Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Rocket 5ac prism

Problematika Ubiquiti hardware.
rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Re: Rocket 5ac prism

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

satmag ako ti ide ten prism?
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 8 years ago

Tak ten Prism uz mali v Pente a v i4ke,a ide dobre na to ze su na antene dva zariadenia,ine by uz asi davno zdochlo :) Uz len poprehadzovat klientske anteny za Ac aby sa ten bulet mohol odpojit,a vtedy uz budem vediet ako pracuje samostatne
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

ja tu mam momentalne taku rocket sektorku kde uz nič nejde...airview ma ciaru na -30 co sa rusenia tyka. vidi to asi 100 sieti.

som zvedavy ci tam ten prism pojde....
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 8 years ago

Pomoze urcite len by som odporucal vymenit aj tu sektorku ked je tam este ta stara 90 alebo 120 ta tiez berie z kazdej strany bordel :)
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

satmag co to mas za sektorku???

a vsak ten bullet si tam nemusel nechavat ved na ten prism by si pripojil aj N-kovych klientov alebo preco to mas takto riesene??
0 x

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 8 years ago

A mas otestovane jake firmware (na AP a na klientech) ti umozni spolehlivou koexistenci AC a N klientu na AC-ckovem APcku?

K.


pedro4444 píše:satmag co to mas za sektorku???

a vsak ten bullet si tam nemusel nechavat ved na ten prism by si pripojil aj N-kovych klientov alebo preco to mas takto riesene??
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

jasne na rocket ac
v8.0beta


a na n klientoch
V6beta



Kaja píše:A mas otestovane jake firmware (na AP a na klientech) ti umozni spolehlivou koexistenci AC a N klientu na AC-ckovem APcku?

K.


pedro4444 píše:satmag co to mas za sektorku???

a vsak ten bullet si tam nemusel nechavat ved na ten prism by si pripojil aj N-kovych klientov alebo preco to mas takto riesene??
0 x

miko
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod miko » 8 years ago

iba cisty blazon nasadi do ostrej prevadzky Beta fw.
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 8 years ago

Preto sme tam davali ten bulet lebo zopar klientoch je este bez N :)nie a nie aby im to odislo nech ich vymenime a tie sa na AC nepripoja,a beta uz ide celkom spolahlivo ved uz ich mame od 7ky co uz je 12ka a zatial nebol problem s betou,a ta sketorka je od rfelements a je HHV vrchne H je bulet a zvysne HV je rocket
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 8 years ago

miko píše:iba cisty blazon nasadi do ostrej prevadzky Beta fw.


ako povies ficim nam to uz v pohode polroka :)))
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

proc blazen ? spise odvazny clovek, co ma chut experimentovat a nebo ho predchozi FW tak zradil, ze kdyz Beta jede ok, tak jakypak copak... hele my vsichni MKťáci jsme taky blazni, co nova verze i kdyz ma pridavek Oficial, tak to plno novych prekvapeni, bohuzel. Clovek si tak nejak zvykne casem.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

ta beta aby slo Nko na AC je OK ;) chodi to...

ja mam tie velke sektory s nerezovym krytom...aj tak nepomaha :D

no uz len pockat kde budu mat skor tie rockety.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

Uz ti niekto porovnaval?
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

Takze skusal som to na spoji, kde na oboch stranach je rocket ac lite. Jednu stranu (ap) som vymenil za rocket prism. V realnej priepustnosti nie je zmena, ide to rovnako. Zvysne neskor zanalyzujem.
I ked trosku sklamanie, cakal som, ze to pojde aspon o par percent lepsie. Mozno na zarusenom kanali...

edit:
tak tu som robil test: http://lokalnyisp.net/viewtopic.php?f=3 ... 839d6eec65

ak to date na zaruseny kanal, je to takmer neschopne funkcnosti...a pravdepodobne vzhladom na ten filter to bude cistit od rusenia okolitych kanalov....ked som dal povedzme ten kanal 5240 - najzarusenejsi, ledva to slo tx+rx 6mbit/s...ked som prepol na vedlajsi - 5260 tak priepustnost tx+rx stuplna na 40Mbit/s

podotykam ze prism je na jednej strane, na druhej strane je rocket ac lite..
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 7 years ago

rocket prism jedine na body kde mate signal pod 70 ...

AP 28 klientov
na AP (Rocket M5) airmax cca 80
na klienta signal -69 test okolo 18:00 cca 40 Mb, minimalne padlo na 30, dost zarusena oblast....

antena mala UBNT sektorka 120


18:15 nahodeny prism
firm 8.15
ten isty vykon ako rocket a signaly poklesli o 4 dbm
AP mixed
test na toho isteho klienta maximalne 33 a padalo to aj na 15


vratil som spat rocket a to iste co som pisal hore...
to zhorsenie signalu zevraj este UBNT riesia ale uvidime casom este si myslim ze treba pockat kym to vyladia

neskor to budeme znova skusat pretoze 28klientov na rocket M uz je moc a treba tam lepsi vyladeny stroj....
Naposledy upravil(a) pedro4444 dne 21 Sep 2016 07:11, celkem upraveno 1 x.
0 x