Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Podpora "N" zařízení v "AC"

Problematika Ubiquiti hardware.
JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 9 years ago

Re: Podpora "N" zařízení v "AC"

Příspěvekod JirkaK » 7 years ago

Nevite jestli UBNT bude nekdy do firmware AC jednotek dodelavat nejakou zpetnou kompatibilitu s APckem v N-Ku (M-series)?

Je fajn, ze M-series klienti se dokazi asociovat k ACckovemu APcku (v hybrid modu), ale pro plynule nasazeni by se hodila i ta obracena kompatibilita (ACklinet k Mkovemu AP).

JK
0 x

Orel005
Příspěvky: 690
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Orel005 » 7 years ago

JirkaK píše:Nevite jestli UBNT bude nekdy do firmware AC jednotek dodelavat nejakou zpetnou kompatibilitu s APckem v N-Ku (M-series)?

Je fajn, ze M-series klienti se dokazi asociovat k ACckovemu APcku (v hybrid modu), ale pro plynule nasazeni by se hodila i ta obracena kompatibilita (ACklinet k Mkovemu AP).

JK


zapomel... Ubnt vyrabi banda dementu. Tam se logicke uvahy dockas leda tak kdyz se narodis jako american a budes uvazovat jako amAmeričan. mikrotik je mikrotik. To ze podporuje a az ac je soravne. Je a ma byt na spravci zda si chce nechat znicit sajt klientem v acku nebo ne. Proc by o tom mel rozhodovat vyrobce. Jasne peoroze se mu stim nechce delat - nepremysli. To same plati o kompatibilite nka na ac a ac na nko...
0 x
https://www.ORELSOFT.cz - ISP CZ / https://www.ORELSOFT.pl - ISP PL / https://www.levneVPS.cz - Hosting / https://www.GAMEHOSTING.cz - Herni hosting

Proc se schovavat v anonymite ? Kdyz neco delas, delej to na 100%, nebo se na to vyser.

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 7 years ago

Tohle bylo zbytečné, ne? Pokud používáš mikrotik, používej si ho, nikdo Ti to tady nerozmlouvá, je to Tvoje volba. Je potřeba být nezaujatý, zdá se ti například podle toho co předvádí poslední léta mikrotik, že právě oni nejsou banda dementů?
Já například mám raději čisté provedení, a právě z důvodu toho, že ta zpětná kompatibilita u ubnt není, jedou ty acčkové věci tak jak mají. Aby sis nemyslel že jsem vysazený pouze na ubnt, tak na síti mi stále převažuje mikrotik.
0 x

Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Panda410 » 7 years ago

JirkaK píše:Nevite jestli UBNT bude nekdy do firmware AC jednotek dodelavat nejakou zpetnou kompatibilitu s APckem v N-Ku (M-series)?

Je fajn, ze M-series klienti se dokazi asociovat k ACckovemu APcku (v hybrid modu), ale pro plynule nasazeni by se hodila i ta obracena kompatibilita (ACklinet k Mkovemu AP).

JK


Ne, taková kompatibilita bohužel nikdy nebude. Ale bylo by to super, všem zákazníkům už rovnou nasazovat ACčka.
0 x

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod JirkaK » 7 years ago

A tuto odpved "nikdy nebude" mas od vyvojaru z UBNT nebo to je vylouceno na zaklade znalosti pouzitecho Atheros chipu?
Nebo je to jen obchodni politika UBNT na podporu prodeje AC APcek?

Ano, prave tato chybejici kompatibilita neumoznuje (bez vymeny vsech APcek na siti za AC) zacit plosne pripojovat klienty pomoci AC klientskych jednotek.

JK

Panda410 píše:
JirkaK píše:Nevite jestli UBNT bude nekdy do firmware AC jednotek dodelavat nejakou zpetnou kompatibilitu s APckem v N-Ku (M-series)?

Je fajn, ze M-series klienti se dokazi asociovat k ACckovemu APcku (v hybrid modu), ale pro plynule nasazeni by se hodila i ta obracena kompatibilita (ACklinet k Mkovemu AP).

JK


Ne, taková kompatibilita bohužel nikdy nebude. Ale bylo by to super, všem zákazníkům už rovnou nasazovat ACčka.
0 x

Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Panda410 » 7 years ago

JirkaK píše:A tuto odpved "nikdy nebude" mas od vyvojaru z UBNT nebo to je vylouceno na zaklade znalosti pouzitecho Atheros chipu?
Nebo je to jen obchodni politika UBNT na podporu prodeje AC APcek?

