Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti Rocket M5 AC PtP Lite

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Re: Ubiquiti Rocket M5 AC PtP Lite

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

uka jeste scany z obou stran to bude takove vice informativnejsi...dik
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Styx
Příspěvky: 27
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Styx » 8 years ago

Má problém s Rocket M5 AC PtP Lite. Normálně jsem jej nakonfiguroval. Po instalaci na stožár se nechytá, napájení i lan svítí, přímo připojenej noťas detekuje na síti zařízení 100 Mb/s. Jinej stejný Rocket se po zapnutí nejprve tváří jako 100 Mb/s a po inicializaci jede 1000 Mb/s, žádny problém.
Reset nepomáhá. Když resetuji před napájením, tak mi nakonec problikávají kontrolky síly signálu, ale stejně Rocket na síti nevidím. Nevíte co s tím?
0 x


Styx
Příspěvky: 27
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Styx » 8 years ago

rado3105 píše:daj tam najnovsi firmware..


Ale jak keď sa naň neviem prihlásiť a ani Discovery Tool mi ho nedetekuje?
0 x

Styx
Příspěvky: 27
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Styx » 8 years ago

Zkoušel jsem tam narvat přes TFTP několik verzí fw a neúspěšně. Nejnovější "XC.v7.1.3.27894.150713.1729" mi nenatáhl a nevzal jej ani druhý funkční Rocket, ten jej akceptoval pouze přímo stažený přes jeho web rozhraní.

Druhá dostupná verze ze stránek UBNT "XC.v7.1-rc.25252.141122.1734" se přes TFTP do Rocketu dle terminalu nacpala, ale stejně nefunguje, po restartu se LAN ustavičně připojuje a odpojuje.

Z fóra jsem zkusil ještě verzi "XC.v7.1.25994.150121.1610", ale taky jej přes TFTP neveme.

Jsem v koncích :-(
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

najnovsie verzie je mozne nahrat az po nahrani verzie 7.1.1rc....a cez web rozhranie ak to nejde...REKLAMOVAT
0 x

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 8 years ago

Jaké k tomu používáte antény? Origo od UBNT?
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

najcastejsie jrc 24ex, alebo stare rocket dishe...mas to uplne jedno, nech to je mimo:), v zarusenom moc mozno slant...
0 x

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod JirkaK » 8 years ago

Obsahuje i tahle Lite verze "multi-radio architecture"?
Nebo to druhe radio je obsazeno pouze u modelu s PRISM?

Je to druhe radio pouzitelne jen na AirView nebo s nim lze provadet i bezny scan siti?

JK
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 8 years ago

Druhy radio umi oboji.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

vsetky ac zariadenia maju dve radia, druhe sluzi na scan sieti, airview....airmagick...a samizda aj vyratava tdma...
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

Mam s tema Rocketema takovej problem, mame je na delsi vzdalenost, cca 20 km a ten spoj se obcas odpoji. Signaly dobry, ccq taky ok, jen se to proste obcas rozpadne. Nemate nekdo podobnou potiz ?
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 8 years ago

Podobna skusenost, ale na mensiu vzdialenost (8km). Mame to vsak ptp kde AP je powerbeam 500 a station je rocket lite - skusal som vsetko mozne, zmena frekvencie, rozne fw, auto aj manual ack. Nakoniec som sa nasral a vymenil rocket za novy kus a od tej doby ani jeden disconnect.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

jopo píše:Podobna skusenost, ale na mensiu vzdialenost (8km). Mame to vsak ptp kde AP je powerbeam 500 a station je rocket lite - skusal som vsetko mozne, zmena frekvencie, rozne fw, auto aj manual ack. Nakoniec som sa nasral a vymenil rocket za novy kus a od tej doby ani jeden disconnect.


No to je prima :) tak a ted kterej muze bejt vadne, je to p2p link oboji rockety, tak holt laborovat :)
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

neviete ake su limity tx power v novych ac radia v ptm v uni-3?
0 x