Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

CDP a extra info v UBNT

Problematika Ubiquiti hardware.
lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

CDP a extra info v UBNT

Příspěvekod lyra » 8 years ago

Ačkoliv používám UBNT řadu let nikdy jsem si neověřil zda má význam zapnuté v UBNT tyto záložky :

CDP ( Cisco delivery protokol)
Extra reporting

Jde mi o to zda pokud je to zaple ma to nějaky vliv na zlepšení například přenosové rychlosti nebo tak ?
Zatím jsem to neověřoval ideálne by to bylo dobre zkusit venku nekde kde neni rušení a pak i jinde s rušením... Nebo mate s tím prokazatelně zkušenost co to dělá ?
0 x

Uživatelský avatar
info@adambalko.cz
Příspěvky: 94
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod info@adambalko.cz » 8 years ago

CDP je Cisco Discovery Protocol, takže na přenos to nemá vliv. Je to dobré třeba v cisco network assistentu, že to je vidět v layoutu sítě a vidí se to s cisco zařízeníma. Extra reporting, jen tuším, že bude verbose log, takže taky nic ke zlepšení rychlosti. I když vedlejším jevem můžou být podrobnější link info, dle kterého se dá spoj líp nastavit a pak už to mít vliv může ;)


lyra píše:Ačkoliv používám UBNT řadu let nikdy jsem si neověřil zda má význam zapnuté v UBNT tyto záložky :

CDP ( Cisco delivery protokol)
Extra reporting

Jde mi o to zda pokud je to zaple ma to nějaky vliv na zlepšení například přenosové rychlosti nebo tak ?
Zatím jsem to neověřoval ideálne by to bylo dobre zkusit venku nekde kde neni rušení a pak i jinde s rušením... Nebo mate s tím prokazatelně zkušenost co to dělá ?
0 x
internetkyjov.cz

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Extra reporting znamená, že se uvnitř paketu přenáší i informace o síle signálu. Proto lze na UBNT vidět obě síly, z obou stran. A možná ještě něco, co teď z hlavy nevím (myslím, že je tam i device-name). Je k tomu nápověda ...

CDP je v podstatě to samé, co neighbors v mikrotiku. Může se to hodit. Přenáší se v tom informace hodící se pro management, dohled sítě.

Vliv to mít může. Přeci jenom to jsou data navíc ... ale nikdo zatím neměl potřebu se tím zabývat. Jsou to drobnosti.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.