Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Radary-DFS

Problematika Ubiquiti hardware.
vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Radary-DFS

Příspěvekod vojtasan » 8 years ago

Zdravím,
může mi někdo vysvětlit,co mi to našlo za radary?
Přílohy
log_radar.jpg
0 x

Uživatelský avatar
info@adambalko.cz
Příspěvky: 94
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod info@adambalko.cz » 8 years ago

Tipl bych, že nenašlo žádný. Je tak zarušeno, že DFS detekuje radar a hledá a ladí a až když najde, tak zapne rádio. Mně to takhle vypeklo v sobotu. Nechal jsem ve freq listu jeden kmitočet, aby nepřelaďoval a milé DFS usoudilo, že je tam radar a vyplo rádio nadobro. Jsem myslel, že mě omyjou :/
0 x
internetkyjov.cz

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 8 years ago

Začínám přemýšlet, jestli by nechtělo začít tlačit na UBNT, aby to jejich zasrané DFS umožnili vypnout, jinak se začíná blížit doba, kdy nebude možné UBNT antény vůbec provozovat.
1 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

rouchi píše:Začínám přemýšlet, jestli by nechtělo začít tlačit na UBNT, aby to jejich zasrané DFS umožnili vypnout, jinak se začíná blížit doba, kdy nebude možné UBNT antény vůbec provozovat.


Oni se k tomu stavi celkem radikalne. Neumoznime vam porusovat vase lokalni zakony a pokud se vam to nelibi, tak si proste nase zarizeni nekupujte. To co asi muzu prihodit jako info je, ze pokud jdes pres ssh do konfigu a dfs vypnes je skutecne vypnute. Je to sice jako drbat se levou nohou za pravym uchem, ale i tak pro nasi aplikaci porad vice vyhovuje ubnt reseni nez treba tik.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 8 years ago

raven-il píše:
rouchi píše:Začínám přemýšlet, jestli by nechtělo začít tlačit na UBNT, aby to jejich zasrané DFS umožnili vypnout, jinak se začíná blížit doba, kdy nebude možné UBNT antény vůbec provozovat.


Oni se k tomu stavi celkem radikalne. Neumoznime vam porusovat vase lokalni zakony a pokud se vam to nelibi, tak si proste nase zarizeni nekupujte. To co asi muzu prihodit jako info je, ze pokud jdes pres ssh do konfigu a dfs vypnes je skutecne vypnute. Je to sice jako drbat se levou nohou za pravym uchem, ale i tak pro nasi aplikaci porad vice vyhovuje ubnt reseni nez treba tik.


Pánové problematika není založena na národní úrovni, ale na úrovni ETSI. Norma ETSI jasně řiká, že DFS ano a basta.. Důvod je jednoduchy. Kdyby to šlo vypnout, zařízení poruší podmínky harmonizované normy a nikdy nedostane osvědčení notifikované osoby a protokol o řádném vykonání zkoušky. V takovém případě §74, berec a stažení zařízení z trhu.. Kapis ?
Řešením jsou nová UBíčka, které mají 2 přiímače. kdy jeden může scanovat radary a druhý zajišťuje komunikaci. I přesto dojde občas k výpadku na cca 5 vteřin.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 8 years ago

a trojnásobná cena za jednotku... navíc někdo se nas*r* i kvůli 5ti vteřinovému výpadku.
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 8 years ago

Zvazoval jsem strcit do VOP, ze u bezdratovych spoju muze kvuli scanovani radaru dochazet k drobnym vypadkum, ktere nejsou "reklamovatelne".
Sice me to zatim moc netrapi, ale hodilo by se to i kvuli mensim upravam na siti, ktere pak muzu svest na DFS.
A nasypat tam paragrafy podle kterych to musi byt a jestli se ti to nelibi, bez si stezovat na CTU. Kdyz je to dane zakonem, tak aspon nebudou prskat na me, ale na CTU.
Akorat jsem liny, tak kdyby to nekdo uz pouzival..... :mrgreen:
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 8 years ago

aliney píše:Zvazoval jsem strcit do VOP, ze u bezdratovych spoju muze kvuli scanovani radaru dochazet k drobnym vypadkum, ktere nejsou "reklamovatelne".
Sice me to zatim moc netrapi, ale hodilo by se to i kvuli mensim upravam na siti, ktere pak muzu svest na DFS.
A nasypat tam paragrafy podle kterych to musi byt a jestli se ti to nelibi, bez si stezovat na CTU. Kdyz je to dane zakonem, tak aspon nebudou prskat na me, ale na CTU.
Akorat jsem liny, tak kdyby to nekdo uz pouzival..... :mrgreen:



Na to majzla.. Existuje neco jako je kvalita sluzby paragraf 71 odst3. Sice s tim nemel pan Maly problem, ale s tim jaci trotli na ČTÚ pracují, by me neprekvapilo, kdyby nekdo zacal tvrdit, ze pres 5 GHz nelze sluzby elektronickych komunikaci nabizet..
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

aliney píše:Zvazoval jsem strcit do VOP, ze u bezdratovych spoju muze kvuli scanovani radaru dochazet k drobnym vypadkum, ktere nejsou "reklamovatelne".
Sice me to zatim moc netrapi, ale hodilo by se to i kvuli mensim upravam na siti, ktere pak muzu svest na DFS.
A nasypat tam paragrafy podle kterych to musi byt a jestli se ti to nelibi, bez si stezovat na CTU. Kdyz je to dane zakonem, tak aspon nebudou prskat na me, ale na CTU.
Akorat jsem liny, tak kdyby to nekdo uz pouzival..... :mrgreen:


Lidi VOP nezajima, chteji kvalitni a spolehlivou sluzbu. Tazke pujdou od Pavla k O2, kterej vypadky nema, pac je vetsi guru.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
jursik
Příspěvky: 35
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Banovce n.B. SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jursik » 8 years ago

Pri instalacii si dajte Bosna a Hercegovina a budete mat moznost vypnut DFS. Overene na 6kovom firmware v6.0beta7. Bosna pouziva rovnake frekvnecie, jediny rozdiel je v moznosti vypnutia DFS
bosna.png
0 x