Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

NanoBeam AC - Compliance Test

Problematika Ubiquiti hardware.
ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Re: NanoBeam AC - Compliance Test

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

locknout je anglicismus a znamená zamknout.

Proč si prostě s tím scan listem nepohraješ? Fakt chceš radu "klikni na záložku wireless, tam zaškrtni u Frequency List políčko Enable a do kolonky hned vedle vyplň frekvenci, co používá access point"?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

susta
Příspěvky: 37
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod susta » 8 years ago

jo to jsem udělal a stejně se to neslinkuje. Myslel jsem ze midnight_man má nějaký jiný způsob!!! Zamknout sken list se muselo i u nových M5 pokud tam nebyl fw 5.1.10 a vyšší.
0 x

susta
Příspěvky: 37
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod susta » 8 years ago

PS: zas takovej zacatecnik nejsem :D
0 x

HitchHiker
Příspěvky: 4
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod HitchHiker » 8 years ago

Zdravím.

Nahrál jsem CT skrze stáhnutý konfigurák. Countrycode jsem dal 5000. Uložil, nahrál do obu zařízení (AP, Klient). Nastavil jsem zbytek věcí - SSID, WPA2 etc. Scan list jsem si vyplnil prozatím pro dva kanály (na zkoušku). A po restartu byli spojeni okamžitě. Přikládám screen.
AC.jpg


EDIT: Tak country code 5000 neobsahuje všechny kanály. Je to takový CT/2. Zkouším nahrát Country code 511, zatím bez kladného výsledku. Nechce a nechce se spojit.
0 x

susta
Příspěvky: 37
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod susta » 8 years ago

Ano po uprave configuraku na 5000 tak to jde ale to neni CT jak pise midnight_man tedy 511.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

na AP strane si vybere nejaky kanal....na strane station zakliknete scan list, vybere kanál zo zoznamu, potvrdite, ulozite a je vybavené.

Vyskusane na najnovsej verzii 7.1.4..

skuste si tam dat 7.14 ;)
0 x

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 8 years ago

Ale locknout klienta na jeden jediny kanal neni moc idealni.
Co kdyz te nekdo zarusi natolik, ze budes potrebovat preladit a diky silnemu zaruseni se na klienta nedostanes abys locknul scanlist na jiny kanal.

K.
0 x

HitchHiker
Příspěvky: 4
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod HitchHiker » 8 years ago

Tak jsem přeflashoval na verzi 7.1.4. Compliance test jsem nahrál skrze script (jako u běžných M zařízení). Objevuje se jako Argentina, ale to je celkem fuk. Důležitý je, že nakonec se mi spojili :) channel list jsem si zadal už na více frekvencí. Samozřejmě všechny povolené, nejsem blázen. Na testování je to celkem zajímavý. Na použití v terénu jsem zvědavý (jestli se toho dočkám).

Přeji hodně štěstí i dalším, kteří se o to budou snažit :)
0 x

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod JirkaK » 8 years ago

Co myslis tim "skrze script". Dej sem presnejsi popis.

J.

HitchHiker píše:Tak jsem přeflashoval na verzi 7.1.4. Compliance test jsem nahrál skrze script (jako u běžných M zařízení). Objevuje se jako Argentina, ale to je celkem fuk. Důležitý je, že nakonec se mi spojili :) channel list jsem si zadal už na více frekvencí. Samozřejmě všechny povolené, nejsem blázen. Na testování je to celkem zajímavý. Na použití v terénu jsem zvědavý (jestli se toho dočkám).

Přeji hodně štěstí i dalším, kteří se o to budou snažit :)
0 x

HitchHiker
Příspěvky: 4
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod HitchHiker » 8 years ago

Nahrával jsi někdy CT na M5 s FW 5.6.2? Na foru a na netu je toho dost :)
0 x