Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Odchádzanie rocketov v teplách

Problematika Ubiquiti hardware.
rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Odchádzanie rocketov v teplách

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

Mám rockety v kovovom kryte na streche...presne pred týždňom keď boli obrovské tepla tak mi odišiel jeden - nič nesvieti. A teraz znova odišiel ďalší. Mám to v kryte od pána Šťourača.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Se ptáš, nebo oznamuješ?

Žádná elektronika nemá ráda teplo ... lowcosty mikrotiky a ubiquity tuplem ... Nám už jich také pár odešlo.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Ivan Bruna
Příspěvky: 108
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Ivan Bruna » 8 years ago

Odchází hlavně starší Rockety s MAC 00:27:22, ale taky DC:9F:DB. Novější zatím drží. Ty plechový kryty jim při těchto teplotách fakt nesvědčí. :(
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

Ivan Bruna píše:Odchází hlavně starší Rockety s MAC 00:27:22, ale taky DC:9F:DB. Novější zatím drží. Ty plechový kryty jim při těchto teplotách fakt nesvědčí. :(


Uzavri jakoukoliv elektroniku do plechovy krabice, nech na ni svitit slunko a jde do hajzlu i to nejdrazsi cisco.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

tak ako riesite tieniace kity...ved sa to pouziva aj oficialne na ubnt fore....
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

rado3105 píše:tak ako riesite tieniace kity...ved sa to pouziva aj oficialne na ubnt fore....


Pouzivame kamnarskou lepici pasku (hlinikovy plech) zadne kryty.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 8 years ago

rado3105 píše:Mám rockety v kovovom kryte na streche...presne pred týždňom keď boli obrovské tepla tak mi odišiel jeden - nič nesvieti. A teraz znova odišiel ďalší. Mám to v kryte od pána Šťourača.


Tropicke teploty se maji vyskytovat stale casteji,by bylo vhodne vyvrtat na obou bocnich stranach hlinikove skrinky v urovni horni casti Rocket nekolik otvoru prumeru cca 10 mm korunkovym nebo stupnovitym vrtakem ,vetrani se podstatne zlepsi,dojde ke kominovemu efektu.U dalsich kusu skrinek tuto upravu zahrneme do standartniho provedeni.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

Nic neobvikle, nam zacali pri tychto teplach dost odchadzat NanoBridge... Sranda ze jeden kusok nevydrzal ani 2 mesiace. Prve co to zacne robit, cyklicke restarty...alebo proste uplne zamrznu. Realne sa vsak ziaric neda udrzat v ruke co je tak horuci.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

Operating Temperature -30 to 75° C (-22 to 167° F)

jojo papir to unese :) od UBNT nemam nic a nezdechlo mi nic, zatim...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

V těchhle teplotách kompletně všechny RB600 a RB600A.. kondíky..
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 8 years ago

To není vina teplot ale stáří kondíků. Koukni se jak jsou starý ty rb600. Jsou to ty samé kondíky které jsou v rb411. Měníme je dnes a denně
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

pcwifi píše:Operating Temperature -30 to 75° C (-22 to 167° F)

jojo papir to unese :) od UBNT nemam nic a nezdechlo mi nic, zatim...


Kolik tak asi muze byt v uzaverene kovove skrince v ktere topi rocket a na kterou pere slunce ?
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 8 years ago

raven-il píše:
pcwifi píše:Operating Temperature -30 to 75° C (-22 to 167° F)

jojo papir to unese :) od UBNT nemam nic a nezdechlo mi nic, zatim...


Kolik tak asi muze byt v uzaverene kovove skrince v ktere topi rocket a na kterou pere slunce ?


Priblizne stejne jako v jinych skrinkach,toto provedeni ale neni zcela[vodotesne] uzavrene,takze u drobne ventilaci dochazi.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

mam v aluboxu RBG912 v drtive vetsine pripadu a ted to houka 40°C...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

p. Stourac mohli by ste prosim vas odfotit tie diery ako to treba vrtat? vdaka
0 x