Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problém s firmware XM a XW

Problematika Ubiquiti hardware.
mewriksh
Příspěvky: 191
Registrován: 16 years ago

Problém s firmware XM a XW

Příspěvekod mewriksh » 8 years ago

Již jste asi všichni zpozorovaly problémy s novým firmwarem XW pokud ho připojíte do AP s firmwarem XM a již nakonektovanými klienty se stejným FW XM.

Pokud je AP fw XM a do něj klienty s fw XW tak bez problémů ale stačí tam jeden klient s fw XM a je průser TX skočí na 6 a nic nepomůže.

Má na to někdo lék???

Díky za info.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Já teda nevím ale máme RocketM5 s 5.5.10 XM a na ní máme připojený verze jak 4.0.3 XM starý WispStation popř. Bullet5 a M5 tak nový NBEAMM5 s 5.6.2 XW a bez problémů.
Ano ve Station se občas klient hlásí s TX 6/170 Mbps ale pokud tam pošleš jakejkoliv datovej tok, tak TX jde normálně a klient má normální rychlost jakou má přiřazenou.
0 x

mewriksh
Příspěvky: 191
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mewriksh » 8 years ago

Tak fakt netušim co kde děláme špatně a to se nestává jen nám ale i konkurenci a nikdo neví co s tím. Opravdu se tohle nikomu neděje?? Mám Rocket M5 s fw XM a do toho kliety s fw XM a XW a prostě je stím problém. Ti klietni co mají fw XW tak proste TX 6 a pokud na ne dam datovy tok tak se nic nedeje preloguju na AP s fw XW a jiz je vse O.K. Proste se jim nechce spolu komunikovat pokud maji rozdilny fw.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

mewriksh píše:Tak fakt netušim co kde děláme špatně a to se nestává jen nám ale i konkurenci a nikdo neví co s tím. Opravdu se tohle nikomu neděje?? Mám Rocket M5 s fw XM a do toho kliety s fw XM a XW a prostě je stím problém. Ti klietni co mají fw XW tak proste TX 6 a pokud na ne dam datovy tok tak se nic nedeje preloguju na AP s fw XW a jiz je vse O.K. Proste se jim nechce spolu komunikovat pokud maji rozdilny fw.




Stejny problem tady. Nejhorsi je ze klient se mi pri montazi slinkuje 130/130 a po par dnech/hodinach sleti na 130/6 a jede mu to down 25-30m a up ani nezmeri.... nejhorsi je ze XW je uplne na nic.... .. Nemam cas ani chut resit tady ty jejich xw,xm a dfs demence.
Naposledy upravil(a) CrazyApe dne 29 Oct 2015 11:54, celkem upraveno 1 x.
0 x

mewriksh
Příspěvky: 191
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mewriksh » 8 years ago

Jo tak super, nejsem jedinej. Tak mame to same. Dost nad tim uvazuji zda nepresedlat opet na MK.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

CrazyApe píše:Nemam cas ani chut resit tady ty jejich xw,xm a dfs demence.

Ale MikroTik má DFS taky :D

Jinak zajímavý, říkám nám to na APčku ukazuje u klienta ve Station třeba 6/130 ale jakmiel to začnu třeba pingovat, nebo má klient přenosy tak to nalítne zpět na 130/130 bez problémů.
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 8 years ago

Mame XM AP a na nich stovky XW klientu. Problemy, ktere se tu popisuji, jsme snad nikde neresili.
FW na XM AP je vetsinou 5.5.4 nebo 5.5.6.

Stejne tak mame XW AP a na nich XM i XW klienty a take jsme si nevsimli problemu - XW klienti pak na techto AP jedou lepe nez na XM kvuli novejsimu cipsetu.

XW na XM AP vytahne na 20 MHz klidne 72 Mbit realne, na XW AP pak i o neco vice.

Mikrotik SXT shity kvuli tomu opravdu nekupujeme :)
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 8 years ago

ten problém jsem měl a dělal mi to nějakej klient s nano M5 s FW 5.5, po aktualizaci už se to nestalo
0 x

miko
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod miko » 8 years ago

Tiez mame plno XM/XW/XS klientov na XM/XW AP, a nikdy sme opisovany problem nemali.
Vsade mame najnosi fw 5.6.2
A MikroTik ani nevieme co je :lol: a vsetko slape...
0 x