Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

LOCOM5 timeouty cca 5 minutový

Problematika Ubiquiti hardware.
Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

LOCOM5 timeouty cca 5 minutový

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Nevím kam to přesně dát tka to hodím sem, zákazníkovi se z ničeho nic začal náhodně během tejdne vypadávat internet. Na celý den třeba. Dle ISP Adminu vidím, že přesně v době, kdy říká má ping přes 1000.. tedy přes ping na MKT timeout. Občas se to rozjelo smao od sebe na chvíli pak 2 dny klid.
Při návštěvě procházeli pingy přes LAN ale n pak na vysílač, tak mi to přišlo jako spálený rádio i když bylo slinkováno na 54/54 a -54 signál na RB.
Nevěděl jsem co to je, tak jsem vyměnil v pátek LOCO5 za nový LOCOM5. Problém se po 2 dnech objevil znova. Myslel jsem si, že to bude dvojitě zadaná IP adresa ale ani změna nepomohla. Vyměnil jsem napájení, anténu, přecvakal konektor na střeše protože byl trošku zřejěm naprasklej.

Hledal jsem a vůbec netuším co to může být, nesetkal se někdo s něčím podobným? Na vysílač jsou připojení normálně zákazníci bez problémů. Ještě me napadlo, ež by to mohla rušit TV anténa ale to si mylsím, že tam mají už nějakejch pár let :D
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 8 years ago

Striker píše:Nevím kam to přesně dát tka to hodím sem, zákazníkovi se z ničeho nic začal náhodně během tejdne vypadávat internet. Na celý den třeba. Dle ISP Adminu vidím, že přesně v době, kdy říká má ping přes 1000.. tedy přes ping na MKT timeout. Občas se to rozjelo smao od sebe na chvíli pak 2 dny klid.
Při návštěvě procházeli pingy přes LAN ale n pak na vysílač, tak mi to přišlo jako spálený rádio i když bylo slinkováno na 54/54 a -54 signál na RB.
Nevěděl jsem co to je, tak jsem vyměnil v pátek LOCO5 za nový LOCOM5. Problém se po 2 dnech objevil znova. Myslel jsem si, že to bude dvojitě zadaná IP adresa ale ani změna nepomohla. Vyměnil jsem napájení, anténu, přecvakal konektor na střeše protože byl trošku zřejěm naprasklej.

Hledal jsem a vůbec netuším co to může být, nesetkal se někdo s něčím podobným? Na vysílač jsou připojení normálně zákazníci bez problémů. Ještě me napadlo, ež by to mohla rušit TV anténa ale to si mylsím, že tam mají už nějakejch pár let :D


přeměřils kabel?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Neměřil,neměl jsem s sebou měřák. Ale přes kabel pingy bez problémů 0-1 ms i po přecvaknutí koncovek. Výpadky byly až na straně bezdrátu k vysílači.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

Co mas pouzite na AP? Kolko a akych klientov tam mas priopojenych. Predpokladam, ze bezis na mixe A aj N klientov, s cim si UBNT nevie vobec poradit v niektorych pripadoch. Nam takyto mix robi na niektorych AP to , ze odhadzuje samovolne niektorych klientov bez ohladu na to ci maju stare zariadenie (prevazne wispstation) alebo nove zariadenie (nanostation m5/ nanobridge m5) - pocas toho ako ho odhodi mu to samozrejme ale 1minutu nejde.
Dalsi pripad som riesil na pomerne novom AP - ako AP je Rocket M5+ AirMax Base Station antena 90 st. + krycie plechy, rusenie velmi slabe. Klientov to ohadzovalo dost divne. 7 klientov celkovo, 5 ludi ma powerbeam m5 - tychto vzdy vyhodilo naraz prec, 1 klient ma nanostation m5 a 1 ma nanobridge m5. Ti boli ako jedini v pohode. Taktiez podozrivo ppadalo CCQ - vymenil som aj sektorku aj rocket a je pokoj.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

AP je MikroTik s všesměrem. Většinou jsou na to připojení WispStation 5, NanoBridge M5, Loco M5, Bullet M5. Loco jelo 2 roky bez problémů a týden zpět teď začalo blbnout, říkám myslel jsem, že tam byla nějaká kolize IP adres. Na vysílači je tak 15 klientů a bez problémů všichni. Všichni mají Throughput 30k.. Tx/Rx 54/54 úplně OK pingy na minimu.

Zkoušel jsem všechno možný, kickovat určitý klienty, prostě cca. 200 pingů projde 1-2ms a pak timeout. Zejtra tam jedu mrknout, mám podezření, že to může způsobovat TV anténa, která byla přidělána až po LOCO a celkem zasahuje do fresnelky a dost. Ale zase mi příjde divný, že by to začalo dělat až po takoví době.

Gemb: toho bych se bál, kdyby to dělal ovíce lidem, ale jen jednomu.. nevím zkusím ještě spoustu věcí, snad na to příjdu :D
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

Ak pouzivas nejaky monitoring siete, tak si toho klienta nahod do monitoringu a zistis aspon interval kedy to robi, ci to nahodov nieje nieco pravidelne. Ako som pochopil bezis AP na MK a klienti UBNT - cize 802.11, ako mas poriesenu ochranu pri vysielani klientov na 802.11 ? (neviem ako to nazvat - proste na MK je to v advanced HW. protection mode / threshold, na UBNT je to tusim tiez v advanced)

Co takto si tam dat namiesto mikrotiku Bullet M5 + vsesmer?
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Gemb píše:Ak pouzivas nejaky monitoring siete, tak si toho klienta nahod do monitoringu a zistis aspon interval kedy to robi, ci to nahodov nieje nieco pravidelne. Ako som pochopil bezis AP na MK a klienti UBNT - cize 802.11, ako mas poriesenu ochranu pri vysielani klientov na 802.11 ? (neviem ako to nazvat - proste na MK je to v advanced HW. protection mode / threshold, na UBNT je to tusim tiez v advanced)

Tam nemáme nastaveno nic.

Pánové jinak díky za rady ale abych byl upřímný, vůbec netuším co se tam děje. Dneska jsem tam byl, zákazník si sám vyměnil kabel, tak jsem mu jen nacvakal koncovky a LOCOM5 nastavil. Připojilo se to v pohodě, zkonzrolval jsem nastavení routeru co je za tím, vše OK. Slinkováno na 54/54. Po půl hodině testování vše OK. Pro jistotu jsem to ale přepojil na jiný vysílač, který jsem myslel, že nebude vůbec vidět ale to jsem se mýlil. Takže je to připojená na NSM5 bez problémů zatím, budu přes svátky a víkend sledovat a snad už to bude OK. Každopádně pro mě zatím největší záhada za dobu co jsem technikem :D
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

Mozno, ze bol problem len samotnej kabelazi . Skor si myslim, ze si to eliminoval tym, ze si ho pripojil na ine AP. Uz par krat sa mi stalo, ze po ethernete to robilo srandy a mohla za to len koncovka pripadne POE. Pokial to nema po ethernete stabilny ping do 1ms tak je vzdy niekde problem.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Jenže ono to mělo po ethernetu stabilní ping 0-1ms :)) Proto mi přišlo zbytečný to měnit, ale zákazník chtěl. Jak říkám během teĎ 4 dní kdy jsou svátky a víkend opravdu nehodlám řešit tento problém, trkaže jsem ho preventivně přes všechno ještě přepojil abych to eliminoval úplně. Ať je klid.
0 x