Ano, prave tato chybejici kompatibilita neumoznuje (bez vymeny vsech APcek na siti za AC) zacit plosne pripojovat klienty pomoci AC klientskych jednotek.

JK

Panda410 píše:
JirkaK píše:Nevite jestli UBNT bude nekdy do firmware AC jednotek dodelavat nejakou zpetnou kompatibilitu s APckem v N-Ku (M-series)?

Je fajn, ze M-series klienti se dokazi asociovat k ACckovemu APcku (v hybrid modu), ale pro plynule nasazeni by se hodila i ta obracena kompatibilita (ACklinet k Mkovemu AP).

JK


Ne, taková kompatibilita bohužel nikdy nebude. Ale bylo by to super, všem zákazníkům už rovnou nasazovat ACčka.


Dost se o tom psalo na foru ubnt. Vyjádřil se k tomu i jeden z vývojářů, když se testovala v.8beta. Pravda bude asi někde uprostřed. Myslím že jim dost nahrává do karet, když musíme nejdřív vyměnit AP a až pak nasazovat AC u klientů. Teď se jejich snaha soustředí na GEN2 a s tím spojeným fw v8.1. Poté by měla přijít na řadu GPS Synchronizace.
0 x

Benik3
Příspěvky: 41
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Benik3 » 7 years ago

Na druhou stranu nikdo z nás nevidí "dovnitř", co všechno taková kompatibila může obnášet naprogramovat případně jak je to i po HW stránce.
A Mikrotik je taky prašť jako uhoď. Jejich Wifiny mají taky své "kouzlo"....

Logicky je stejnak lepší nejdříve vyměnit vysílač a pak na to cpát novější klienty než se snažit naopak, když z toho nebude mít výhodu nikdo...
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 7 years ago

Je fakt tak nepřekonatelný problém přidat AC sektor, postupně povyměňovat klienty, a pak shodit starý?
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 7 years ago

tak jak bych bral taky moznost pripojit ac klienta na M5 AP....ono kdyz je vysilacu po stovkach tak to nejde uplne hned vyresit behem chvilky :) ...mas pak lokalitu kde pripojis jednoho klienta za rok treba a tak by jsi mu rad dal rovnou ac zarizeni at clovek nemusi kupovat zbytecne uz obyc M5 zarizeni...takhle to bohuzel ted nejde...(nehlede na to kdyz prsti a vitr tak si ti nechce lezt na stozar aby jsi nejdrive pridal nove AC pro klienta kteryho budes zrovna za dve hodiny pripojovat...mimochodem gen2 pridava neco zasadniho mimo integrovane wifi pro nastavovani a lepsi ochrany proti prepeti ? ono je to pak taky takove napytel kdyz kazdy pul rok je neco noveho...se rozhodnes ze vymenis tenhle mesic napr 100x AP za AC model a za dva mesice zjistis ze vysla nova lepsi verze...a muzes zase od znova :) ..jo je potreba stale vyvoj novych zarizeni ale mohlo by to byt aspon vzdy najednou komplet cela serie
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 7 years ago

jahpisin: Takže to budeš mít na nějakou dobu kombinované, samozřejmě jen dočasně. Jednotka dočasnosti je jeden furt :))
Takhle je to nějak u mikrotiku s to kompatibilitou, na sektoru jsou A, N a AC klienti. Sice to fuinguje blbě, ale funguje to. Ty klienty takto ale nikdy nepovyměňuješ, protože dycky bude málo peněz, zase bude něco nového atd, atd....
Takže máš na výběr 2 možnosti:
1) - staré a nové technologie spolu pojedou ale jelikož nikdy nedocílíš kompletní výměny, pojede to dycky blbě
2) - staré technologie nebudou podporované, musíš se jich zbavit a pořídit nové. V tomto případě bude vše fungovat jak má.

Nikdo neříká abys kupoval teďka M5, nahoď sektor, přepoj 10 kliošů na AC, a máš hnedka 10 funkčních M5 pro potřeby připojit někoho starou technologií, ne? Všechno jde, když se chce.
Výmluva že za deště se musí lézt 2x na stožár, jako pardon, ale co je to prosítě za argument :)

To, že pořád vychází něco nového je jasné, ale pokud budeš čekat, že se vývoj zastaví a zainvestuješ až pak, tak se určit nedočkáš. Co technologie komplů, koupíš si procesor a za půl roku je jiný, výkonnější. Telka, koupíš si super rozlišení, a za půl roku je tu nevímkolikK.
0 x

Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Panda410 » 7 years ago

Leeonek píše:Je fakt tak nepřekonatelný problém přidat AC sektor, postupně povyměňovat klienty, a pak shodit starý?


