Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Může NanoBridge M5 rušit celé 5G pásmo?

Problematika Ubiquiti hardware.
forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Může NanoBridge M5 rušit celé 5G pásmo?

Příspěvekod forkman » 8 years ago

Ahoj, mám na menší sajt přívod přes 2 skoky na Nanobridge M5, jsou to starší kousky, jedny z prvních.

Všimnul jsem si ale divného chování. Na sajtu mám 2 sektory, když dám Speedtest od klienta na AP, dostanu z toho 20-30 Mbps, podle signálu, klidně i na obou AP naráz. Problém je ten, když data tečou pryč přes NBM5, je to pak propustnost max 12Mbit pro celý sajt.

Když testuju rychlost ze sajty, dává to v pohodě 40 Mbps na TCP na hraniční router (je tam mikrotik), ale zabije to speedtest na obou sektorech (na 2-3 Mbps), co jede jen klient-AP, nikam dál.

Jediné, co mě napadá je to, že provoz na NBM5 zaruší pásmo a všechno to padne. Je tam dost špatný přístup, proto bych rád věděl, jestli má někdo podobnou zkušenost. Díky.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 8 years ago

No jasně že to může rušit. Prodávají se na nanobridge dokonce různý stínící límce, ale prakticky si myslím, že to nepomůže. Řešení je dát antény daleko od sebe, alespoň 2m. A nebo pořádnout technologii, jirous antény, zařízení do kovových boxů. Navíc starší ubnt jsou "pověstné" špatným laděním karet, leze to z masky (mk na tom není o moc líp), takže ani toto nemusí pomoct. Je třeba tlumit výkon, spíš víc než míň. S malým výkonem karty a velkou anténou jsou parametry vždy o něco lepší.
0 x

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 8 years ago

Ale to že to leze z masky snad neznamená že mi to zruší kanál o 200 MHz jinde, to snad ne, nebo ano? :) principy znám, ale jinde mi to ten problém nedělá při podobných konfiguracích. Jen ty rádia jsou novější.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 8 years ago

spektrákem jsme to teda neměřili, ale stejné chování jsme měli na více bodech, kde jsme dali nanobridge na site. Bylo to hned v začátcích Nka, hodně jsme s tím laborovali a nakonec to šlo všechno dolů. Takže ani nevím, zda to časem vychytali, už jsme to neměli náladu zkoušet. Jen vím, že se to chovalo přesně jak píšeš. Nezávisle na kanálech při zatížení více spojů na jednom site se to navzájem rušilo jako prase.
0 x