Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Preco som prestal pouzivat UBNT a zacal Mikrotik

Problematika Ubiquiti hardware.
lazna
Příspěvky: 54
Registrován: 12 years ago

Re: Preco som prestal pouzivat UBNT a zacal Mikrotik

Příspěvekod lazna » 9 years ago

Ma MT nejakou alternativu k PowerBeam 500ac?? Prave mi to pristalo na stole a na prvni pokus to (po upgradu FW na 7.0.3) dava 180/130Mbps soucasne.
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 9 years ago

lazna píše:Ma MT nejakou alternativu k PowerBeam 500ac?? Prave mi to pristalo na stole a na prvni pokus to (po upgradu FW na 7.0.3) dava 180/130Mbps soucasne.


:o na akej sirke 80mhz?
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

lazna píše:Ma MT nejakou alternativu k PowerBeam 500ac?? Prave mi to pristalo na stole a na prvni pokus to (po upgradu FW na 7.0.3) dava 180/130Mbps soucasne.

daj to do vzduchu a tam pochopis co to je ac v nelaboratornych podmienkach...co sa tyka powerbeamov tak tie idu v eteri horsie ako N.....a nepomaha ani najnovsi firmware
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

Nuž páni ja Vám neviem, teraz sme v meste začali montovat klientom NanoBeamy a čuduj sa svete u klienta namerám 30/20mbps bez najmensich problemov. Pritom sektorky sú pomerne "hluché" od toho mestského sajrajtu, locá a nanobridge dokázali tak 10/4mbps + -. Neveril som vlastným očiam :D
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

midnight_man píše:Nuž páni ja Vám neviem, teraz sme v meste začali montovat klientom NanoBeamy a čuduj sa svete u klienta namerám 30/20mbps bez najmensich problemov. Pritom sektorky sú pomerne "hluché" od toho mestského sajrajtu, locá a nanobridge dokázali tak 10/4mbps + -. Neveril som vlastným očiam :D


Na 20 MHz ?
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

Máš to mix starších nb loc alebo tam máš len nové nanobeamy? Co máš na ap?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

20Mhz, 40 mhz na AP v meste vobec nepouzivame je to prasacina. Je tam mix vsetkeho.....a par novych nanobeamov :) Normalne Rocketa, velky sektor a nerezovy shield.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

midnight_man píše:20Mhz, 40 mhz na AP v meste vobec nepouzivame je to prasacina. Je tam mix vsetkeho.....a par novych nanobeamov :) Normalne Rocketa, velky sektor a nerezovy shield.

30/20 FD alebo HD?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

si pripadam jak keby sme sa tu bavili o dakych profi spojoch...jasne ze najprv jednou stranou a potom druhou...
0 x

lazna
Příspěvky: 54
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod lazna » 9 years ago

Cekal jsem ze mi nekdo odpovi na mou otazku, zvlaste s ohledem na nazev vlakna
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

lazna píše:Cekal jsem ze mi nekdo odpovi na mou otazku, zvlaste s ohledem na nazev vlakna


http://routerboard.com/RB921UAGS-5SHPacD-NM

na zkusenosti se me ale neptej, jsem spise zastancem americkeho tabora :) sem do vlakna chodim, jen protoze je tu priiima flame :D
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

lazna píše:Cekal jsem ze mi nekdo odpovi na mou otazku, zvlaste s ohledem na nazev vlakna

vyjadril som sa ti ze ac nefunguje v podani ubnt vonku, ide horsie ako klasicke N....
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

A proc nam tedy spoj na rocketech AC jede 195/195 Mbit a v hodne zarusenem prostredi?

Delka spoje 700 metru, anteny JRC24EX-MIMO, BW 50 MHz. Pri 40 MHz 170/170, pri 20 MHz 95/95 Mbit.

Co se tyce loco, nanobeam atd., tak loco proti sobe 80/80 da, samozrejme na sirsim kanale nez 20 MHz. Je ale nutne brat, ze je to vec na urovni karet R52Hn a nikoliv novych SXT. Na urovni novych TIKu je az Nanobeam, a ten opravdu na 20 MHz proti sobe lita i 85-90 Mbit v pohode. Az jsem tomu neveril.

