Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti Rocket M5 AC PtP Lite

Problematika Ubiquiti hardware.
Benik3
Příspěvky: 41
Registrován: 9 years ago

Re: Ubiquiti Rocket M5 AC PtP Lite

Příspěvekod Benik3 » 8 years ago

Díky za info. Signály jsou OK, takže to by problém neměl být. Spíš mi jde o vyšší výkon CPU, 1Gbit LAN a větší odolnost vůči rušení :)

EDIT: Mohl by prosím kdyžtak někdo upnout ty v8-beta7 a v6.0-beta7? Díky :)
0 x

djd77
Příspěvky: 3
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod djd77 » 8 years ago

rouchi píše:Mam trochu trollí otázku - je AC Lite kompatibliní s old airmax N kovými UBNT ? nebo jako klienty jde v PTMP použít jedině powerbeama AC, resp nanobeam AC ???

Díky za odpověd..


Už přes měsíc testuji tento rocket AC Lite jako PtMP s podporou AC i M.
Zatím je to spíše horší tak o 5-10% než kdybych nasadil čísté M AP nebo AC.
U AC je to ještě tak 20% méně, jelikož tato technologie i s LIte verzí umí rozhodně lépe pracovat.

Takže, ano, testovacím prostředí umí AC Rocket lite jak PtP i PtMP i s podporou M technologie.
Oficiální frimware zatím není, ale doufám že už brzo bude odladěný a funkční.
V horším případě vyměním těch pár klientů z M na AC a bude klid. :-)

P.S.: Mám to nasazené i na malém AP - LiteBeam 5AC-120 AirMAX 16 dBi, a taky to chodí s klienty v M. Ale doporučuji raději klienty v AC nebo je vyměnit kde to jde.
M technologie to prostě brzdí. :oops:
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

djd77 píše:
rouchi píše:Mam trochu trollí otázku - je AC Lite kompatibliní s old airmax N kovými UBNT ? nebo jako klienty jde v PTMP použít jedině powerbeama AC, resp nanobeam AC ???

Díky za odpověd..


Už přes měsíc testuji tento rocket AC Lite jako PtMP s podporou AC i M.
Zatím je to spíše horší tak o 5-10% než kdybych nasadil čísté M AP nebo AC.
U AC je to ještě tak 20% méně, jelikož tato technologie i s LIte verzí umí rozhodně lépe pracovat.

Takže, ano, testovacím prostředí umí AC Rocket lite jak PtP i PtMP i s podporou M technologie.
Oficiální frimware zatím není, ale doufám že už brzo bude odladěný a funkční.
V horším případě vyměním těch pár klientů z M na AC a bude klid. :-)

P.S.: Mám to nasazené i na malém AP - LiteBeam 5AC-120 AirMAX 16 dBi, a taky to chodí s klienty v M. Ale doporučuji raději klienty v AC nebo je vyměnit kde to jde.
M technologie to prostě brzdí. :oops:


Tak to se dalo cekat. Jde spis o moznost pozvolne migrace. V jak zarusenem prostredi to mas nasazene ?
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

treba tam nahodit beta11, ta mi vyrazne zvysila priepustnosti....
0 x