Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Samovolny reboot RocketM5 a BulletM5

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Samovolny reboot RocketM5 a BulletM5

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

Zdravim,
uz dlhsi cas riesime problem s par UBNTckmi. Ide o RocketyM5 a sem tam BulletM5. Co sa deje, zariadenie funguje bez problemov ale samovolne sa restartuje po urcitej dobe (nepravidelnej) niekedy to po 10 dnoch, niekedy po 40 dnoch. Takychto zariadeni sa nam trosku namnozilo a uz viem minimalne o 5 pripadoch na uplne rozdielnych miestach. Najcastejsi problem je RocketM5 pouzity na sektore pre klientov. Situacia sa stala vtedy ked sme sektory davali zhruba o 2m vyssie (nadstavoval sa priehradovy stoziar) vymenili sa kable za dlhsie a potom to zacalo. Pred prestavbou nebol problem (uptime viac ako 200dni) Kable pouzivame vyhradne outdoor FTP. Kable boli najskor CNS+CNS koncovky. Robilo to velmi casto. Potom som po mesiaci vymenil za UBNT kable+CNS koncovky. Situacia s troska zlepsila, robi to po cca 30 dnoch a viac. Mame tam 2xRocketM5 +airmax 90 16dBi + plechy. Klientov dokopy na oboch sektoroch asi 10. Napajanie je z POE panelu cca 26V, kable dlhe cca 10m kazdy. Na tomto bode mame dalsie 3 mikrotiky (2xRB911+RB711) ktore nemaju absolutne ziadny problem (uptime 286dni).
Podobny pripad mame asi o 80km dalej, vsetko funguje az na obcasne rebootujuci sa BulletM5+vsesmer (uptime 1den) a dalsie zariadenie co tam mame je tiez UBNTcka (Nanobridge - uptime 650dni)
Firmware na Rocketoch nahraty 5.5.10, predtym bol 5.5.6.
Kde zacat hladat problem? Vymenit min. 5 Rocketov + nejake dalsie veci ktore sme mozno este nenasli bude troska problem (ked to nemusi vyriesit situaciu) sranda je, ze v 75% pripadoch si to nevsimne ani monitoring nakolko sa to rebootne zrovna mimo testovacieho cyklu ale vypadok pre klientov to spravi.
0 x

Uživatelský avatar
gsmsoft
Příspěvky: 152
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gsmsoft » 8 years ago

Mne pomohlo vymena ftp kablu
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

Napajime vse, vcetne novych ubnt 12V a obdobny problem nemame. Nepouzivame ale stinene kabely. Mozna bych zkusil odstrihnout to stineni na jednom rocketu kvuli testu.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

Pouzivame prevazne 24V napajanie, teraz uz len na starych pointoch mame 12V zdroje (10,5 - 14V) a mame na tom niekde aj UBNT a bez problemov. Na inom pointe nam tiez obcasne takto zblbne rocket napajany na 12V. Napajanie som uz ale vylucil. Co ma napadlo, mozno koncovky, skusit ine klieste. V tomto smere zlaty mikrotik ten nerobi take voloviny :D
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

Gemb píše:Pouzivame prevazne 24V napajanie, teraz uz len na starych pointoch mame 12V zdroje (10,5 - 14V) a mame na tom niekde aj UBNT a bez problemov. Na inom pointe nam tiez obcasne takto zblbne rocket napajany na 12V. Napajanie som uz ale vylucil. Co ma napadlo, mozno koncovky, skusit ine klieste. V tomto smere zlaty mikrotik ten nerobi take voloviny :D


No, umet nacvaknout kostku je zaklad ;) pokud mas podezreni na konektor, zkus jiny druh.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

Teraz ma napadol este jeden pripad ktory sledujeme. Jeden s pointov na ktorom nemame zalohovane napajanie (problemy s elektrikou nebyvaju) zacal mat problem po tom ako majitelovi domu na ktorom mame AP vypadol raz istic. Elektrika bola vypadnuta asi pol hodinu, po nabehnuti elektriky vsetko normalne fungovalo az na Rocket. Ten od toho vypadku zacal robit tiez nahodne rebooty. V tomto pripade to kablom ani koncovkou nemoze byt. Bezi to tam v podstate roky bez problemov az doteraz. Rocket tam ma kabel asi 2m dlhy.
0 x

Standa99
Příspěvky: 216
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Standa99 » 8 years ago

Tipuju klasicky nafouknuté elyty (zdroj nebo wifi zařízení), vždy to běží do té doby, než zdechne štrum.
0 x