Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vadne serie Rocket M5 Titanium?

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Vadne serie Rocket M5 Titanium?

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

Zdravim,

ake mate skusenosti s rocket M5 Titanium? Citam citam na UBNT fore ze su to dost poruchove radia..od nefunkčneho ethernetu po skapate wifi...Oplati sa vyhodit vobec za to peniaze? diky
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

No byl jsem na ISP Admin - Training Day a tam to docela kluci vychvalovali, že to má lepší hodnoty, a že to za ty peníze stojí. O poruchovosti ale nic nepadlo.
0 x

miko
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod miko » 9 years ago

Ja som titanmi nahradil obycajne RM5 na dvoch sektoroch, a bola to katastrofa, na oboch. Po par hodinach/dnoch popadali klienti, musel som to rebootnut, potom to zase slapalo nejaky nahodny cas, a tak dookola. Nahodil som tam povodne rockety a bolo vsetko zase OK. Pisal som o tom aj na UBNT forum, a za kkta som bol samozrejme ja. Neskor to reportoval aj ktosi iny, a "zvalili" to na nejaky "vadny" pripojeny CPE.

Teraz tie iste titany pouzivam na PtP 6km, signal slabsi ako na RM5 o cca 4dB. AMC&AMQ tiez o nieco horsie.
Co sa tyka HW, zatial sa nic neodpalilo, vsetko funguje, aj ked na<>. Nasadene od 8/2014.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 9 years ago

kupovali jsme hned na zacatku co byly na trhu 6 kusu z toho tri jsme posilal na reklamaci,protoze po par tydnech provozu k.o, dvoum odesla jedna polarizace,a jeden vykopaval klienty, dali nam penize zpet a dalsi jsme nenasazovali, jinak ty zbyle jedou normos. jeden napr ma v prumeru prenos okolo 15Mbit ve spice 40Mbit (kdyz nekdo stahuje), je na nem 17klientu plus jedes preskok s 15 klienty, pri 15Mbit odezva kolem 5ms, pri 40Mbit (kdyz nekdo taha,rychlost maj klinenti 20/5Mbit) maj koncaky 16ms. kanal 20mhz

vedle nej ne klasicky rocket na nem obdobny pocet plus podobny preskok a parametry skoro totozne, jen pri vetsi zatezi tam obcas byl ping i 40ms,ale to uz zas zalezi taky na kanale.
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

XM serie Titanii byla ok co se tyce FW a jelo to naprosto ok a zadne zaseky ani vyhazovani klientu apod. jsme nepozorovali, ale po case (rok, rok a pul cca.) tam na dost jednotkach odesel jeden chain a slo to na reklamaci. Nektere ale mame stale a bezi v pohode. Diky Gbit portu a lepsimu procaku to protahne 80 Mbit na 20 MHz a 130 Mbit na 30 MHz, na 40 MHz pak i 150 Mbit - realneho TCP.

XW serie Titanii je jeden velky prusvih, padajici rate a zasekavani prutoku dat uz opravili, ale s vadnym ethernetem, ktery cas od casu proste zmizi (a jednotka hlasi unplugged, a nepomuze nic jineho nez HW restart odpojenim kabelu) se jim za skoro rok nepodarilo nic udelat a i v nejnovejsim FW to stale dela. Uz to zacinaji svadet na spatne kabely apod. (viz poznamka u nejnovejsiho beta FW), ale tim to fakt neni. Mame toho kolem dvaceti kousku a vetsinu uz jsme stahli na sklad, kde to lezi a ceka na FW, ktery konecne bude fungovat.
0 x