Je vidět že nemáš síť ve městě ve kterým řádí ČTU. Obvykle si nemůžeš jen tak přidat sektor, si rád že máš jakš takš volný kanály na antény co tam máš teď. Navíc pokud máš vysílač na nějakém komíně tak potřebuješ pokrýt 360°, na to ti fakt jeden sektor nestačí. Zpětná kompatibilita je jediná možnost.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 7 years ago

Ne, město opravdu nemám, ale mám kopec, který je viditelný z okruhu desítek km, a skenuju tady spoje z 5km vzdálených lokalit s -45. Je to oblíbený kopec :D
Čtu tady řádí taky, mimochodem jsem dostal 50k flastra.
Pokud mám komín a potřebuju 360°, musím vyzobávat po malých úsecích, vemu 30° sektor, přepojím klienty, vemu další, přepojím. Pokud potřebuješ nahradit 120° sektor v zarušeném městě, bude to samozřejmě problém, ale ten sis způsobil sám už jeho použitím. Pokud tvrdíš, že máš problém umístit další sektor, tvoje konkurence tam určitě nějaké místo najde.
Taky, tady mám na některých místech rušení, taky tady mám konkurenci která se přepaďuje vědomně na moje kanály....
Nic ve zlém, ono všechno jde řešit. Když se ale nechce, a pak jsou na řadě výmluvy proč to nejde ;)
0 x

Orel005
Příspěvky: 690
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Orel005 » 7 years ago

Leeonek píše:Tohle bylo zbytečné, ne? Pokud používáš mikrotik, používej si ho, nikdo Ti to tady nerozmlouvá, je to Tvoje volba. Je potřeba být nezaujatý, zdá se ti například podle toho co předvádí poslední léta mikrotik, že právě oni nejsou banda dementů?
Já například mám raději čisté provedení, a právě z důvodu toho, že ta zpětná kompatibilita u ubnt není, jedou ty acčkové věci tak jak mají. Aby sis nemyslel že jsem vysazený pouze na ubnt, tak na síti mi stále převažuje mikrotik.


Ja mam 90% UBNT, ale posledni dobou me to ubnt fakt stve ( kdyz nebudu sprostej a nepouziji slovo sere ), pred nedavnem to byl vir, ted kompatibilita. Proc kdyz vyjdou na trh s AC, proc uz tam neni ta kompatibilita s Nkem ? Proc to je az po vice jak roce, kdy to AC bezi ? Je v tom jen vychcanost nic vic. Nejsem zastance ani Mikrotika ani UBNT. Pouze jsem vyjadril svuj nazor smerem k vyvojarum UBNT.
0 x
https://www.ORELSOFT.cz - ISP CZ / https://www.ORELSOFT.pl - ISP PL / https://www.levneVPS.cz - Hosting / https://www.GAMEHOSTING.cz - Herni hosting

Proc se schovavat v anonymite ? Kdyz neco delas, delej to na 100%, nebo se na to vyser.

Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Panda410 » 7 years ago

Leeonek píše:Ne, město opravdu nemám, ale mám kopec, který je viditelný z okruhu desítek km, a skenuju tady spoje z 5km vzdálených lokalit s -45. Je to oblíbený kopec :D
Čtu tady řádí taky, mimochodem jsem dostal 50k flastra.
Pokud mám komín a potřebuju 360°, musím vyzobávat po malých úsecích, vemu 30° sektor, přepojím klienty, vemu další, přepojím. Pokud potřebuješ nahradit 120° sektor v zarušeném městě, bude to samozřejmě problém, ale ten sis způsobil sám už jeho použitím. Pokud tvrdíš, že máš problém umístit další sektor, tvoje konkurence tam určitě nějaké místo najde.
Taky, tady mám na některých místech rušení, taky tady mám konkurenci která se přepaďuje vědomně na moje kanály....
Nic ve zlém, ono všechno jde řešit. Když se ale nechce, a pak jsou na řadě výmluvy proč to nejde ;)


120° sektor by byl smrt, tím tady vysílat vůbec nejde. Už jen Horny od RF Elements a možná v budoucnu ISOstationy, pokud se osvědčí.
1 x