Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

PB5 PowerBeam M5 300/400 DFS

Problematika Ubiquiti hardware.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

PB5 PowerBeam M5 300/400 DFS

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

Zdravím,
spoj PTP PB5 PowerBeam M5 300/400 s firmware v5.6.2 (XW). Chová se to divně, po instalaci to jelo OK týden. Po změně kmitočtu se to již nespojilo a to ani po návratu na původní kmitočet. Píše to hlášku "čekání na DFS". Je to nový firmware, je to dost daleko, nemám chuť s tím laborovat, UBNT moc nepoužívám. Nakonec se to spojilo, asi za půl hodiny.
Nemá s tím prosím někdo zkušenost? A jak to pořešit?
Děkuji, mpcz, 19.08.2015
0 x

monter
Příspěvky: 17
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod monter » 8 years ago

Dela mi to naprosto to stejne!
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

monter píše:Dela mi to naprosto to stejne!

Zdravím,
no bezva, tak to už určitě někdo z vyhraněných UBNT-kářů řešil, snad se podělí.
Trošku odbočím, ale snad k věci, ví někdo jak hledat v tomto fóru string na 3 písmena? Např. "DFS"? Chápu blokaci dvoupísmenových stringů, ale tři už jsou snad snesitelné pro jakýkoliv vyhledávač ...
Děkuji předem.
mpcz, 19/08/2015
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Chlapi ... já také nevím všechno. Ale všechno čtu. Takže o lecsčem mám pocit "to určitě jde".

viewtopic.php?f=48&t=17955

DFS prostě čekat musí. To ještě asi můžeme být rádi, že to nedělá pravidelně.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

ludvik píše:Chlapi ... já také nevím všechno. Ale všechno čtu. Takže o lecsčem mám pocit "to určitě jde".

viewtopic.php?f=48&t=17955

DFS prostě čekat musí. To ještě asi můžeme být rádi, že to nedělá pravidelně.

Zdravím,
tak vysvětlení máme, ale že by se mi chtělo po každém restartu čekat půl hodiny na spojení, viset přitom třeba na stožáru, to se mi nějak nezdá. Dá se této "vymoženosti" nějak spolehlivě zbavit? Ve webovém rozhraní nic zatím nevidím. Pravidelné pročítání "novinek" od UBNT mě nějak moc neláká... Zbytečná projížďka třeba 100 km také není nic moc.
mpcz, 19/08/2015
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Já používám to, co odkazuji ... a nečekám.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

ludvik píše:Já používám to, co odkazuji ... a nečekám.


Tak, vypnout pres ssh konzoli. Funguje i u 7.x firmware.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

raven-il píše:
ludvik píše:Já používám to, co odkazuji ... a nečekám.


Tak, vypnout pres ssh konzoli. Funguje i u 7.x firmware.

Zdravím,
jaký je prosím odzkoušený postup? Manuál nemám.
Děkuji.
mpcz, 20.08.2015
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Kliknout na mnou poskytnutý odkaz a uděláním toho, co je v pátém příspěvku (odemne).
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

ludvik píše:Kliknout na mnou poskytnutý odkaz a uděláním toho, co je v pátém příspěvku (odemne).

+ 1
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod JirkaK » 8 years ago

A bude to fungovat i pokud provedu upgrade firmware? Nebo po upgrade musim tohle zadat znovu?
Co presne dela "radartool cactime 1000" a co presne vyjadruje hodnota 1000?
Co presne dela "radartool -i wifi0 usecac 0" ?


Moznost vlozeni Compliance Testu do /etc/ccodes.inc uz u techhle verzi fw nefunguje?
................option value=\"511\">===Compliance Test=== .......................

JK

raven-il píše:
ludvik píše:Kliknout na mnou poskytnutý odkaz a uděláním toho, co je v pátém příspěvku (odemne).

+ 1
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

JirkaK píše:A bude to fungovat i pokud provedu upgrade firmware? Nebo po upgrade musim tohle zadat znovu?
Co presne dela "radartool cactime 1000" a co presne vyjadruje hodnota 1000?
Co presne dela "radartool -i wifi0 usecac 0" ?


Moznost vlozeni Compliance Testu do /etc/ccodes.inc uz u techhle verzi fw nefunguje?
................option value=\"511\">===Compliance Test=== .......................

JK

raven-il píše:
ludvik píše:Kliknout na mnou poskytnutý odkaz a uděláním toho, co je v pátém příspěvku (odemne).