Rockety M5 se starsim cipem davaly pri 20 MHz 60/60 Mbit, brzdil to evidentne procesor, protoze jak prisly titania, tak na 20 MHz v pohode 75-80 Mbit a to byly ty verze se starsim radiem. Ty s novym jedou i o neco lepe (10 % cca.)
Na vsech sektorech mame Rockety M5 a jako klienty Nanobridge nebo Nanobeamy, a beha to i 50-55 Mbit proti sektoru na 20 MHz.
Takze tech 25 Mbit je fakt problem nekde jinde nez na UBNT.


Souhlasim, ze MK ted dobre inovuje, noveho HW chrli hodne, vic nez UBNT, ale prechodu na UBNT vubec nelitujeme.
0 x

lazna
Příspěvky: 54
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod lazna » 9 years ago

rado3105 píše:
lazna píše:Cekal jsem ze mi nekdo odpovi na mou otazku, zvlaste s ohledem na nazev vlakna

vyjadril som sa ti ze ac nefunguje v podani ubnt vonku, ide horsie ako klasicke N....


Neumis cist? Neptal jsem se jak to chodi venku...
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

divizna píše:A proc nam tedy spoj na rocketech AC jede 195/195 Mbit a v hodne zarusenem prostredi?

Delka spoje 700 metru, anteny JRC24EX-MIMO, BW 50 MHz. Pri 40 MHz 170/170, pri 20 MHz 95/95 Mbit.

Co se tyce loco, nanobeam atd., tak loco proti sobe 80/80 da, samozrejme na sirsim kanale nez 20 MHz. Je ale nutne brat, ze je to vec na urovni karet R52Hn a nikoliv novych SXT. Na urovni novych TIKu je az Nanobeam, a ten opravdu na 20 MHz proti sobe lita i 85-90 Mbit v pohode. Az jsem tomu neveril.

Rockety M5 se starsim cipem davaly pri 20 MHz 60/60 Mbit, brzdil to evidentne procesor, protoze jak prisly titania, tak na 20 MHz v pohode 75-80 Mbit a to byly ty verze se starsim radiem. Ty s novym jedou i o neco lepe (10 % cca.)
Na vsech sektorech mame Rockety M5 a jako klienty Nanobridge nebo Nanobeamy, a beha to i 50-55 Mbit proti sektoru na 20 MHz.
Takze tech 25 Mbit je fakt problem nekde jinde nez na UBNT.


Souhlasim, ze MK ted dobre inovuje, noveho HW chrli hodne, vic nez UBNT, ale prechodu na UBNT vubec nelitujeme.


Viaceri na ubnt fore maju problemy ze ptM ak tam je viac ako 20 zariadeni...nejde viac ako 25mbit/pri starom nanobridgi) a viac ako 20m(pri locu) v tcp.
tie nanobeamy mozu byt dobre, len som to kupil este hned ako to vyslo a zasekaval sa tx, a slo to horsie ako nanobridge(mozno uz nove firmwari to odstranili).
rocketove spoje mi nikdy nedali viac ako 65mbit/s a ked chcem viac menim to za mikrotik rb912-911 (bezproblemov vyse 90mbit/s v tcp pri 20mhz). Nikde na sieti nepouzivam viac ako 20mhz, snazim sa byt ohladuplny aj voci konkurencii a prostrediu. A podla toho co pises tak rocket ac da take iste rychlosti ako rb912-rb911 akurat za podstatne vyssiu cenu.
ale som rad ze ubnt sa uz zacina rozhybavat....ked sa dostanu na uroven cien mikrotiku...potom budem zvazovat opatovnu kupu....

A k tomu flamu, nevidim to vobec ako flame. Pisem tu svoj nazor ako som spokojny po prechode na mk...ubnt stale pouzivame a viac bodov je na ubnt ako na sxt...ale uz kupujeme len mikrotiky..ako som uz pisal maly nanobridge ma rovnaky signal ako sxt, sextanta ako velky nanobridge....
ale suhlas divizna...napisal si to presne ako to je na zaklade realnych skusenosti a faktov.....
0 x