Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

PowerBeam 5AC propousti jen ping a ne ostatni traffic

Problematika Ubiquiti hardware.
whiteagle
Příspěvky: 99
Registrován: 11 years ago

PowerBeam 5AC propousti jen ping a ne ostatni traffic

Příspěvekod whiteagle » 8 years ago

Zdar hosi,
mame asi 4 spoje s PowerBeam 5AC a temer na vsech se nam stalo, ze po nejake dobe volal klient, ze mu nefunguje internet, ale v monitorngu nic nebylo videt, nebot zakaznik za spojem normalne pingal. Nejdriv jsem tomu nechtel verit, ale pak jsem si na mikrotu, ktery je u klienta overil, ze na webove rozhrani se nedalo dostat. Po restartu vysilace zase vsechno bezi jak ma.
Stava se to s puvodnim firmwarem 7.0.1 a 7.0.2, ale i s novym 7.1.1 a 7.1.3
7.1.4 se projistotu rozpada uplne:)

konfigurace jak v PTP tak v PTMP - kdy je jen jeden klient
EDIT: jeste bych rad zminil, ze nad tim bezi OSPF, coz by teoreticky taky mohlo mit vliv

stalo se to uz nekomu?
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

Ja tu mam stejny problem s Nanobeamama. Dam to do monitoringu, odpovida na ping ale vubec se na nej prez web rozhrani nedostanu. Pokud to necham tak tak prijedu ke klientovi, dostnau od nej ip ale nikam za nej nepingnu. Po rebootu to zase nejakou dobu jede (30min - pár dnů.). Reklamaci mi nechteji uznat, mam tu takove uz 3 ks :|
0 x

whiteagle
Příspěvky: 99
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod whiteagle » 8 years ago

U me se to tedy deje az treba po 14 dnech, nekdy po mesici. Tech 30 minut to uz je hardcore:)
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 8 years ago

Tak přesně kvůli tomuhle nemám rád UBNT...
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

"Reklamaci mi nechteji uznat " , kde koupeno ? abych vedel kde nemam brat nic radeji...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Je tam zaplé WDS?
0 x

Ivan Bruna
Příspěvky: 108
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Ivan Bruna » 8 years ago

Mám za to, že v airOS7 se WDS vypnout nedá. Alespoň ne ve webovém rozhraní.
Jinak máme v provozu 2 PTP spoje (PowerBeam 5AC 500). Všechny jednotky v modu Bridge. Od posledního upgrade firmwaru (54 a 66 dní) jedou bez jakéhokoli problému.
FW je v7.1.1-cl-beta11-prod.27981 (XC). ("cl" = kompatibilita s airCRM).
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

pcwifi píše:"Reklamaci mi nechteji uznat " , kde koupeno ? abych vedel kde nemam brat nic radeji...



1x ts bohemia
1x aspa

Zavada se neprojevila.
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 8 years ago

Také občas s tímto bojuju,ale minimalně. Opravdu je to zajímave někde máme spoj vše ve WDS aby to fungovalo bez problemu na obou stranách a jinde zcela stejne zařízení je třeba jen ve WDS 1 strana a přesto to funguje jako jinde.( bavíme se pořád o spoji bod bod)

S prvním případem jsem se setkal u nanobridge v posledních verzích.
Také jsem se setkal s tím že některe Nanobridge(dualní) se nechtěli spojit s jinym spojem ktery nebyl dualní a jine Nanobridge s tím neměli problém.
Myšleno spojit jen na prochazení pingu a nastavení signalu ne na ostrý provoz.

Ted se peru s LiteBeamem s RC verzi je to lepší ,ale pořad to není uplně to pravé ořechové.
Pořád se odmíta připojit na některe vysílače bez MIMO a Airmaxu.


www.wiracom.cz
0 x