Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT AC, airPrism

Problematika Ubiquiti hardware.
dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

UBNT AC, airPrism

Příspěvekod dubrma » 9 years ago

Zdravím,

zkoušeli jste někdo nové AC produkry od Ubiquiti?

Je znatelný rozdíl v jejich čipu, nebo se jedná jen o okopírovaný atheros?

Jak pomůže technologie airPrism v zarušeném prostředí? Vyplatí se do airPrism investovat přes 2kKč na jednotku více?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

Zatial ziadny HW nie je skladom co ma AirPrism tusim.
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 9 years ago

https://www.discomp.cz/default.asp?cls= ... tiid=63750

tušit = myslet = hovno vědět

od 3.3. v ČR
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

Aha to zase i4ka mešká :mrgreen:, Ja som skôr pozeral AC rocket na multipoint :) ten ma zaujima...
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 9 years ago

Ten je dokonce i levnější, což se spíš divím, čekal jsem že filtry u PtMP budou dražší.

https://www.discomp.cz/default.asp?cls= ... tiid=65401

Hodláš nasadit testovací sektor? Je to vůbec kompatibilní se současnými klienty v 802.11N?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

Kompatibilne to nie je, je tam novy Air OS 7.XX takze bude treba aj AC klientov. Isto to otestujeme na 20Mhz v meste...či sa to za rovnakych podmienok bude spravat lepsie ako klasicky rocket a loca.
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

Chova se to docela zajimave, co je zasadni je vyrazne lepsi stavba toho radia.

AC lite je podobne jako Rocket M5, tedy deska v plastove krabicce, radiove casti jsou pod krycim pliskem, ale jinak je to nestinene.
AC PTP ma dvakrat tak velky plosnak, na nem jsou radiove casti pod krycimi plisky, a jeste je to cele v kovovem krytu. A nasledne az v plastove krabicce. Cela jednotka je tedy stinena, coz muze pomoct v pripade vice jednotek blizko sebe.
Evidentne je tam ta vyssi cena nekde videt :)

V 7.1RC je jinak u techto jednotek chyba ve vycitani signalu, vypisuje to asi o 10-12 dB lepsi signaly nez realne jsou. V 7.1.1b3 uz to opravili.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

je mozne k rocket ptp ac pripojit rocket m5 ac lite?

ako to je so stabilitou firmwaru 7, stale to odpaja?
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

Ano, Lite verzi je mozne pripojit jak k PTP tak k PTMP.

Lepsi je ale samozrejme mit na obou stranach stejne jednotky.

Stabilita AirOS 7 je lepsi nez byla pred par mesici, bugy jsou tam ale stale. U novych XW verzi je to ale podobne, clovek si moc nepomuze :)
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

https://apps.fcc.gov/oetcf/eas/reports/ ... X-RM5ACPTP

tam ked si vyberiete internal photos...neviem teraz ci sa jedna o verziu ptp lite, alebo ptp s airprism. Zaujima ma ci je ptp lite vnutri tienene?
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

Lite neni, tam jsou pouze zakrytovany radio obvody, stinene (celostinene) jsou pouze airprism varianty (a radio obvody jsou tam taky zakrytovany, tedy je to stinene 2x).

Jinak musim rict, ze je to krasny kus HW a hodne kvalitne postaveny, protoze po dlouho dobe je to WiFi jednotka, ze ktere nejde ZADNY bordel na jinych pasmech, ani sum a piskani v FM radiovem pasmu. Pritom treba rockety, AC lite nebo nanobeamy pri umisteni nedaleko radiove anteny zvysi sumovou hladinu a tim radio vice sumi.

Po vymene Rocketu Titanium za tento se mi vyrazne zlepsil prijem radia v FM pasmu, mirne nahoru sla i kvalita prijmu DVB-T (nizsi chybovost). Anteny jsou od rocketu umisteny asi 1,5-2 metry...
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

A jak na tom svisti net ?
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

https://community.ubnt.com/t5/airMAX-AC ... alse#M6357
tu pisu odporucania ptp na ptp, ptm na ptm...avsak dodatok tam je, ze ptm je vyladeny na uzsie sirky kanalov (10,20,30,40mhz), ptp na sirsie (nad 50Mhz) a horsie je ptp vyladeny na uzsie kanaly - do 40mhz....

kedze ja to potrebujem na ptp a max co tam pouzijem bude 30mhz...skor len 20mhz.....

cize podla toho by som mal vybrat ptm, co myslite?
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

rado3105 píše:https://community.ubnt.com/t5/airMAX-AC/Rocket-5AC-Lite-PtP-PtMp-which-one-should-I-use/m-p/1259618/highlight/false#M6357
tu pisu odporucania ptp na ptp, ptm na ptm...avsak dodatok tam je, ze ptm je vyladeny na uzsie sirky kanalov (10,20,30,40mhz), ptp na sirsie (nad 50Mhz) a horsie je ptp vyladeny na uzsie kanaly - do 40mhz....

kedze ja to potrebujem na ptp a max co tam pouzijem bude 30mhz...skor len 20mhz.....

cize podla toho by som mal vybrat ptm, co myslite?


Nevim, co znamena optimalizovane radio, my tu mame nasazene ptp a pokud jsme to zkouseli v kanale, na kterem uz neco bezi, tak se to chovalo hur, nez Mkove rockety. Za me to tedy nema valny smysl.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

ma to niekto porovnane s AC-lite? uvazujem na spoj ci kupit AC lite alebo AC airprism? vzdialenost 3km, zarusenie ani nie vela ani malo...taky standard, je to kusok od okresneho mesta..
0 x