totalna katastrofa..
riesenim je pouzivat 13-ku kluc na ktory je to primarne navrhnute a nie imbusak. Koleso na aute tiez nedotahujes malym rucnym klucom ale velkym klucom na obe ruky. Na vsetkych Hornoch su skrutky nadizajnovane tak ze staci jeden rozmer kluca (13mm) na ktorukolvek skrutku. Netreba nosit 2 a viac roznych rozmerov klucov a este skrutkovac a neviem co. Jeden kluc a dost. idealne tento: http://www.rfelements.com/assets/Upload ... Wrench.pdf s nim je instalacia hotova za par sekund. Dopredu upozornujem ze tento kluc sa zmesti aj do priestoru na nastavenie elevacie, hoci by to clovek na prvy pohlad nepovedal. Ma prepinatelny smer utahovania/povolovania a nikdy sa nevysmykne kedze je to uzavrete ocko a nie vydlica. Pracuje sa snim ako s Gola Klucom. Tento kluc je jediny nastroj ktory je potreba na instalaciu ktorehokolvek Hornu alebo ktorejkolvek Sektor Carrier Class anteny od RF elements. Dalsie buduce vyrobky budu navrhovane rovnako. ostane naradie mozete preto hodit do kosa :)
Obrázek
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

samozrejme takyto kluc mam a vyuzil som ho na tie vonkajsie ale presne ako ste napisali jednalo sa mi o tie vnutorne a na to ked som pozrel som si povedal to len imbusom pojde...

Pri dalsej montazi pretoze ideme este 30 kupovat pretoze potrebujeme nieco na 3km ale velkost musi byt ako tento horn tak skusime a otestujem pri montazi to tam teda narvat ten kluc a s nim to dotiahnut a hodim odozvu :)
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 8 years ago

No ráčnovej klíč má kde kdo a kupovat mírně upravenej, jen aby se tam lépe vlezl mi příjde divný. Každý ráčnový klíč jde na obě strany a není na to třeba přepínání, pouze se otočí. Stranové klíče snad už nikdo nepoužívá na takových rozměrech ne? Neříkám něco nad 19tku ale do 19tky není o čem. Upřímně ruku na srdce ty tři šrouby na elevaci a přístup nic moc, ať si říká prodejce výrobce nebo konstruktér co chce, dá se to přežít, ale že bych kvůli tomu vyhledával horn jak se to super ladí směrově tak to ani omylem. Imbusem to utahovat taky dobrej fór :-)
0 x

Uživatelský avatar
marcincak_RFE
Příspěvky: 69
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod marcincak_RFE » 8 years ago

dagus píše:No ráčnovej klíč má kde kdo a kupovat mírně upravenej, jen aby se tam lépe vlezl mi příjde divný. Každý ráčnový klíč jde na obě strany a není na to třeba přepínání, pouze se otočí.


nikto nehovori ze treba kupovat specialny kluc. ten ktory ponukame my, je len jeden z mnoha ktore su na trhu, nieje nijak specialny (o nic mensi alebo vacsi), rozdiel je len v tom ze sme si dali tu namahu a vyselektovali sme ho z cca 20 tich roznych klucov od ktorych sme ziskali vzorky, a mozem svedomito povedat ze hoci kazdy z nich plni rovnaku funckiu a vyzera na prvy pohlad rovnako, rozdiel v kvalite spracovania, spolahlivosti a funkcnosti je znacny. My sme skratka vybrali najlepsi z nich a to je cele. Ak doma uz mas vhodny kluc nemusis nic kupovat.

A teraz nieco malo k tomu ze staci otocit kluc a obratim smer dotacanie/povolovanie. Toto je mozne iba na klucoch ktore su ploche a teda nemaju koniec zahnuty. Takyto kluc nieje na pouzitie najjednoduchsi a to z dovodu ze skrutka/matica je vo vacsine pripadov kolma na stenu a teda pohyb kluca je nutne robit vlastne v mieste kde rukou suham o diel ktory skrutkujem, naopak pri ohnutom kluci je ruka dostatocne daleko na to aby som si ju poranil a zaroven mam k skrutke lepsi pristup. Nas kluc je vyhnuty a preto ma aj moznost prepinania (otocenie funguje samozrejme tiez).
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

neberte to zle len ako ponaucenie do buducna ta antena je super ale vazne to srobovanie na tu elevaciu je neprakticke aj tym klucom... nedavno sme nahadzovali dalsi horn a na prijem sa davalo power iso a akoze power iso paradicka ako je spraveny ten uchyt za chvilu dosmerovane a aj dotiahnute a pri horne som sa opat trocha potrapil, aj ked ano ten kluc tam vojde a imbusak teda netreba....


ten vas vybrany kluc dodavate aj do asbisu alebo lancentra??
zeby sme jeden vyskusali ze aka to je teda kvalita lebo par nam ich uz odislo :D
0 x