Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

NS M5 Loco - nefunfuje, nelze se dostat do administrace

Problematika Ubiquiti hardware.
doktor.pj
Příspěvky: 1
Registrován: 9 years ago

NS M5 Loco - nefunfuje, nelze se dostat do administrace

Příspěvekod doktor.pj » 9 years ago

Dobrý den. Najednou mě přestala fungovat NS M5 Loco. Udělal jsem reset ale v prohlížeči jsem se do administrace na defaultní ip nedostal. Zkusil jsem ping a také nic. Pouze když držím reset a zapnu NS (problikávají postupně diody síly signálu) tak v tuto chvíli je ping ok ale v prohlížeči se stejně do administrace nedostanu. V tomto režimu jsem nahrál firmware ale NS se chová pořád stejně. Po vypnutí/zapnutí (bez držení resetu) nefunguje ani ping. Napadá někoho něco nebo je NS na vyhození?
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 9 years ago

Mam tu taky bohuzel nekolik takovych kusu, nektere jsou 10Mbit nektere 100Mbit, ale prehrat firmware jim nejde.
0 x

nechtej
Příspěvky: 129
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod nechtej » 9 years ago

pokud drzis reset pri zapnutí, prepne se NS do recovery modu, tam funguje jen TFTP pro nahrání firmware. Web nejde.
Pokud ti ani timto způsobem FW nahrát nejde resp. jde ale po restartu to stejně nejede tak zkus místo UBNT FW nahrát OpenWRT pro danou verzi. Mě to pomohlo, oživil jsem tak několik kusů NS5M.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 9 years ago

ubnt resetuji tak, ze zarizeni necham nastartovat a pak zmacku reset a drzim dokud nezacnou stridave problikavat ledky signalu, pak reset pustim, odpojim a zapojim poe a zarizeni je v defaultu a nikdy sem s tim nemel problem.

Ty davas zarizeni zdrejme do recovery modu pokud zmacknes reset a pak zarizeni zapnes tak bezi jen TFTP.
0 x