+ 1

Zdravím,
přesně na tohle jsem se chtěl zeptat. Ty rady CTRL+C CTRL+V jsou sice ceněné, ale nemám jak to otestovat na koberci a nerad bych se zbytečně projel kraj světa. Rád bych věděl, co od toho můžu čekat. Je to prosím otestované?
Ještě jsem tu někde zahlédl variantu: uložit cfg, ručně přepsat country code na dvou místech a nasát zpět. Co to udělá tuším, ale mohl by to někdo, kdo to osobně odzkoušel trošku víc popsat?
Asi nejjednodušší je downgrade na verzi, která toto "DFS vylepšení" nemá. Tam by zase mohl být problém s nějakou chybou při downgrade nebo přijdu o nějaké opravy či opravdová vylepšení nového firmware.
Děkuji.
mpcz, 21.08.2015
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

ccodes.inc v 6 verzích fungují. (ale na to zde dotaz nebyl). Hádej kam vede druhý odkaz googlu na "ccodes.inc ubnt" :-)
Změna country v již nakonfigurovaném UBNT je trochu krkolomná ... ale dá se.
Ale jen změna v config file nefunguje.

Upgrade tyto scripty neovlivní. Na verzi 7 nevím, tu ještě nikde nemám.

radartool umí nápovědu. Ale já sám to obšelhl od chytřejšího člověka.
Zkratku CAC ti asi nevysvětlím, neboť teď také přesně nevím. Mělo by to být právě to otravné čekání před prvním vysíláním.

Kód: Vybrat vše

Setting Commands:

    enabled         <0|1>.........enable/disable radar detection
    usenol          <0|1>.........enable/disable non-occupancy limit timer
    usecac          <0|1>.........enable/disable channel availability check
    usefft          <0|1>.........enable/disable use of FFT to reduce false detects
    altfccht5pulse  <0|1>.........enable/disable alt. pulse defs for FCC HT5
    altetsiht5pulse <0|1>.........enable/disable alt. pulse defs for ETSI HT5
    altfccchirp     <0|1>.........enable/disable alt. chirp handling for FCC
    altetsichirp    <0|1>.........enable/disable alt. chirp handling for ETSI
    fccchirpreject  <0|1>.........enable/disable chirp pulse rejection for FCC
    etsichirpreject <0|1>.........enable/disable chirp pulse rejection for ETSI
    chirpfilter     <0|1>.........enable/disable chirp filtering
    flags           <x>...........set DFS flags
    numdetects      <x>...........set number of detections (e.g. set to zero)
    firpwr          <x (dB)>......set firpwr (thresh to check radar sig is gone)
    rrssi           <x (dB)>......set radar rssi (start det)
    height          <x (dB)>......set threshold for pulse height
    prssi           <x (dB)>......set threshold to checkif pulse is gone
    inband          <x (0.5 dB)>..set threshold to check if pulse is inband
    dfstime         <x (secs)>....set time before returning to channel after detect when testing (when NOL is disabled)
    cactime         <x (msecs)>...Override CAC time with specified duration in ms.
    relpwr          <x (0.5 dB)>..set threshold to check the relative power of radar
    relstep         <x (0.5 dB)>..set threshold to check relative step for pulse det
    maxlen          <x (0.8 us)>..set max length of radar signal
    dfsdebug        <0..5>........set the dfs debug level
    min_rssi_offset <x (dB)>......set adjustment to RSSI filter RSSI levels


Jinak pokud nevěříš mě, tak už nevím komu. Používám to, netajím se tím. Dokonce i v tomto threadu to říkám. A řeší se to tu snad co týden někde ... Chtěl jsi radu, dostal jsi a aniž bys to dál zkoumal, tak tomu nevěříš. A ani jsi to nečetl.

Vzhledem k chybě umožňující hacknutí jednotky bych asi nedoporučil starší verzi, než 5.6.2 ... na aféru skynet si už nikdo nepamatujete?

A jen tak upozorňuji, že bez DFS na stožár nic v tomto pásmu nesmí. A třeba časy CAC jsou nejspíš dané normou.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

mne to na 5.6.2 nehorazne vypadavalo, viackrat za den, kanal 5520...potom som downgradoval na 5.5.10 a ide dobre...myslite ze to robilo DFS?
PS: nepomohlo ani vypnutie DFS cez aircontrol
0 x