Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Samovolný RESET UBNT zařízení na síti

Problematika Ubiquiti hardware.
mewriksh
Příspěvky: 191
Registrován: 16 years ago

Samovolný RESET UBNT zařízení na síti

Příspěvekod mewriksh » 9 years ago

Stává se mi u pár zařízení že se zničehož nic sami resetnou do defaultu a vzdy je najdu na default ip. Nekdy se mi to stane i u klientu. Nevite cim to muze byt???? Taky mam ted problem s tim ze se prepne do nahravani nove fw. Jiz jsem se stim jednou setkal ale to byl spatny kabel, byla v nem voda, dal jsem jinej a jiz mam klid. Tady je kabel uplne novy a pres to se to takto prepne a nebo se vyresetuje. Nemate nejaky napda cim to muze byti?? Je to fakt dost pruser kdyz to dela peer prenos a najednou se to resetne a nebo se to prepne do tohoto stavu nahravani noveho fw, kdy blikaji dve a dve led na zarizeni ( coz asi znate ale jen pro upresneni ). Diky za jakekoli rady....
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 9 years ago

Máš přeměřený kabel certifikačním měřákem?
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

mewriksh
Příspěvky: 191
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mewriksh » 9 years ago

To fakt nemam,to se priznam. Snazim se pouzivat ale kvalitni kabel SOLARIX venkovni FTP a konektory tedy noname asi cina ale z tech tisice pouzitych ted problem....stava se to pouze u M zarizeni typu UBNT. Me spisa zajime co udelat aby se to nestavalo???
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

IP na defaultu = voda co zkratovala kabel. Zatím jsem se nesetkal s něčím jiným co by to způsobilo samovolně. Pokud je kabel+PoE vyměněn tak bych vyměnil i to zařízko a buď si s ním hrál za dlouhých zimních nocí na stole, nebo rovnou hodil do koše. Ale jak říkám u mě to byla zatím vždy voda.
0 x

mewriksh
Příspěvky: 191
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mewriksh » 9 years ago

O.K. to chapu, ale kdyz je ten kabel novy a stalo se to bez deste???? Chapu drobnou vlhkost ve vzduchu, ale jak tomu zabranit??? Jinak se mi stalo jeste u jednoho zarizeni ze se timto prepnul do recovery....proc se tomu stalo???? Jinak co se tyce zdroje, mam to pres 12-ti portovy poe panel.
0 x

mewriksh
Příspěvky: 191
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mewriksh » 9 years ago

Nemohl by spíše udělat pacht kabelová propojka z toho PoE panelu???
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 9 years ago

Nemas u tech zarizeni nahodou zdroje s resetem?
Pokud ano, je to jedna z pricin, protoze to i samovolne dela nebo lidi ti reknout ze to restartovali a nic, to ze provedli reset na zdroji ti jaksi nereknou nebo to povazuji za to, ze tamtudy se to restartuje, bohuzle bezna praxe :-( treba po vypadku elektriny u vice lidi :-(
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 9 years ago

Skus preklimpovat koncovki aj mne sa to stalo ze pri starsich kliestach preblikavaly kontrolky aj trafo blikalo,zrejme to skratovalo,tak som hned objednal nove klieste a od vtedy je klud,a este dobre ze ubnt ma nejaku ochranu proti skratu kdez to pri mikrotiku sa mi stalo to iste zle zakrimplovane koncovky a len tak za nim zahucalo :(
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

Ten reset se dá v menu sice vypnout ale běžně to nedělám.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

Remote reset v ubnt funguje na bazi nekolika pulzu do zarizeni, kdy zarizeni "pochopi" ze se ma resetovat.
V beznych podminkach to nastane tehdy kdy:

- natece voda do konektoru
- dojde k poskozeni kabelu (deti jezdi pres uvolene utp :) )
- dojde ke kolisavemu vypadku v el siti (mrkajici zarovky)

buz odstran pricinu problemu, nebo vypni remote reset (deaktivuje se tim, ale i to resetovaci tlacitko na zarizeni)
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

mewriksh
Příspěvky: 191
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mewriksh » 9 years ago

Tak jedne pricina co mi nas technik nerekl byla takova ze tam nechal stary kabel a ten samozrejme byl plny vody...tim se vyresil klient, ale to druhe zarizeni jsem fakt nepochopil. Pro pripad jsem vymenil konektory. Zatim O.K. a radsi jsem vsude vypnul reset buton. Tak uvidime. A pak tady mam jeste jednu zvlastnost: NSM5 + PicoStation5 - propojene dohromady a ten PicoStation5 se cca po dvou dnech automaticky vyresetuje....Je mozne ze nema rad 24V z toho NSM5??? a nebo by mohla byt chyba v propojce??? NSM5 je naprosto vporadku.
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 9 years ago

To resetovací tlačítko pustí na chvíli + napájení do datového páru. Co jsem viděl, tak byl vždycky problém s vodou v kabelu, špatně nacvaknutý konektor, nebo někde zmordovaný kabel. Na fluke měřáku kabeláže to bylo vždycky vidět. Možná by stačilo proměřit multimetrem odpor mezi jednotlivými žilami, pokud tam bude míň než nekonečno, tak je něco špatně :)
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Kmotrik
Příspěvky: 124
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Kmotrik » 9 years ago

pokud se nechá starý kabel plný vody a vymění se poe a vypne se remote reset většinou to zařízko umře :-D
reset totiž pustí na datový piny 24v ( stačí si jedno vadný poe rozebrat a procinknout si kudy vede ten spínač, kterým se resetuje ). Pokud to vypnete a necháte zařízko běžet dál, za nedlouho budete mít link na 10mbit a pak se úplně odmlčí.
Z vlastní zkušenosti se to stane v pátek v 16:50. :D
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

Kmotrik píše:pokud se nechá starý kabel plný vody a vymění se poe a vypne se remote reset většinou to zařízko umře :-D
reset totiž pustí na datový piny 24v ( stačí si jedno vadný poe rozebrat a procinknout si kudy vede ten spínač, kterým se resetuje ). Pokud to vypnete a necháte zařízko běžet dál, za nedlouho budete mít link na 10mbit a pak se úplně odmlčí.
Z vlastní zkušenosti se to stane v pátek v 16:50. :D


No, u nas volaji lidi v patek 17:50 (delame do 18:00) :) ale jinak jasne, chce to vypinat s rozumem.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Stanley
Příspěvky: 13
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Stanley » 8 years ago

ahoj,
dneska 14.5.2016 v cca v 8:30 se nám porebootovalo do defaultu cca 20 ubnt klientských jednotek něco locoM něco nabeam a jeden airgrid všechny na veřejné ip všechny na fw 5.5.6, naštěstí se jedná jenom o pár zařízení a zbytek sátě je na mikrotiku, všechny se odpojily v jeden okamžik byly na různých ap a různých segmentech sítě. Neměli jste taky někdo pěknou sobotu ?
0 x