Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti PowerBeam 5GHz 27dBi AC 500mm

Problematika Ubiquiti hardware.
KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Re: Ubiquiti PowerBeam 5GHz 27dBi AC 500mm

Příspěvekod KoZLiCeK » 9 years ago

satmag píše:Test vonku skok 6km mierne rusenie, signal pri vykone na oboch stranach 0dBm -60 az po vykon 20dBm - 38 :? a modulacia nie a niet prepnut na vysiu ako 69.7 Mbps / 62.0 Mbps,a pri tom na stole perplo na najvyssiu modulaciu v pohode sice som to skusal este s prvym firmwerom,napada niekoho nieco ma uz to niekto nasadene a nie je ten signal trochu mimo?teraz som tam nechal vykon 5dBm a signal - 55dBm

Obrázek

Bych rekl ze 256QAM modulace je dost citliva i na malé ruseni ,proto se to neprepne.
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 9 years ago

Keby to preplo aspon na 64QAM co by malo byt kolo 130Mbps/130Mbps ale ani to,predtym tam som mal nanobrige25ky a tie isli skoro vkuse na 130Mbps/130Mbps a dali 80 mega vpohode :shock:
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 9 years ago

satmag píše:Keby to preplo aspon na 64QAM co by malo byt kolo 130Mbps/130Mbps ale ani to,predtym tam som mal nanobrige25ky a tie isli skoro vkuse na 130Mbps/130Mbps a dali 80 mega vpohode :shock:

Hmm tak to bude pěkny shit to AC
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

Nemůžeš tu 64QAM resp. 256QAM vnutit ručně? Tedy noise+interference -78 je teda dost špatné. Zkus otestovat jiné kanály/výkon napevno. Ve scanu to "malé" rušení vypadá z obou stran jak?
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

Jestli ten konstelacni diagram nekeca (coz dle mych zkusenosti nekeca, vycita to dost presne), tak tam bud mas ruseni, a nebo nejake odrazy - signal je proste rozbity.

Proto ti to neprepina na vyssi modulaci.

Mimochodem nikde jsem to zatim nepsal, ale za ten novy FW 7.1. a veci, ktere v nem zavedli bych UBNT udelil nejake oceneni, protoze konecne lze ty spoje dobre diagnostikovat, a ne jen podle CCQ a nejakych procent "capacity a quality". Naopak, ten konstelak je pro lidi, co trosku umi cist z mericich pristroju, skvelym pomocnikem k debugu.
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 9 years ago

tak vyskusana aj 5700ka signal na -69 :o co na 5500 pri tom istom vykone 5dBm na -55 , Interference + Noise - na 90 a QAM este horsie snad len prve max. druhe v poradi zapinalo
a tu je site survey jedna a druha strana
Obrázek
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

satmag píše:tak vyskusana aj 5700ka signal na -69 :o co na 5500 pri tom istom vykone 5dBm na -55 , Interference + Noise - na 90 a QAM este horsie snad len prve max. druhe v poradi zapinalo
a tu je site survey jedna a druha strana
Obrázek



-69 je pořád blíž k realitě než -55 při těch 5dBm co to má jakože cpát do antény. Na Jirousovy mi to vychází -64 a to v ideálních podmínkách které tu anténu jistě zaměřenu nemáš a ani takový zisk/5dBm výkon asi nemá. -55 je prostě nesmysl. Takže se jednou odvaž a testni si to v 5.8 a 5.2GHz někde na severním pólu s max výkonem jak jsem psal posledně.

http://cz.jirous.com/vypocet-wifi
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 9 years ago

Tiez nechapem ako sa to dostalo pri takom vykone na taky signal,a na tej kalkulacke som uz pocital jasne,tu pomoze vymenit na tej viac zarusenej strane asi len novy ruseniu odolny rocket ac :D na niejakej jirous antene
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 9 years ago

divizna píše:Jestli ten konstelacni diagram nekeca (coz dle mych zkusenosti nekeca, vycita to dost presne), tak tam bud mas ruseni, a nebo nejake odrazy - signal je proste rozbity.

Proto ti to neprepina na vyssi modulaci.

Mimochodem nikde jsem to zatim nepsal, ale za ten novy FW 7.1. a veci, ktere v nem zavedli bych UBNT udelil nejake oceneni, protoze konecne lze ty spoje dobre diagnostikovat, a ne jen podle CCQ a nejakych procent "capacity a quality". Naopak, ten konstelak je pro lidi, co trosku umi cist z mericich pristroju, skvelym pomocnikem k debugu.


Ja jsem ten konstelacni diagram vubec nepochopil, mohl by jsi to vysvetlit?
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

To se fakt neda vysvetlit na foru.

Rozumi tomu ti, co maji zkusenosti s profi mericimi pristroji napr. na DVB-T ale i jine digitalni modulace. Takze pro profika uzitecny nastroj, pro laika v radiovych spojich neco, co nechape... Leda pohledat na google ruzne podklady a zkusit se priucit...
0 x

mashinepistole2
Příspěvky: 783
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mashinepistole2 » 9 years ago

Zo safaku som vypozoroval ze pri zle nastavenej antene su tie bodocky viac rohadzane a pri dobrom signale sa drzia viac pokope . Cize cim je to menej rozhadzane tym je signal lepsi , alebo sa mylim ?

Obrázek
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

Velice zjednodusene receno ano, pochopil jsi to spravne.

V idealnim pripade vypada kostelacni diagram jako soubor tecek (krouzku) uprostred tech ctverecku. Cim vic ctverecku, tim slozitejsi je typicky modulace - 256 QAM ma mrizku 16x16, 16QAM 4x4, QPSK 2x2...

Jakmile jsou tecky "rozhozene", takze jejich tvar je hodne nepravidelny a nebo jsou jednotlive body dokonce rozesety v ramci ctverecku nahodne, je signal degradovan bud rusenim, nebo odrazy.

Stejne to funguje u techto modulaci i pri jinem pouziti - napr. DVB-T vyuziva v CR 64QAM, v Nemecku jedou v 16QAM. DVB-T2 bude vyuzivat az 256QAM.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

Zdravim panove, rad bych se zeptal, jak vypnout DFS ? Leze mi to i do indorovych kanalu :(

Diky

- edit: vyreseno rucni deaktivaci v konfiguraku jednotky
Naposledy upravil(a) raven-il dne 24 Jan 2015 18:21, celkem upraveno 1 x.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

Tak tam dej channel list, a indoory vyhod, pak by to tam lezt nemelo.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

Jasne, to jsem zkousel. Porad to nicmene neresi problem s nahodnym spustenim toho stupidniho DFS a potom to skoci kam se mu libi (i kdyz na povoleny kanal)

- dalsi vec, obsas pouzivam kanal 5485 a pri rucni zmene countrycode pres konfigurak se mi to nespoji, resil jste to nekdo ?

edit: klient to pak vidi jako Airmax N technologii
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....