Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

EdgePoint

Problematika Ubiquiti hardware.
Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

EdgePoint

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Zdravím,
jen se chci zeptat na Váš názor na tuhle krabičku. Mně osobně se to strašně líbí, možnost napájení přes 2x PoE nebo přímo. 8x PoE jako TOUGHSwitch, a aspoň to nemusí být přímo umístěno vevnitř domu.
Na Discompu jsou už ceny:
EP-S16
https://www.discomp.cz/?cls=stoitem&stiid=71828
10500,-

EP-R8
https://www.discomp.cz/?cls=stoitem&stiid=71827
9930,-

Dodání koncem dubna 2016. V síti používáme hlavně TOUGHSwitche, tak právě jako náhrada toho v lokalitách, ked je lepší přístup, kdybychom nemuseli lézt pokaždý dovnitř budovy. Cena je trošku rozdílná no, TS stojí kolem 1500-2500 tohel je poněkud dražší. Navíc má možnost přímého zapojení optiky.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 8 years ago

Úplně tu výhodu nevidím. Když už bych to chtěl použít na sajt, tak ho určitě budu chtít zálohovat proti výpadku elektřiny, takže stejně někam musím strčit baterky a záložní zdroj. Takže nakonec stejně bude potřeba nějaký venkovní rack a tam už můžu dát i switch jaký chci.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

ME to prijde jako zajimave reseni. Jake mate vysledky s tema indoor switchema ?
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 8 years ago

za 10K mam lepsi switch+zalozni zdroj s velkou baterkou+rack nebo bednu kam se to da.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Průšvih na tom řešením s "normálním" switchem je též ten, že v outdoor (ne nutně vodotěsném ...) provedení není zase až takový výběr. Takže tohle je další věc, co může spoustu míst dobře řešit.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

raven-il píše:ME to prijde jako zajimave reseni. Jake mate vysledky s tema indoor switchema ?

My zatím jen pozitivní. Nasazujeme 5 a 8 port switche a ani jeden zatím neumřel a hodně se toho tím dá vzdáleně vyřešit. Bojovali jsme ale s watchdogem na porty, kdy jsme tak nějak nepochopili jejich význam, když nešlo pingoval v nastavené druhé WLAN s neveřejnou IP a port se tak restartoval sám od sebe. Watchdog tedy nepoužíváme. Zatím bez poruch a nasrazujeme už druhej rok.
Jeden máme v outdoor racku. Je fakt, že hodně topí.

DarkLogic píše:Úplně tu výhodu nevidím. Když už bych to chtěl použít na sajt, tak ho určitě budu chtít zálohovat proti výpadku elektřiny, takže stejně někam musím strčit baterky a záložní zdroj. Takže nakonec stejně bude potřeba nějaký venkovní rack a tam už můžu dát i switch jaký chci.

Jo to je jasný, stejně tam nějak musíš napájet ten EdgePoint, pointa je v tom, že kabely vedou jen ke switchi, kterej může bejt venku. Spíš půjdeš měnit kabel, zářič nebo nějakou jinou kravinku než napájení. A když tak do bedny se zálohou a napájením nebudeš lézt tak často jako právě k EdgePointu.

KoZLiCeK píše:za 10K mam lepsi switch+zalozni zdroj s velkou baterkou+rack nebo bednu kam se to da.

Mě se zase nezdá 10k moc za router, kterej má docela solidní OS, PoE a SFP. Tam jde fakt spíš o to, že to máš všechno přístupný na stožáru. Venkovní rack na stožár je ntak nepřiděláš.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 8 years ago

Dokážu si představit že to na nějaké instalaci bude přínos i přes tu ustřelenou cenu. Ale obecně kdyby to dovybavili možností zálohování, resp. měli to promákle spřažené s baterkama, má to smysl víc. Trh v US po tom jistě šáhne snadněji než u nás, tam se ta cena tolik neřeší (a koukám,tady je to taky pár lidem putna co co stojí).

PS: Vtipné bude jak na 1m délky kabelu pak k anténě ještě budou někteří dávat přepěťovky:).
0 x

hipik
Příspěvky: 42
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hipik » 8 years ago

Nevypadá to špatně, ale ta cena se mi zdá trochu mimo. Jak se tu psalo, stejně většinou u toho chceš mít nějakou zálohu. Jako fajn UBNT dělá vše, aby se používala jejich tech. ale ceny IMHO mimo
0 x
MK nebo UBNT mám rád, ale nad FTTx není :)

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 6 years ago

Máte je prosím někdo po roce nasazené?Zkušenosti?
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 6 years ago

mám asi 20ks R6, nemám s tím žádný problém

jedině se mi na tom nepovedlo rozjet metalické SFP od mikrotiku
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

Máme S16 sice jen pár měsíců, ale naprostá spokojenost (došlo místo na kabely, tak jsme zkusili edgepoint).
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 6 years ago

Mě zajímá ten 8port.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Peyrak píše:mám asi 20ks R6, nemám s tím žádný problém

jedině se mi na tom nepovedlo rozjet metalické SFP od mikrotiku


Metalicke SFP do MK funguje pokial je protistrana schopna ist na 1Gbit. Ak mas 10/100Mbit tak to nejde. Nejde to na R6 ani R8. metalicke SFP mi neslo na 10/100 ani na RB2011.

Krabicka je to dost dobra ale ta R8 je strane velka aj tazka. R6ka je taka hracka proti tomu.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 6 years ago

právě že protistrana byla RB2011 s tím samým SFP modulem, i když jsem tomu dal natrvdo GE, stejně se to nedomluvilo, pak se tam daly optický SFP a natáhl 20m patchcord a už to jelo, s těma metalickýma SFP už jsem měl víc problémů

R8 jsem měl jednu na zkoušku, mě to za tu cenu už nepřišlo moc smysluplný zařízení, problém s tím nebyl, ale pak jsem to vrátil
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 6 years ago

Inu teď už to vcelku smysluplný řešení vůči ceně je. Proto se taky ptám, tedy cenu neřešme je cajk.
0 x