Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT AC, airPrism

Problematika Ubiquiti hardware.
dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: UBNT AC, airPrism

Příspěvekod dantasik » 8 years ago

Ten novy ma ještě navíc gps antenu, která se ale zatím nepouziva - ceka se na firmware a pak by "mohl" fungovat gps sync.
Nicmene je otázka az bude vůbec nejaky finalni AirOS8 zdali to u nas pujde pouzit, zatím jsme rocket museli vymenit zpet za obyc M kde lze vypnout DFS.

Navíc je zatím ve FW nejaka vada ze jsou dlouhy odezvy - coz se nam projevilo takze zatím není nejak důvod stim pospíchat..max pokud by byli i klienti AC to by mohlo teoreticky fungovat.
0 x
Daniel Tasáry

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

midnight_man píše:chlapi aky je rozdiel medzi Rocket M5 ac - (Ptp alebo PTmp) a tym novym rocketom prism?

https://www.ubnt.com/airmax/rocket5ac-prism/


ten novy je vyladeny vo vsetkom, resp. vytunovane starsie. Lepsie tienenie, lepsi airprism, GPS...
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 8 years ago

mě spíš zajímá, jestli ty AirPrism mají dvě rádia a díky tomu by je podle mě teoreticky DFS nemělo shazovat ne ?
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Pokud tam radar najde, přeladit musí ... nebo vypnout. Vše stojí i padá na kvalitě té detekce. Mimochodem součástí je i automatický výběr kanálu. Takže to přelaďovat v ČR prostě musí, na většině míst a pořád.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 8 years ago

Nezkousel nekdo kuchnout UBNT LiteBeam 5AC-16-120? Ma velmi priznivou cenu, tak by z toho mohl vypadnout levny Rocket AC lite na zabudovani do poradneho sektoru, nebo paraboly.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

Jenya píše:Nezkousel nekdo kuchnout UBNT LiteBeam 5AC-16-120? Ma velmi priznivou cenu, tak by z toho mohl vypadnout levny Rocket AC lite na zabudovani do poradneho sektoru, nebo paraboly.


zaujimave zariadenia, ake su tam cpu? su tam aj dve radia?
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 7 years ago

Mam risknout porizeni PTP spoje na 8,5 km v HW UBNT Prism AC PTP ?
nyni mam spoj Smerovou antenu 60cm s Bullet proofem, a po roce fungovani mi padla rychlost z puvodnich asi 20mbps HDX na 11mbps upload a 2 mbps download. Nacitani stranek stoji za prd, vyskocila latence, ale kamera na chate (upload) ta jede dobre. Mam dlouhy stozar , neunese tezsi veci jako je 10Ghz antenu s ODU.
Radite zkusti ten Prism, kdyz nebudu uspesny tak ho prodam jako pouzity , nebo se nekde sikne.


rado3105 píše:
Jenya píše:Nezkousel nekdo kuchnout UBNT LiteBeam 5AC-16-120? Ma velmi priznivou cenu, tak by z toho mohl vypadnout levny Rocket AC lite na zabudovani do poradneho sektoru, nebo paraboly.


zaujimave zariadenia, ake su tam cpu? su tam aj dve radia?
0 x


Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

rado to je do istej miery normalne :D kedze AF5X ma tusim vyssiu ucinnost na 1Mhz :)
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 7 years ago

midnight_man píše:rado to je do istej miery normalne :D kedze AF5X ma tusim vyssiu ucinnost na 1Mhz :)


S tim se uplne neda souhlasit, obe zazizeni pouzivaji 256qam (no, v idealnich podminkach AF umi i 1024qam) a u AF vzdy musi byt nastaveny nejaky duty cycle, cimz se ukroji z downloadu, i kdyz upload neni potreba. Pres UBNT AC lze v dobrych podminkach bezne vytahnot 130Mbit jednim smerem, AF neumi vic nez 133Mbit pri 20MHz, 75% duty cycle.

Ze radovi AF mnohem lepe funguje, ukazuje na to, ze AF je proste robustnejsi zarizeni nez wifi.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

ved vravim "do istej miery" ;) mne je jasne ze to bude imunnejsie voci ruseniu atd...
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

Ano su to zariadenia niekde na inom leveli. Mnohi to pouzivaju a mlcia, dovody su zrejme. Vyzaruje to stale avsak takisto stale vyzaruje aj 5ghz radio v case spicky a ta je problem, nikoho nezaujima obdobie mimo spiciek...a cez spicky je jedno ci to je af5x alebo ine 5ghz radio.
Navyse af5x je mozne pouzivat len s kvalitnymi antenami, nad 24dbi..idealne 30dbi, takze v porovnani s inymi rusickami to zariadenie ziari len tam kde je nasmerovane....a ked tam da niekto nekvalitnu antenu alebo zle zamera..tak mu to nejde podla predstav....
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

A proč by to někdo za 10k jednotku + ant kupoval? Navíc v pětce která je mrtvá. To je někdo takový nadšenec do ubnt že si tohle koupí?
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

dagus: daj Boh takych ako ty viac:)
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 7 years ago

Snad to tady nerozhadam.
- mam stozar (6m) ktery nesnese beznou Alcomu, Summit, rozhoupe se.
- spoj potrebuji pro sebe do lokality s jednim zakaznikem + moje chata (hledam ekonomicky smysl)
- je fakt ze cenove se to skoro blizi PM10, to uz si fakt muzu koupit tu starou Alcomu co je v aukci za cca 7000 kc protoze mi tam bude stacit 30 mbps.
Ale stozar ji neudrzi.
dagus píše:A proč by to někdo za 10k jednotku + ant kupoval? Navíc v pětce která je mrtvá. To je někdo takový nadšenec do ubnt že si tohle koupí?
0 x