Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti PowerBeam 5GHz 27dBi AC 500mm

Problematika Ubiquiti hardware.
pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Ubiquiti PowerBeam 5GHz 27dBi AC 500mm

Příspěvekod pedro4444 » 9 years ago

hmmm cca 130e za kus...
zaujimalo by ma ako sa to chova vonku testovali ste to uz niekto???
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

Jeste to neni v prodeji, prvni kusy maji byt ted na zacatku rijna.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 9 years ago

divizna píše:Jeste to neni v prodeji, prvni kusy maji byt ted na zacatku rijna.


mas pravdu uz mi aj dodavatel napisal ze este len maju prist...:)

som zvedavy potom na tie vysledky ked sa to pouzije na ptp spoj alebo o co to bude mat lepsi signal ako powerbeam 400mm
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

Teoreticky by to melo mit o 1-2 dB lepsi zisk anteny, nez 400 mm varianta. Samozrejme i o neco uzsi smerovost.

Otazka je, jak to bude realne, treba u NB25 ten rozdil zisku proti NB22 nebyl moc velky, protoze zarice byly uplne stejne a parabola byla nedozarena... U NBE 400 uz maji zaric doladeny k parabole a zisk ma tak vetsi. Jestli i PBE500AC bude doladeny, muze to fungovat slusne.

Jeste aby k tomu dodelali limec, a bude to nasaditelne :)
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 9 years ago

Zářič je delší, rádio je lepší, radom jde blbě nasadit :) A držák je shodný s NB 400. A 80 MHz kanál je super.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 9 years ago

Prvy test na stole,dalsi bude neskor vonku na 5km skok v mierne zarusenom prostredi tak uvidime :o

20Mhz
Obrázek

40Mhz
Obrázek

:o
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

Zajimave vysledky, jsem zvedav, jak to pojede venku.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 9 years ago

necakal som ze to tak pojde,ma to rychly prcesor a modulaciu az 256ku na 20mhz 170mega a na 40Mhz 340mega jednym smerom to je vyborne,tak uz len si zelat cim menej rusenia :D
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

satmag píše:necakal som ze to tak pojde,ma to rychly prcesor a modulaciu az 256ku na 20mhz 170mega a na 40Mhz 340mega jednym smerom to je vyborne,tak uz len si zelat cim menej rusenia :D


Jasne. Dej sem pak nejake vysledky z venku. Vypada to, ze zase pohnuli zadkem.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 9 years ago

vo vnutri super vsledky hod pak ako ti to dopadne na tych 5km a napis aj v akom ruseni si to pouzil kolko sieti si tam naskenoval...
0 x

mmazna
Příspěvky: 17
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod mmazna » 9 years ago

Před testováním doporučuji nahrát poslední dostupný Beta FW - XC.v7.1-beta3.25063.141112.1609.bin
http://dl.ubnt.com/11AC-fw-internal/v7. ... 2.1609.bin
Obrázek
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 9 years ago

5990-6010 ... pěkných 5GHz
0 x

mmazna
Příspěvky: 17
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod mmazna » 9 years ago

Petr Bačina píše:5990-6010 ... pěkných 5GHz


No co. Alespoň, že Compliance Test žije i ve FW XC-7.1 8) Jen šířka omezena na pouhých 20 MHz :( (cca. 70-80Mbit HD/TCP na stole)
Obrázek je z Polska.
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 9 years ago

Test vonku skok 6km mierne rusenie, signal pri vykone na oboch stranach 0dBm -60 az po vykon 20dBm - 38 :? a modulacia nie a niet prepnut na vysiu ako 69.7 Mbps / 62.0 Mbps,a pri tom na stole perplo na najvyssiu modulaciu v pohode sice som to skusal este s prvym firmwerom,napada niekoho nieco ma uz to niekto nasadene a nie je ten signal trochu mimo?teraz som tam nechal vykon 5dBm a signal - 55dBm

Obrázek
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 9 years ago

satmag píše:Test vonku skok 6km mierne rusenie, signal pri vykone na oboch stranach 0dBm -60 az po vykon 20dBm - 38 :? a modulacia nie a niet prepnut na vysiu ako 69.7 Mbps / 62.0 Mbps,a pri tom na stole perplo na najvyssiu modulaciu v pohode sice som to skusal este s prvym firmwerom,napada niekoho nieco ma uz to niekto nasadene a nie je ten signal trochu mimo?teraz som tam nechal vykon 5dBm a signal - 55dBm

Obrázek

Bych rekl ze 256QAM modulace je dost citliva i na malé ruseni ,proto se to neprepne.
0 x