Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Preco som prestal pouzivat UBNT a zacal Mikrotik

Problematika Ubiquiti hardware.
rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Preco som prestal pouzivat UBNT a zacal Mikrotik

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

od v6.15 je mikrotik pouzitelny aj na spoje, rychlosti a stabilita lepsia ako UBNT. Sice trosicku vyssia odozva pri nv2(ale na spoje sa mi viac osvedcili nstreme ktory funguje vynikajuco aj v zarusenom prostredi).
Loco vychadza 55eur, sxt 41eur. V sxt ked odide radio vymenim len radio(mala by tam sediet rb911), v ubnt nie je sance.
Co som robil testy sxt sa antenovo rovna malemu nanobridgu. Sextant velkemu.
Moznost otestovat si priepustnost cez bttest (na bodoch kde mame ubnt) sme museli davat aspon ku jednemu klientovi mikrotik, co to automaticky testoval...
S postupom casu sa mikrotik skvalitnuje rapidne oproti ubnt...ti zaspali pred troma rokmi...odvtedy nic nove....len nanobeam ktore stoja za...
o DFS nehovorim....
...uz peknych par mesiacov mozno rok sme nekupili nic od ubnt....(okrem anten) a dufam ani nebudeme musiet:)

Takze kto mi povied dovod preco pouzivat este UBNT?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 9 years ago

Jeste ze jsem vydrzel a ani nezacal s UBNT. Jinak tohle jsou jen dobre zpravy:)

take nechapu jak nekomu muze stacit UBNT vzhledem k moznosti nastaveni monitoringu apod.

a flame muze zacit :)
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

Pokud někdo kupuje NS M5Loco za 55Euro , tak to mluví o příspěvku samo za sebe :lol: :mrgreen: .
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

rado3105 píše: V sxt ked odide radio vymenim len radio(mala by tam sediet rb911)


Nevyměníš. SXT anténa nemá pigtaily, je to přímo připájeno do SXT desky
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 9 years ago

Nevyměníš?
Obrázek
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

s touhle pajkou ne, tim odstrelis zbytek co jeste zije :lol:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

David2006 píše:Pokud někdo kupuje NS M5Loco za 55Euro , tak to mluví o příspěvku samo za sebe :lol: :mrgreen: .

takze najnovsie co pozeram loco m5 v asbis.sk po zlavach za 48eur...
sxt za 40eur...
pricom kvalitou anteny a silouu je sxt asi o 30% a viac lepsie ako loco..nehovoriac o smerovosti, vykone....na loco m5 na ap som nedosiahol nikdy viac ako 25mbit/s....na sxt 90mbit/s nie je problem (pri tcp)
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

rado3105 píše:pricom kvalitou anteny a silouu je sxt asi o 30% a viac lepsie ako loco..nehovoriac o smerovosti, vykone....na loco m5 na ap som nedosiahol nikdy viac ako 25mbit/s....na sxt 90mbit/s nie je problem (pri tcp)

Hmm tak asi špatný nastavení AP, dá se z toho dostat mnohem víc ;)
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 9 years ago

basty píše:
take nechapu jak nekomu muze stacit UBNT vzhledem k moznosti nastaveni monitoringu apod.



co timto basnik chtel rici ?
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 9 years ago

rado3105 píše:pricom kvalitou anteny a silouu je sxt asi o 30% a viac lepsie ako loco..nehovoriac o smerovosti, vykone....na loco m5 na ap som nedosiahol nikdy viac ako 25mbit/s....na sxt 90mbit/s nie je problem (pri tcp)


rekl bych, ze chyba bude mezi klavesnici a zidli ,
ubntM5L jako AP ? ... mno nevim nevim, ale kazdy dela co umi.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

reset píše:
rado3105 píše:pricom kvalitou anteny a silouu je sxt asi o 30% a viac lepsie ako loco..nehovoriac o smerovosti, vykone....na loco m5 na ap som nedosiahol nikdy viac ako 25mbit/s....na sxt 90mbit/s nie je problem (pri tcp)


rekl bych, ze chyba bude mezi klavesnici a zidli ,
ubntM5L jako AP ? ... mno nevim nevim, ale kazdy dela co umi.


z locaM5 na ap (rocket som nikdy nedosiahol viac ako 25mbit/s), a pocet pripojenych bolo 15 a viac....mozno loco-loco da viac ale to tu teraz neriesim...
a david, za kolko kupujes ty tie loca?

viewtopic.php?f=10&t=13750
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 9 years ago

rado3105 píše:
z locaM5 na ap (rocket som nikdy nedosiahol viac ako 25mbit/s), a pocet pripojenych bolo 15 a viac....mozno loco-loco da viac ale to tu teraz neriesim...
a david, za kolko kupujes ty tie loca?

viewtopic.php?f=10&t=13750


rikam, chyba mezi klavesnici a zidli .
(80Mb na jedno vlakno realny trafik pres tri spoje)
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 9 years ago



chtěl tim říct že spravovat ubnt síť je vo nervy a už vůbec nemluvim o tom že na nic nepřijdeš nebo třeba že každá prkotina co nastavíš donutí ubnt zařízení k takovýmu lehkýmu restartu. To je neuvěřitelnej rozdíl kterej prostě ubnt nedožene a ani nechtějí/nemůžou. Skuz si na ubnt síti zjistit od stolu do 15 sekund co to k nějakýmu zákazníkovy teče za marast nebo co teče od něj. Skuz si zjistit proč se klient sem tam od apčka odpojuje. Nebo si zkus zjistit proč se nepřipojil. Tam je tolik zasraných nedořešených věcí... asi jsme z mikrotiků rozmazlený ale ten rozdíl je fatální.
Naposledy upravil(a) hapi dne 07 Sep 2014 14:20, celkem upraveno 2 x.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 9 years ago

nemuzu souhlasit ,
ubnt sit neznam , znam routovanou, bridge sit , atd atd
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

To nespokojenec: NSM5Loco už nekupuji, jinak cenu NanoBeamu16dBi mám pod 49 Euro při kurzu dnešním 27.66Kč/Euro. Slovy čoboláka: Největší chujovina je mixlá síť Mikrotik/Ubntu na bezdrátové rovině. Pak si řekni kam spadáš sám.
Naposledy upravil(a) David2006 dne 05 Sep 2014 16:52, celkem upraveno 1 x.
0 x