Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

LiteBeam AC Sector AP

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

LiteBeam AC Sector AP

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

https://www.ubnt.com/airmax/litebeam-ac-ap/

mate to niekto v terene? ako sa to sprava?
0 x

nechtej
Příspěvky: 129
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod nechtej » 8 years ago

zatím ne, čekám až vypustí LiteBeam AC klienta, pak bych to chtěl zkusit
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Klienty už úspěšně používáme. Tohle AP vypadá taky nadějně, ale asi jen na nějaké méně exponované místo a to jak rušením tak i povětrnostními podmínkami. Procesor je tam podle všeho shodný s UBIQUITI Rocket 5AC-Prism - outdoor 5 GHz. Nevýhodou je držák a vyzařovací úhel.
Naposledy upravil(a) helapc dne 26 Mar 2016 22:56, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

Inak povedane do nejakej diery kde davaju lisky dobru noc je to dobre. Druha vec je, asi to je taky plastovy vsesmer co? :lol:
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

Uz mate klientov litebeam AC? Vsak to nie je skladom.

To je jasne, ze charka anteny bude aka bude. Do mesta to nepatrí :) skor na dedinu, mensie ap..atd.

AirPrism CPU to asi nebude....
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Klienty jsme měly v Discompu objednaný asi 1/4 roku a nedávno konečně dorazili. Klienti jsou podle mě i do města.
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 8 years ago

Zajimalo by mě zda kombinace klientu AC a N už je dořešena a je to stabilní, nebo zda pořad měnit do nekonečna za nove a nove zarizeni. Useři když se znímím o doplatku aspon něco tak se mi vysmějou smozřejmě.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

nieco sa vymysla ale necakaj zazraky, dodnes nefunguje poriadne kompatibilita legacy 802.11a zariadeni na M5 sektorach...

necakaj ze bude fungovat poriadne airmax na AC....neskusal by som to!
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

na AC sektor sa uz daju napojit N-klienti len zatial je to veru len taka zaplata ze to ide ale zatial len horsie. Lepsie je nechat N sektor a pockat si kym tu betu este vyladia...
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 8 years ago

Na jednom menším AP to máme nasazeno a jedou na to jenom klasičtí N Klienti a od nasazení a nastavení o tom nevím, takže si troufnu říct, že to jede poměrně v pohodě a spolehlivě.... vyzařování to je plus mínus podobná všesměrka jako nanostation....
Držák je fakt nic moc - i při maximálním dotažení se celá anténa docela kvedlá, takže bych s tím nepočítal rozhodně jako se sektorem pro pokrytí na větší vzdálenosti....
každopádně se mi to např naproti použití Nanostationu jako sektoru zdá jako mnohem lepší řešení 1) ta anténa je celkově asi 2x větší něž nanostation a 2) novější a výkonější procák....
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

rouchi píše:Na jednom menším AP to máme nasazeno a jedou na to jenom klasičtí N Klienti a od nasazení a nastavení o tom nevím, takže si troufnu říct, že to jede poměrně v pohodě a spolehlivě.... vyzařování to je plus mínus podobná všesměrka jako nanostation....
Držák je fakt nic moc - i při maximálním dotažení se celá anténa docela kvedlá, takže bych s tím nepočítal rozhodně jako se sektorem pro pokrytí na větší vzdálenosti....
každopádně se mi to např naproti použití Nanostationu jako sektoru zdá jako mnohem lepší řešení 1) ta anténa je celkově asi 2x větší něž nanostation a 2) novější a výkonější procák....


Kolik lidi na tom mate a v jak zarusenem prostredi ?
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 7 years ago

do deseti.
rušení poměrně velké cca 20 - 30 naskenovaných sítí
neřikam, že to klientém proti tomu jede 50Mbit, ale jde to solidně....
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 7 years ago

A take daco kde sa da zohnat na CZ alebo SK :)

http://www.cyberteam.pl/produkt/3627_os ... 16-120-pro
0 x

nechtej
Příspěvky: 129
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod nechtej » 7 years ago

Možná ti to ty kluci polský pošlou i do CZ/SK
0 x