Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Výpadky UniFi Ap

Problematika Ubiquiti hardware.
radekpv
Příspěvky: 29
Registrován: 13 years ago

Výpadky UniFi Ap

Příspěvekod radekpv » 9 years ago

Zdravím,

Zkouším na jedné škole nasadit UniFi AP. Síť je řízena RB750G, jako apčka jsou dosud 2 kusy RB751. NA RB751i jsou nastavena dvě APčka - jedno pro zaměstnance, druhé prostudenty, oddělno pomocí VLAN
Přidal jsem do sítě 1 kus Unifi AP, nastavil na něm stejné VLAN a ssid jako na mikrotikách. Klienti přecházejí mezi APčky bez větších problémů (výpadek jednoho pingu).
Vše se zdálo být OK, bohužel však dochází k výpadkům těch, kdo jsou připojeni na UNIFI - signál mají, IP adresu pronajatou také, ale nemohou komunikovat - neprojde ping. Výpadek trvá řádově minuty (např 5 minut).
Eliminoval jsem napájení - jiný zdroj, kratší eth kabel. Vyměnil jsem postupně 3 kusy Unifi. Obešel jsem switch a připojil UNIFI přímo na port RB750.
Zdá se, že některý kus UNIFI je stabilnější než jiné, ale k výpadkům dochází na všech.
Dochází mi už nápady, čím by to mohlo být. Chybu/problém neumím cíleně vyvolat.
Má někdo podobné zkušenosti či řešení?
Předem děkuji za radu
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 9 years ago

Mne vzdy pomohlo spustit kontroler a pak to jelo, proto jsem UniFi uz prestal pouzivat.
Vyzaduje obcas, jak bych to rekl nakopnout softwarem, ktery to dohleduje, proto je to pro mne na nic.
Jakoby bez kontroleru neco ztratil a po nakopnuti zase OK, nechapal jsem.
Jsem radeji za AP s vlastnim SW a nastavenim primo v nem.
0 x

Uživatelský avatar
eKrajnak
Příspěvky: 420
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Levoča, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod eKrajnak » 9 years ago

Používa sa zabezpečenie na tých WLANách? :D

Ja mám skúsenosť, že ak tam je povedzme WPA2 kľúč, tak po preroamovaní na iné zariadenie dochádza k hláške: 4-way handshake timeout. Vtedy sa zariadenie tvári ako pripojené, skúša posielať dáta a ROS v logu hlási: Unknown data from AA:BB:CC:DD:EE:FF ... Po čase sa zariadenie spametá, odošle normálne handshake a všetko funguje v pohode. Trvá to niekoľko minút ako píšeš ...
0 x
Študent, programátor, sieťar ... #ccna_certified

Blažej Krajňák

radekpv
Příspěvky: 29
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod radekpv » 9 years ago

Shodil jsem SW UNIFI Controller. Po několika hodinách provozu se mi povedlo zachytit výpadek. Zkusím tady popsat zjištěné chování:
- přestal fungovat ping na klienta, na řídícím RBčku klesá čas pronájmu adresy k 0 (aktuálně zbývají asi 3 minuty do vypršení), ping na UNIFI ap jede.
- nahození kontroléru, nepozoruji žádnou změnu.
- přihlásil jsem se do web rozhraní kontroléru, 1 aktivní AP, 0 Users. Na RB je vidět, že si klient obnovil IP adresu (zbývající čas 14 minut a něco), ping na klienta NEJDE
- rozklikl jsem vlastnosti APčka (unifi) - details - uptime několik hodin, Uplink 100Mbit. Jakmile jsem rozklikl Radio 2G, naskočilo v horním řádku 25 Users. ping na klienta NEJDE.
- v Users jsem dal na klientu Reconnect - okamžitě se rozjíždí ping na klienta.
- dal jsem restart AP Unifi, klient s výpadkem jednoho ping přechází na jiné AP-RB751 o patro níž.
- po restartu UNIFI AP je na něm evidováno neustále 25 Users - včetně mého testovacího klienta, který jede přes AP-RB751.
- dal jsem Reconnect všem evidovaným klientům na UNIFI AP - až po nějaké době začínají na unifi nabíhat první klienti.

Na APčkách je WPA-PSK (WPA-Personal), WPA mode both, Encryption AES/CCMP Only.
V logu ROS (dhcp server) jsem žádné hlášky Unknown data from AA:BB:CC:DD:EE:FF neviděl.

Spíš se přikláním k názoru, že musí fungovat controller. I když na jiném místě (jiná instalace s 6 kusy UNIFI) mi controller neběží zatím se to zdá být OK.
Rozdíl mezi instalacemi vidím v tom, že na místě kde to zlobí je velká fluktuace klientů - studenti běhají z patra do patra. Napadá mě, že si unifi nějak pamatuje klienty a info o nich a přeplní se mu "cache".
0 x

kuzelnik
Příspěvky: 1
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod kuzelnik » 8 years ago

Dobry den, chcem sa spytat ci ste uz problem vyriesili. Mame na skole uplne rovnaky problem.
0 x